minirock minirock komentáře u knih

Ti za řekou Ti za řekou Christopher Buehlman

Knížka mě zaujala od začátku ale až v polovině začala být opravdu napínavá. Bohužel srazil ji dle mého hodně nepodařený konec. Škoda, potenciál měla velký ale zůstalo to tak nějak v půlce cesty.

15.12.2013 4 z 5

Hruškadóttir Hruškadóttir Jana Šrámková

Na knížku jsem narazil v knihovně a vzhledem k příznivým reakcím na tomto fóru jsem si ji půjčil. Trochu jsem tušil, že to nebude čtení pro mě, ale řekl jsem si, zkus to. Ale bohužel, kniha mě nebavila, myšlení té mladé dámy mě bylo příliš vzdáleno. Moje chyba.

09.11.2013 2 z 5

Alcatraz Alcatraz Frederick Schiller Faust

Druhá knížka co jsem četl od Branda a opět docela slabota. Jestli tohle patří k jeho nejpozoruhodnějším dílům, tak fakt už nevím ..... .
Podle mě úplně průměrná kovbojka, nijak extra napínavá, s předvídatelným koncem. Přitom potenciál to mělo, možná kdyby se autor víc rozepsal ... .

17.10.2013 3 z 5

Milenci a cizinci Milenci a cizinci Diane Chamberlain

Tak tady jsem sáhnul opravdu vedle. Manželé, které smrt dcery rozdělila tak, že se manželka chce rozvést, to bych ještě pochopil. Ale vykupovat svou vinu tím, že budu snášet manželčinu nevěru s nejlepším kamarádem, tomu už nerozumím. Ne, tohle nebyla knížka pro mě, nelíbilo se mi to.

12.10.2013 2 z 5

Hrobař Hrobař Marina Heib

Poměrně nenáročná detektivka těžící z docela atraktivního prostředí německých pedofilů. Pátrání po vrahovi malých chlapců z okolí Hamburgu se ujímá tým specialistů, ke kterým se přidává mladá psycholožka. Konec mě přišel trošičku křečovitý a překombinovaný, autorce trošku došel dech. Ale číst se to určitě dalo.

02.10.2013 3 z 5

Habsburkové a nadpřirozeno Habsburkové a nadpřirozeno Gabriele Praschl-Bichler

Docela zajímavá knížka o nadpřirozených jevech, proroctvích, zjeveních a dalších záhadných jevech provázejících rozvětvenou rodinu Habsburků. Nadpřirozeno bylo určitě jejich oblíbená zábava, protože těch vzpomínek je opravdu hodně. Mě zaujala historie automobilu, ve kterém byl zavražděn následník trůnu arcivévoda František Ferdinand. Počet mrtvých kolem jednoho auta před 100 lety je prostě neuvěřitelný.

27.09.2013 4 z 5

Útěk z ráje Útěk z ráje Kateřina Macháčková

Kateřinu Macháčkovou mám docela rád jako herečku. Jako autorka této knihy mě ale příliš nenadchla. Celé mě to přišlo takové jakoby šité horkou jehlou a upřímně řečeno, jet na tuto cestu s ní, musel bych z ní vyletět z kůže už po pár hodinách . A určitě mě to nenavnadilo k tomu, abych letěl na Bora-Bora, to počasí tam mi přijde docela šílené. Zlatý Chorvatsko.

21.09.2013 2 z 5

Vína z Austrálie a Nového Zélandu Vína z Austrálie a Nového Zélandu Sabine Rumrich

Tuhle knížku jsem si kdysi vybral jako odměnu za čtyřletou funkci třídního důvěrníka ve třídě dcery na základní škole. Australská vína mám moc rád a stále mám nějaké doma. Takže jsem přivítal možnost si o nich i něco přečíst.

24.07.2013 4 z 5

Nemravné kratochvíle našich předků II Nemravné kratochvíle našich předků II Pavel Toufar

Docela zajímavá knížka popisující poněkud lechtivé téma. Začátek a závěr je věnován životu Giacoma Casanovy na zámku v Duchcově, mezitím se autor podrobně věnuje milostným aférám některých našich známých i méně známých historických osobností. Ještě že už se dnes cizoložství netrestá jako ve středověku upálením, to by to tady vypadalo.

12.05.2013 3 z 5

Kruté příběhy z české historie III Kruté příběhy z české historie III Pavel Toufar

Kniha je rozdělena do dvou oddílů. První sleduje osudy některých českých pánů, jejichž životní pouť končí na Staroměstském náměstí, kde jsou v roce 1621 mezi 27 popravenými. Druhá část, podle mě zajímavější, popisuje co předcházelo zavraždění Albrechta z Valdštejna. Nelíbily se mi poněkud rušivé odstavce s Keplerovými horoskopy, na které si ale Albrecht velmi potrpěl a kterým bezvýhrad věřil.

18.04.2013 4 z 5

90 klasických knih pro lidi v kalupu 90 klasických knih pro lidi v kalupu Henrik Lange

Nemám ve zvyku nechávat knížky nedočtené, v tomto případě jsem ale hodně váhal. Nakonec jsem ji "dočetl" ale nějak jsem nepochopil komu je toto dílko určeno. O knihách se nedozvíte skoro nic a nijak pěkné kresbičky mě taky nenadchly. Asi byla chyba ve mě že jsem po této knize sáhnul.

26.03.2013 1 z 5

Životy slavných českých vojevůdců Životy slavných českých vojevůdců Jan Bauer

Zajímavé čtení. Sice první dva - Břetislav a Boleslav byla trochu nuda, ale potom to začalo být zajímavější - Žižka, Prokop Holý, aby konec byl výborný - Schwarzenberg a Radecký. Vždycky jsem si myslel, jaká že to bitva na Bílé hoře byla řež, ale ona to byla spíš bitvička, kde padlo asi 1500 vojáků a trvala necelé dvě hodiny. Měla ale dalekosáhlé důsledky.

08.01.2013 4 z 5

Rančerova pomsta Rančerova pomsta Frederick Schiller Faust

Docela zklamání. Příběh o mladém rančerovi, který si musí úctu ostatních a lásku své dívky získat v souboji se zločineckými bratry a proradným právníkem. Ve srovnání s díly Zane Greye slabota.

01.10.2012 2 z 5

Toulky Vysočinou Toulky Vysočinou Jan Bauer

Vcelku zajímavé vypravování o městech, městečkách, hradech a zámcích Vysočiny. Jelikož v jednom z nich bydlím (městě, ne na zámku), s chutí jsem si o něm ale i o dalších přečetl.

21.09.2012 3 z 5

Vysočina divokých koní Vysočina divokých koní Zane Grey

Trošičku nudnější děj, Grey napsal určitě lepší příběhy. Tradiční dlouhé popisy přírodních krás Utahu a vztah mezi hlavním hrdinou a dcerou jeho šéfa.

12.07.2012 3 z 5

Záhady českých dějin V Záhady českých dějin V Jan Bauer

Podle mě nejslabší díl ze všech "Záhad". Sice kapitoly např. o Vyšehradu, Oldřichu a Boženě nebo Bílé paní byly zajímavé, celkově ale jako by autorovi docházela inspirace.

03.03.2012 3 z 5

Můj bratr Vinnetou Můj bratr Vinnetou Karel Jordán (p)

Parádní knížka pro všechny, kterým učarovaly zfilmované romány Karla Maye v 6O. a počátkem 70. let v Chorvatsku. Dozvíte se všechny podstatné informace včetně lokací, kde se tyto filmy natáčely. Velmi zajímavé a poučné, samozřejmě spíše pro fanoušky.

25.12.2011 5 z 5

Záhady Strážce duší Záhady Strážce duší Arnošt Vašíček

Člověk by ani neřekl kolik tajemných míst a předmětů se v té naší malé zemičce nachází. Knížka je velmi zajímavá ale mohla být opravdu delší.

10.12.2011 4 z 5

Zázračný Josef Zázračný Josef Mika Waltari

Výborná knížka, dlouho jsem se tak nepobavil, jako stvořená někam na pláž ..... .

09.11.2011 5 z 5

Vanda Vanda Karel May

Opět taková trošku červená knihovna od Karla Maye. Dvě povídky ve kterých zvítězí dobro nad zlem a láska nad nenávistí.

24.10.2011 3 z 5