Jezdci z purpurových stepí

Příběh dobrodružství a lásky z pohraniční oblasti jižního Utahu se odehrává v roce 1871. Jejich dogmatismus, fanatismus a nesnášenlivost vůči cizincům a jinověrcům předznamenává všechny zápletky. Mladá dívka je pronásledována a téměř zničena a to proto, že má přítele, který není mormon a ona sama se pokouší převychovat profesionálního nepřítele mormonů a zabránit mu v pomstě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23527/jezdci-z-purpurovych-stepi-23527.jpg 4.363

Jezdci purpurových stepí 1.

Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Návrat

Riders of the Purple Sage, 1912

Kniha Jezdci z purpurových stepí

m_martina

Knihu kdysi přinesl domů syn a mne zajímalo, zda by se mohla líbit i mně. Proto jsem si ji přečetla také. A líbila se mi. Příběh je sice místy až moc romantický, ale to mi nevadí, protože já mám takové knihy ráda.

bábuška

Kdysi jsem měla období, kdy jsem hodně četla dobrodružné knihy, nyní mi přišla do ruky tato zapomenutá kniha a mohu říci, že jsem si pěkně početla. Nechám stranou náboženské mormonské rozbroje, ale vžila jsem se do popisu divoké krásné přírody Utahu, zelená údolí, rozeklaná skaliska a hlavně step hustě zarostlá šalvějí, kde keře dosahují až metr a půl, taktže působí jako purpurové moře a té vůně...... Stačí doma položit špetku šalvěje, škrtnout sirkou a byt se vám provoní nepředstavitelně nádherně. A krajina je popsána tak, jako by jste jí sami procházeli a všechnu tu krásu prožívali. Skutečně mě ta kniha přenesla do mladých let.

Jaruš7
11.06.2017

Sáhla jsem si po jedné z nej dle všeobecného hodnocení. Nevím jak, ale nechtěně a znovu opětovně narážím v poslední době ve výběru knih na víru a tady na mormonskou.
Jak je zřejmé každá má cíl, vůli člověka si podrobit.
V příběhu se ještě neuplatňují zákony spravedlnosti jen krevní msty. Vše co mladá, hezká Jane zdědila , bohatý ranč, stáda dobytka, koní, půdu, pramen vody i zlato, to je v očích " kazatele mormonské víry " důvod proč je jeho vyhlédnutou obětí (nevěstou), neboť jako členka mormonské osady by si měla i přes svůj vzdor k této víře, kde muž má manželek kolik chce, svůj majetek povinně ochránit jen s dalším sňatkem s kazatelem, který vládne nad osadou pomocí zlodějských band.
Jde i o výdrž vztahu čisté naivní nevinnosti k mstiteli s krvavými stopami skutků.
Cennost příběhu je ve stylu psaní. Drsná doba, ale bez brutality, s citovým ostychem, s vodopádem naivity, s okovy víry a okouzlením přírodních krás.

haki34
18.11.2016

Pri cteni jsem snila o salvejovych polich nazivo, cvalat po nich, kdyz se letni slunce ubira k zapadu ;) romantikaaa !!!

HankaS.
08.04.2016

Pro mě knihy Zane Greye mají neopakovatelné kouzlo. Tahle je jedna z těch, která mi výrazně uvízla v paměti. Kdo by si nepřál mít takové skryté údolí :-)

Luccy78
20.11.2015

Napínavý, romantický, dobrodružný.. Pěkný příběh sledující část života starostlivé mormonky Jane Withersteenové a jezdce Lassitera, který přijel najít svou sestru Milly. A příběh Berna Venterse a maskovaného jezdce, ze kterého se vyklube dívka Bess. Pokračování příběhu najdete v knize Tajemství arizonské divočiny.

Finskej
09.02.2014

Nejznámější román autora vůbec. Naše babičky a maminky jej zbožňovaly. V rámci žánru jistě nezanedbatelné. A přesto... osobně bych řekl, že napsal i lepší věci. Se vším respektem vůči žánru jako takovému.

Martin1974
30.12.2012

Samá šalvia, kam sa len pozrieš...takmer som ju cítil pri čítaní...môžem potvrdiť, naozaj najlepší román od Greya

Benátská zrada
Benátská zrada
Monzun
Monzun
Věčně zpívají lesy
Věčně zpívají lesy
Motýlek 2. díl
Motýlek 2. díl

stepi zfilmováno westerny koně kovbojové

Zane Grey
americká, 1872 - 1939

všech 85 knih autora

Kniha Jezdci z purpurových stepí je v