Vysočina divokých koní

Vysočina divokých koní https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43164/vysocina-divokych-koni-43164.jpg 4 12 3

Bratři Weymerové Chane a mnohem mladší Chess přišli z Colorada do Utahu,aby se věnovali lovu divokých koní.Chess už nemohl snášet poručnicství svého staršího bratra a tak se jejich cesty rozešli.Chane se spojil při chytání divokých koní s indiánem Toddy Nokinem z kmene Piutů a toužil chytit nejkrásnějšího hřebce Utahu,Pankviče,který se ukrýval na náhorní plošině Vysočina divokých koní.Chess se přidal k Melberneově tlupě,která se chystala chytat divoké koně ve velkém a vydělat velký balík peněz na zakoupení pastvin a založení vlastního ranče.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Návrat , Novina (Praha)

Wild Horse Mesa,1928

Luigi1
27.07.2022 5 z 5

Tento příběh byl velice poutavý.

Francoa
19.09.2012 5 z 5

Knihu Vysočina divokých koní jsem poprvé četll v 17 letech,potom ještě několikrát.Podle mého názoru patří mezi 40 nejkrásnějších příběhů Zane Greye s neobvyklým námětem s mnoha dějovými zvraty.Nenudil jsem se ani chvilku.Aspoň z toho,co je v češtině k dispozici v tomhle druhu literatury,jsem nic podobného nečetl.Tradičně skvělé popisy nádherné přírody Utahu jsou tak deskriptivní,že v čtenáři vzbuzují pocit,že je přímo tam.I pro tohle jsem si knihy Z.G. zamiloval.Lov divokých koní pomocí ostnatého drátu ,je tak děsivý,že i většina aktérů pochopí jeho zrůdnost.Už první dvě kapitoly knihy nám řeknou o skutečných indiánech víc než celá kniha některého autora.Zane Grey dokonale poznal indiány při svých cestách na Západ s Buffalo Jonesem,Sievert Nielsnem,Jim Owensem nebo s All Doylem.A konec knihy chycení divokého hřebce Pankviče je na několika stránkách také plný zvratů.Nevím,co více si při čtení dobrodružné knihy přát.Poznámka :kniha byla zfilmována třikrát,v roce 1925 v hl.r.Jack Holt a Billie Dove;v r.1933 Randolph Scott a Sally Blane a v r.1947 Tim Holt a Nan Leslie.

minirock
12.07.2012 3 z 5

Trošičku nudnější děj, Grey napsal určitě lepší příběhy. Tradiční dlouhé popisy přírodních krás Utahu a vztah mezi hlavním hrdinou a dcerou jeho šéfa.

westerny

Zane Grey
americká, 1872 - 1939
2010  87%Zálesák
1997  79%Ztracená řeka
1992  87%Nevada
2000  85%Jezdci z purpurových stepí
1931  86%Prázdniny v pralese

Kniha Vysočina divokých koní je v