mina5465 mina5465 komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Musim povedat, ze su to roky kedy som citala tuto knihu. Stale ma desi co sa stane s prasatami, ktore sa dostanu ku korytu. Neprijemne pravdiva fikcia..

Hraničářův učeň 1-12 Hraničářův učeň 1-12 John Flanagan

Odporucam vsetkym mladsim, ale aj starsim citatelom. Will Dohoda je chlapec, ktory nam vsetkym dokaze, ze nepotrebujete splnat predstavy druhych k tomu aby ste v zivote niecoho dosiahli. Doporucujem aj dalsie knihy od tohto autora.

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Najslabsia kniha o zaklinacovi. Ale aj tak som ju citala niekolkrat :)

19.06.2020 3 z 5

Hůl prokletí Hůl prokletí Åsa Larsson

Práve som dočítala (kupovala som to synovcovi) a som úplne nadšená! Fakt top! Krátke výstižne vety, žiadne zbytočne opisy ani prestoje, príbeh krásne odsýpá a núti čítať knihu bez odložená. Ilustrácie perfektne doplňujú dej a sú veľmi pekné. To, že knihy nemajú 500- 700 strán ako Potter, beriem ako výhodu. Pre mladého čitateľa nieje frustrujúce, že ho čaká taká ohromná kopa textu. Pravdivo a bez prikrášlenia vylíčená situácia medzi trocha staršími deťmi pôsobí natoľko reálne, že krásne vtiahne do deja. Za mňa môžem jedine odporučiť. Z jedinej veci som bola ale ohromne sklamaná. Malo to "len" 10 dielov

26.09.2020 5 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Pre mňa zatiaľ najslabší diel. Polovica až trištvrte knihy bola pre mňa úplne zbytočná a keď sa to rozbehlo tak kniha skončila. Tento rok by malo byť ďaľšie pokračovanie na ktoré nás premostil tento diel, ale myslím že by to stačilo zhrnúť do poviedky. Nerada zabíjam čas čítaním zbytočných strán, tak verím že nový diel bude nadupaný. Záver tomu nasvedčuje.

22.06.2020 2 z 5

Satanská Bible Satanská Bible Anton Szandor LaVey (p)

V prvom rade si treba uvedomit, ze autor silno reaguje na krestansku cirkev. Dielo sa sklada z dvoch casti. Jedna je teologicka a druha prakticka. Myslim ze v dnesnom cloveku by mal pan LaVey viac privrzencov co sa logiky myslenia tyka. Cirkev je postavena na tom, ze clovek je tvor egoisticky, ktory ma svoje potreby a mal by ich uspokojovat. V zasade s nim suhlasim. Druha cast knihy, kde sa nachadzaju opisy ritualov a podobne nemusi byt pre vsetkych citatelov zaujimava, myslim ze tu sa najde len niekto, kto sa venuje magii.

10.07.2020 3 z 5

Odkaz Dračích jezdců – komplet Odkaz Dračích jezdců – komplet Christopher Paolini

Krasne napisany pribeh o chlapcovi a jeho drakovi, ktory zmenil svet. Ziadna magicka bytost ma nikdy tak nezasiahla ako dracica Safira. Jedine co ma na knizke sklamalo je to, ze neviem kde najst vlastne dracie vajce :)