Milton Milton komentáře u knih

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Příjemné čtení. Zajímavě pojaté, ze dvou úhlů pohledu sourozenců, přičemž některé situace se prolínají a jiné jsou zcela nezávislé. Vážně zajímavé.

10.12.2023 4 z 5

Malý železniční pitaval 5 Malý železniční pitaval 5 Mojmír Krejčiřík

Nebylo to špatné, ale ty čtyři díly předtím byly lepší. Tyto příhody většinou sice s železnicí souvisejí, ale nejsou to přímo většinou nehody z provozu.

08.12.2023 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Viděl jsem nejdřív film a řekl bych, že i když se mi dost líbil, kniha byla lepší.

29.11.2023 4 z 5

Přetvoření naší planety Přetvoření naší planety Michail Iljin (p)

Četl jsem to asi tak před 40 lety, tehdy mi to přišlo zajímavé. Z dnešního pohledu je jasné, že šlo ze značné části o propagandu.

26.11.2023 3 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Dobře se mi to četlo. Pár detailů mi přišlo trochu zbytečných (slyšel jsem rozhovor autora na Radiožurnálu) a vyznělo to trochu do ztracena. Asi jako to v životě často bývá.

26.11.2023 4 z 5

Zapisovatelé otcovský lásky Zapisovatelé otcovský lásky Michal Viewegh

Ze začátku jsem se v tom trochu ztrácel (hodil by se přehled osob), ale závěr byl výborný.

26.11.2023 4 z 5

Mrazík s pendrekem v ruce: Proč je současné Rusko takové a proč nemůže být jiné Mrazík s pendrekem v ruce: Proč je současné Rusko takové a proč nemůže být jiné Alexandr Mitrofanov

Vynikající a velmi smutné.

26.11.2023 5 z 5

100 let Moravské západní dráhy 100 let Moravské západní dráhy Vladimír Londin

Zdařilá výroční brožurka se samostatnou fotografickou přílohou.

21.11.2023 4 z 5

Kounicko Ivančicko Oslavanská dráha Kounicko Ivančicko Oslavanská dráha Michal Černoušek

Zdařilý sborník, včetně fotografií.
Na konci dobový inzerát na práci u ČSD.

21.11.2023 4 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Na nátlak okolí jsem přečet "něco od Pratchetta". No přečíst se to dalo, ale že by mě to bůhvíjak nadchlo, to tedy ne.

21.11.2023 3 z 5

Všeobecná encyklopedie ve čtyřech svazcích, díl 4 - ř/ž Všeobecná encyklopedie ve čtyřech svazcích, díl 4 - ř/ž kolektiv autorů

Kvalitně zpracovaná encyklopedie. Dodnes používám, přes rozvoj internetu.

20.11.2023 5 z 5

Zlínská architektura Zlínská architektura kolektiv autorů

Velmi pěkně zpracovaný základní průvodce zlínskou architekturou.

19.11.2023 5 z 5

Naše železniční nádraží Naše železniční nádraží Josef Danda

Na svou dobu vynikající publikace s množstvím ilustrací, fotek a plánků.

19.11.2023 5 z 5

Z historie tramvají v Pardubicích Z historie tramvají v Pardubicích Oldřich Čížek

(SPOILER) Ještě jste neslyšeli o tramvajích v Pardubicích? To ostatně málokdo, protože tam nikdy nejezdily ;-)

14.11.2023 5 z 5

100 let místní dráhy Hanušovice - Staré Město 100 let místní dráhy Hanušovice - Staré Město Zdeněk Gába

Pěkně zpracovaná výroční brožurka s množstvím fotografií.

14.11.2023 4 z 5

Na výlet s turistickou mapou Na výlet s turistickou mapou Milan Pernica

Výborná příručka z doby, kdy nebyly mapy.cz. Dodnes dovednosti z ní používám.

Studená válka 1945–1991 Studená válka 1945–1991 Norman Friedman

Vynikající kniha se spoustou replik dobových dokumentů. Vhodná i jako učebnice.

Jurkovičovy Luhačovice Jurkovičovy Luhačovice Ladislava Horňáková

Velmi pěkně zpracovaná brožurka o Luhačovicích s mnoha fotografiemi.

Státoprávní dějiny Moravy Státoprávní dějiny Moravy Pavel Balcárek

Stručná knížka ze začátku 90. let, která objasňuje, proč je Morava zemí (resp. proč Čechy a Česko není totéž).

13.11.2023 5 z 5

Poslední vlak brněnským severem - II. Doplněk ke staré Tišnovce Poslední vlak brněnským severem - II. Doplněk ke staré Tišnovce Jiří Kotrman

Doplňuje informace z prvního dílu, obsahuje navíc přetištěný list nákresného jízdního řádu - grafikonu.

09.11.2023 5 z 5