Klíče k peklu

Klíče k peklu https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/6605/klice-k-peklu-6605.jpg 3 8 3

Paul Chavasse série

Superšpion Paul Chavasse — jeden z Higginsových nejpozoruhodnějších hrdinů — se vrhá do vysoce riskantní mise, přičemž se ocitá uprostřed smrtelně nebezpečné dvojité hry, v níž musí bojovat o vlastní život. Tentokrát jde o akci, na kterou Paul Chavasse nikdy nezapomene. Jeho cílem je malá izolovaná republika na pobřeží Jaderského moře — Albánie. Dostává se tam v době nejtužšího útlaku, který má na svědomí místní režim a v němž lidé žijí za neustálých obav a strachu z tajné policie. Chavassovým úkolem je nalézt odhaleného dvojitého agenta a vyřadit ho ze hry. Natrvalo. Chavasse však netuší, že hluboko ve spleti vodních kanálů nebezpečných pobřežních bažin mu kdosi nastražil past, někdo, kdo drží klíče k peklu.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Keys of Hell , 1965

Luigi1
09.01.2023 4 z 5

Superšpion Paul Chavese má nadobro odstranit odhaleného agenta-ale to nebude tak jednoduché.

soukroma
04.07.2020 2 z 5

O autorovi slyším prvně, na záložce jsou na něj pěné ódy, tak jsem čekala nějakého mně utajeného Bonda (osvědčená kombinace vtip, politika, akce a ženy), ale to se vskutku nekonalo. Kratičké, ale ani tak nezdoláno pro totální nezájem ani o hlavní postavu, ani její misi.
Snad jen ta Albánie mohla být zajímavá, ovšem kdo mohl o dění tam něco tušit v roce 1965, kdy se děj koná, možná tak ještě před válkou se tam snad dalo dostat. Autor navíc přidal po miléniu, tedy po 35 letech, ještě aktuální obal (podivnou novou předmluvu a konec), a to se o téhle všemu se vymykající zemi v nové éře také ještě skoro nic nevědělo... Celý styl a obsah mne tedy odradil, rozhodně nic dalšího od autora zkoušet nebudu.

Ale motto, prý albánské přísloví, je vskutku trefné: klíčů k peklu netřeba, když má dveře stále otevřené.

mira.k
14.05.2017 4 z 5

Oddechovka. Neporazitelný hrdina na misi do Albánie. Jen děj. Nic víc, nic míň. Všechno dobře dopadne.

Jack Higgins
britská, 1929 - 2022