mira.k mira.k komentáře u knih

Vnitrozemí Vnitrozemí Nelson DeMille

Cestopis a vzpomínky na minulost s detektivní vložkou. Na to, že je to o vzpomínání veterána na válku ve Vietnamu rozepsané na 400 stranách se to čte překvapivě dobře. Autor umí psát. Trochu mi připomíná Clancyho. Není to jalové čtení. Jinak bych to nedočetl. Zbývající stovka stran je detektivní pátrání řízlé politikou. A závěr je poměrné rychlý a trochu otevřený. Tam, kde by jiný v románu začínal, zde autor končí. Asi nejslabší místo, ale zas co má autor vymýšlet.
Mohu doporučit těm, co si rádi počtou, neodradí je počet stran a zajímá je Vietnam. Kdo chce akční čtení, ten zde nemá šanci (dvě akční místa na 500 stran je trochu málo). Pokud vás čtení nebude bavit už na začátku, tak až do asi poslední stovky stran to lepší nebude.

06.07.2017 4 z 5

Špinavá hra Špinavá hra Tom Clancy

Nečetlo se to špatně. Taková jednohubka. Chybí tomu ta propracovanost jeho slavnějších děl. Ale zas tu máme jasný přímočarý a jednoduchý děj zpracovaný druhým autorem.
Je třeba si uvědomit, že dvojčata a další bombové útoky byly až po této knize. Někdy člověka napadá, jestli se radikální islamisté neinspirují u Clancyho (Útok letadlem v Čestném dluhu).

06.07.2017 3 z 5

Pevnost Pevnost Francis Paul Wilson

Napínavé čtení. Fantastický thriller. Prostě oddech nejlepší kvality. Čtení na dovolenou.

14.05.2017 5 z 5

Stvůry a blíženci Stvůry a blíženci Francis Paul Wilson

No ten fantastický konec to celé zkazil. Zklamání.

14.05.2017 2 z 5

Případ couvajícího mezka / Odvážnému štěstí přeje Případ couvajícího mezka / Odvážnému štěstí přeje Erle Stanley Gardner

První příběh průměrný. Druhá Lamovka kratší a bezchybná.

14.05.2017 5 z 5

Exocet Exocet Jack Higgins

Kniha popisuje to, co bude za 30 let po vydání knihy? To asi těžko.

14.05.2017

Klíče k peklu Klíče k peklu Jack Higgins

Oddechovka. Neporazitelný hrdina na misi do Albánie. Jen děj. Nic víc, nic míň. Všechno dobře dopadne.

14.05.2017 4 z 5

Rodinný podnik Rodinný podnik Charles Stross

První kniha série s otevřeným koncem. Trochu připomíná Zelaznyho Amber, ale nemá to tu šťávu. Začátek vypadal zajímavě a mohlo to být i originální počtení. Pak se to zvrhlo k historické fantasy, kterých je všude plno. Místy se autor vykecává víc než by bylo zdrávo. Psychologie postav a la Weber. I když zas tak užvaněný není.
Dá se to přečíst, ale že bych hned utíkal koupit si další díly, to tedy ne.

08.05.2017 3 z 5

Les mytág Les mytág Robert Holdstock

Tento cyklus mě neoslovil. Nuda.

06.04.2017 2 z 5

Devět princů Amberu Devět princů Amberu Roger Zelazny

Klasická fantasy série. S rostoucím číslem svazku klesá mírně kvalita. Rozhodně stojí za přečtení.

Pomsta Pomsta Emanuel Zítek

Další pokračování dobrodružství Jimrama z Boskovic tentokrát v době stavovského povstání. Kniha končí popravou českých pánů. Prokatolický autor.

Cizáci I. díl Cizáci I. díl Emanuel Zítek

Jimram z Boskovic stejně jako D´Artagnan prožívá dobrodružství ve stylu tří mušketýrů.

Doktor Salt opouští město Doktor Salt opouští město John Boynton Priestley

Málo známá klasická setektivka. Perfektní.

Pan Abel Pan Abel Alain Demouzon

Sbohem La jollo mě navnadila. Tohle je ale nuda.

06.04.2017 2 z 5

Sbohem, La Jollo Sbohem, La Jollo Alain Demouzon

Drsná škola po francouzsku. Dobré čtení.

Galantně v gala i bez Galantně v gala i bez Fréderic Dard

Trochu slabší pokračování Dovolené jako stehno.

Dovolená jako stehno Dovolená jako stehno Fréderic Dard

Perfektní detektivka ve stylu drsné školy prošpikovaná hláškami.

Diamantový věk Diamantový věk Neal Stephenson

Krásná mnohovrstevnatá kniha. Spousta nápadů, ale na úkor čtivosti. Kryptonomikon mi sedl víc.

Velké U Velké U Neal Stephenson

Autorova prvotina, za kterou se rozhodně nemusí stydět. S nadsázkou si utahuje ze studentského univerzitního života.

Sníh Sníh Neal Stephenson

Dnes už klasická parodie na cyberpunk. Autorova nejčtivější kniha.