Milton Milton komentáře u knih

Poslední vlak brněnským severem Poslední vlak brněnským severem Jiří Kotrman

Výborně sepsaná detailní monografie s množstvím dokumentů, fotografií a map.

Cestovné lístky, prosím... Cestovné lístky, prosím... Dušan Lichner

Pro železniční nadšence zajímavé, ale mohlo to být zpracováno méně nahodile (že, pane asistente?).

09.11.2023 3 z 5

130 let Brněnsko-rosické uhelné dráhy Brno - Zastávka u Brna: 130 let Lokomotivního depa Brno a historie vzniku brněnského železničního uzlu 130 let Brněnsko-rosické uhelné dráhy Brno - Zastávka u Brna: 130 let Lokomotivního depa Brno a historie vzniku brněnského železničního uzlu Vlastimil Kotoul

Dobře zpracovaná výroční brožurka, na níž pracoval kolektiv autorů.

160 let železnice v Brně 160 let železnice v Brně Jiří Kotrman

Dobře zpracovaná výroční brožurka s mapkami a fotografiemi.

Monoteistická náboženství a stát Monoteistická náboženství a stát Karel Sládek

Jde o soubor nesouvisejících textů. Škoda, že nejsou provázané do jednoho celku.

Milton Friedman Milton Friedman Milan Sojka

Mám skoro stejné příjmení (a podle Miltona i nick - přezdívka z VŠ), proto mě tato kniha zajímala. Za přečtení určitě stojí, i když jeho teorie nemají s realitou mnoho společného.

09.11.2023 1 z 5

Rychleji, ale jak? Rychleji, ale jak? Rolf Schönknecht

Popularizační brožurka, dnes zajímavá spíše srovnáním toho, co se od doby vydání skutečně zrealizovalo z dřívějších představ.

09.11.2023 3 z 5

Nekonvenční dráhy Nekonvenční dráhy Jan Tůma

Zajímavé i z dnešního pohledu - co už je realitou a co zůstalo jen v představách.

150 let MHD v Brně 150 let MHD v Brně Karel Gritzbach

Velmi detailní kniha, vcelku čtivě napsaná, množství ilustrací a plánků.

Sovětský střední tank T-54 Sovětský střední tank T-54 James Kinnear

Podrobně, bohužel ne moc čtivě napsané.

Vojenské a válečné vlaky Vojenské a válečné vlaky Petr Lapáček

Pár zajímavostí se v této knize nalézt dá, ale nesrovnatelně lepší je kniha Vlaky a války.

09.11.2023 2 z 5

Příběhy z Ruských dějin Příběhy z Ruských dějin Sergej Alexejev

Z dnešního pohledu fakt bizár. Když jsem to četl jako malej, připadalo mi to úžasný. Prostě Rusové stojí za všemi vynálezy. Pro zasmání dnes výtečné.

08.11.2023 1 z 5