Můj bratr Vinnetou

Můj bratr Vinnetou

Obsahem i vzhledem atraktivní encyklopedická, a nejspíš už definitivní česká kniha o fenoménu Karel May, Old Shatterhand, Vinnetou aj. Nic takového zde nikdy nevyšlo, a přitom fenomén May ještě nevyčpěl (chystá se v Německu např. nová řada filmů). Stručný životopis spisovatele, zařazení do historických souvislostí, jeho hrdinové, knihy, ilustrace, filmy, profily herců, hudba, chorvatské a slovinské národní parky jako kulisa eurowesternů, historické i aktuální české ohlasy, to vše z pozice nefundamentalistického domácího znalce pro fandy i jen dočasné oběti Karla Maye - a psáno lehkým perem! Větší formát, filmová titulka, stylově zajímavá grafika, pestrý obrazový doprovod....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33289/muj-bratr-vinnetou-33289.jpg 4.77
Literatura faktu, Literatura česká, O literatuře
Vydáno:, Mladá fronta

tenax
30.10.2017

Pro nadšené fanoušky – mayology naprostá nezbytnost, pro věčné romantiky a nostalgické pamětníky milá připomínka dětství. Publikace přeplněná fakty a přitom čtenářsky příjemná, psaná s očividným zaujetím pro téma a přitom s nadhledem moudrého člověka. Bohatý jazyk, neotřelé obraty (…děti Harrym potterhlé…), lehký humorný odstup. Nakladatelsky výborné zpracování, kvalitní barevné reprodukce, u jednotlivých témat odkazy na internetové stránky, prostě špička. Něco lepšího už na toto téma u nás těžko vznikne, stejně jako na téma Verne Neffův Podivuhodný svět Julese Verna.

Sauerkraut
16.02.2015

knížka není zdaleka jen pro filmové fandy, autor se snaží vzletným způsobem a čtivým jazykem shrnout život a dílo Maye, ilustrátory románů a vůbec světonázor autora.

minirock
25.12.2011

Parádní knížka pro všechny, kterým učarovaly zfilmované romány Karla Maye v 6O. a počátkem 70. let v Chorvatsku. Dozvíte se všechny podstatné informace včetně lokací, kde se tyto filmy natáčely. Velmi zajímavé a poučné, samozřejmě spíše pro fanoušky.