Ztracená řeka

Ztracená řeka https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23544/ztracena-reka-23544.jpg 4 64 10

Ztracená řeka série

Dobrodružný příběh s milostnou zápletkou o lovci divokých koní, který chce získat svou vyvolenou, stát se rančerem a dokázat otci, jak se v něm mýlil.

Literatura světová , Dobrodružné , Romány

Vydáno: , Návrat

Forlorn River , 1927

kopeceli
16.07.2023 5 z 5

Tuto kovbojku jsem poprvé četla v patnácti letech, v té správné době na to, aby mne naprosto dostala. Domnívám se, že je pro věk dospívání určená, protože teď po letech vidím její snahu formovat čtenáře k lepšímu. I teď se mi moc líbila Ina, z mužů ovšem Nevada, stejně jako v mládí. Děkuji Městské knihovně Praha za možnost číst knihu zdarma.

mcabr
09.06.2023 5 z 5

Tuhle knížku mám ráda, přečteno několikrát.

Luigi1
27.07.2022 4 z 5

Muž který šel za svým cílem.

Charlie99
09.02.2021 5 z 5

Hezká kniha z dob rančerů, kovbojů a banditů.

minirock
08.03.2019 4 z 5

Typický román Zane Greye. Mladý muž, odvrhnutý rodinou, chytá divoké koně kdesi na severu Kalifornie. Z města se po letech vrací jeho dávná kamarádka ze které je krásná mladá žena. Její otec který s pochybným partnerem nabyl bohatství s ní má své úmysly, ale ona zjišťuje, že její srdce patří jejímu kamarádu z dětství. Ten je obviněn z krádeží dobytka ale pravda musí vyjít najevo. Oba mladí lidé se nakonec přes překážky kladené jim jejich nerozumnými rodiči vezmou, Kalifornský ryzák je chycen a vše dobře dopadne. Pěkná kniha.

mira.l
28.06.2017 2 z 5

Ničím mimořádný, naprosto průměrný a poměrně prostý příběh z dob divokého západu, který mě nikterak do kolen neposlal. Zkusil jsem už několik knih od Z. Greye přečíst po letech znovu, ale nějak už to není ono, jako před lety. Neurazí, nenadchnou.

astroweb
18.11.2016 2 z 5

Knihu jsem přečetl, ale nevím, kdy zase příští knihu od autora zkusím. Možná, že to bylo překladem, prostinké věty vyprávěly prostinký příběh.

Richie1
24.09.2016 4 z 5

Velmi rád jsem se ponořil do krásného příběhu z drsného kovbojského prostředí, plného dobrodružství, přátelství, romantické lásky i statečného boje proti zákeřným úkladům nečestných zloduchů. Zane Grey tyto příběhy umí skvěle napsat a Ztracená řeka patří k jeho více povedeným. 80%

Owain
22.04.2015 4 z 5

Krásný příběh prátelství Bena,Nevady a indiána Modoka. Plus popisy hor a nádherných koní. Vynikající =)

Francoa
30.11.-0001 5 z 5

Ztracená řeka je první román,kdy jsem si uvědomil jméno Zane Grey a začal jsem ho vyhledávat.Bylo mě 11 a půl,byl jsem nemocen,měl jsem přečteno už větší množství
Rodokapsů a Rozruchů a otec mě zapůjčil s upozorněním,ať se knize nic nestane
Ztracenou řeku.Bylo to jako nebe a dudy.Přátelství Bena Ida lovce divokých koní s mužem neznámé pověsti z Nevady a Indiánem Modokem, bylo pro mně nádherné
čtení.Roztržka s otcem,důvěra matky a sestry Hetie.Obnovená láska s dětství
s Inou Blainovou.Chytání pstruhů s mladším bratrem Iny Marviem.Lov divokých koní
do pasti podle starých zvyků indiána Modoka,prostě život v přírodě,ano to,co jsem
v žádných knihách tohoto žánru nečetl.Less Setter dobytkářský partner zbohatlého rančera Blaina,pomlouvá Bena a jeho pardy.Parta tří přátel se rozhodne,že zajme bandu zlodějů dobytka,aby dokázala svou nevinu.Ulovení Kalifornského ryzáka,strhující konec, ten mě vždy vehnal v dětství slzy do očí.A tak jsem se stal
obdivovatelem Zane Greye,později jsem se začal zajímat o jeho život a dílo a díky jeho
knihám i o historii Amerického západu..Kniha byla dvakrát zfilmována:1926,st.Paramount,hl.r.Jack Holt a Arlette Marchal;1937,st.Paramount,
,hl.r.Larry Buster Crabbe a June Martel.

westerny

Zane Grey