milan.krimsky milan.krimsky komentáře u knih

O božím Sidorkovi O božím Sidorkovi Vladislav Haluška

Romské pohádky

24.02.2021 5 z 5

Strečink Strečink František Šebej

dobrá obrazová publikace na protažení celého těla

24.02.2021 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

Druhý díl tohoto romantického komiksu je o opětování a přijímání lásky a coming outingu, opět nechybí to co by měl správný děj mít; těším se na další vydání třetího dílu

19.06.2020 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

První díl o dvou chlapcích, kteří se teprve začínají seznamovat a z kamarádského vztahu se vyvíjí něco blíž; na konci knihy je seznam hudebních interpretů, které lze najít na youtube

19.06.2020 5 z 5

Smrt má v ruce skalpel Smrt má v ruce skalpel Václav Pavel Borovička

Soubor detektivních případů podle skutečných událostí, kniha popisuje i novinky, které daly základ vyšetřování detektivům.

08.06.2020 5 z 5

Doktoři přejí lásce Doktoři přejí lásce Pavel Jansa

Pokračování knihy "Doktoři nejsou andělé", autor zde ale hodně opakuje vše z předešlé knihy, přesto má určitý náboj, takže se dá číst

08.06.2020 4 z 5

Ale já chci žít! Ale já chci žít! Mara Merlin

(SPOILER) Příběh malého chlapce s cirhózou jater, který umírá a čeká na transplantaci jater, se seznámí o něco starším chlapcem se kterým se seznámí v nemocničním pokoji co čeká na transplantaci srdeční chlopně a po té mu pomůže najít ztraceného otce, aby mu pomohl žít. Hodně dojemná kniha.

22.05.2020 5 z 5

Doktoři nejsou andělé Doktoři nejsou andělé Pavel Jansa

První díl dynastie lékařského rodu Urbanů, kde nechybí kriminální zápletky, milostné avantýry i humor a slzy. Docela jsem se knihou zabavil,...

22.05.2020 5 z 5

Groznatův štít Groznatův štít Jiří Řípa

Kniha o Slovanských kmenech, Sámovo říši v 7. století odehrávající se v Dolním Poohří. Ač vymyšlený děj, tak se dobře čte.

21.05.2020 5 z 5

Dobrodinec Dobrodinec Ridley Pearson

Thriller, který chytne a nepustí od začátku až do konce, četl jsem a nedočkavě čekal jak to všechno skončí. Příběh z amerického Seattlu je neuvěřitelný,...

13.05.2020 5 z 5

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

Sice jsem neviděl film, ale kniha si myslím, je asi lepší. Jsou v ní vyjádřeny myšlenky hlavní osoby Simona před uskutečněním svého coming outingu, spolu s dopisováním p e-mailu s tajemným Blue, konec je takový HappyEnd

06.05.2020 5 z 5

Jak se kreslí nula Jak se kreslí nula Miloš Cajthaml

Kniha podle níž je natočen film "Horká kaše" je spíše předlohou ke scénáři, přesto bych chtěl připsat, že kniha má daleko více témat k zamyšlení. Jednoduše, né, vše lze natočit.

04.05.2020 4 z 5

Chlapec se srdcem mého syna Chlapec se srdcem mého syna Věra Řeháčková

V první řadě jsem očekával něco jiného, to co autorka, mi napověděla, jsem se po zdlouvavám váhání vrhnul na knihu a soucit s hlavním hrdinou ani nemám, to co prošil ríša, je vskutku neuvěřitelný

27.04.2020 5 z 5

Přesný zákrok Přesný zákrok Howard Olgin

Thriller se točí o jednom výzkumném projektu k laparoskopii, při němž dojde k několika vraždám v rámci obchodu s lidskými orgány. Četlo se spíše jako pohádka, autor se spíše inspiroval nějakým filmem

23.04.2020 4 z 5

Sex? AIDS! Sex? AIDS! Marta Brtníková

Starší literatura o prevenci AIDS a některých sexuálních dysfunkcí; některé články jsou aktuální, ale 2/3 knihy jsou dnes neaktuální

12.04.2020 1 z 5

Domov pro Kathy Domov pro Kathy Henry Denker

Velmi smutný příběh o ženě, která zjistí, že se nakazila virem HIV, snažící se najít lepší rodinu pro svou dceru, když má málo života,...

Mýty a pověry v sexu Mýty a pověry v sexu Radim Uzel

Autor zachycuje své začátky a kuriozní případy v této publikaci po sametové revoluci

12.04.2020 4 z 5

Zrůdy s lidskou tváří Zrůdy s lidskou tváří Carol Anne Davis

Nezvykle napsaná kniha o obyčejných lidech, kteří se nešťastnou náhodou staly vrahy

Podfuk v Marseille Podfuk v Marseille Peter Mayle

Něco jako detektivka o jedné transakci k výstavbě užitečné nemovitosti formou bohatých k soutěži o nejoriginálnější nápad ku prospěchu celému městu

12.04.2020 5 z 5

Celozrnné vánoční a slavnostní pečivo Celozrnné vánoční a slavnostní pečivo Pavla Momčilová

Recepty jichž bylo použito pro loňské vánoční cukroví i pro chvíle, kdy třeba k televizi bylo něco k zakousnutí z trocha zdravějšího zůsobu

08.03.2020 5 z 5