mikryn mikryn komentáře u knih

Půlnoční běžci Půlnoční běžci Zdeněk Zapletal

Příjemné čtení životních příběhů různých postav. Nejvíce mi přirostly k srdci postavy Inženýra a Barona. Postava Doktora prožívá zajímavý příběh, když se Doktor snažil vymanit systému, který si ho stále omotává. Nezažil jsem dobu za komárů, ale tahle kniha vám ji dokonale přibližuje. Životy obyčejných lidí, kteří žijí, jak nejlépe dovedou. A na závěr bych dodal, že by mě zajímalo, jak by ve skutečnosti vypadaly ženy jako Bára, Renata nebo Andrea. Určitě nádherně.

22.06.2023 5 z 5

Zbabělci Zbabělci Josef Škvorecký

Podepisuji se pod recenzi "Po bitvě je každý generál" od autorky rencovav.

Kvituji možnost zde stažení eknihy zdarma - jsou v ní překlady německých textů. Moje fyzická kniha je neobsahovala.

Už se těším, až jednou navštívím Náchod a Port Arthur.

28.04.2022 5 z 5

Stíny v ráji Stíny v ráji Erich Maria Remarque (p)

Kniha se mi líbila. Vše již bylo řečeno přede mnou. Jen doplním oblíbenou myšlenku z knihy:

"Jen beznadějní idioti chtějí mít u žen pravdu nebo od nich žádat logiku."

24.01.2021 5 z 5

Saudade – Na kole a v kajaku kolem světa Saudade – Na kole a v kajaku kolem světa Matěj Balga

Je to první kniha u které jsem si přál, aby neskončila. Matějova cesta je naprosto neuvěřitelná. Surová, autentická a vše bere jak mu to vesmír servíruje. Hltal jsem každou stránku! Oceňuji, že knihu napsal na cestě. Dodává to knize onu autentičnost. Kde se hrabou 'placení' cestovatelé píšící knihy z tepla domova. Od doby Honzi Vlasáka konečně výborný cestopis. Díky za něj!!!

03.02.2019 5 z 5

Miluj bližního svého Miluj bližního svého Erich Maria Remarque (p)

Do knihy jsem se dokázal vžít a putoval jsem Evropou s hlavnímy hrdiny. Tuto knihu by si měli přečíst lidé, kteří se honí za penězi a majetky. Také lidi, kteří jsou věčně s něčím nespokojeni. Dokáži více milovat kouzla okamžiku, který strávím se svou přítelkyní a máme se jen pro sebe.

24.11.2018 5 z 5

Neznámá pravidla Neznámá pravidla David Morrell

Příběhu nic vytknout, ale připadal jsem si jako při sledování amerického filmu s akčním hrdinou. A to mě dvakrát nebere.

31.01.2018 4 z 5

Zázrak v Andách: 72 dní v Andách a moje dlouhá cesta domů Zázrak v Andách: 72 dní v Andách a moje dlouhá cesta domů Nando Parrado

Knihu jsem koupil v antikvariátu za 20 Kč. Po přečtení bych za ni dal i 1000 Kč. Je to výborná kniha, která budí emoce. Nic tak emotivního jsem ještě nečetl. Není pro slabší povahy.

31.01.2018 5 z 5

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

Krásná kniha! Pojednává o lidském bytí v období druhé světové války. Líbí se mi psychologie knihy a poutavost příběhu. Vřele doporučuji.

04.09.2017 5 z 5

Australskou divočinou Australskou divočinou Alan Moorehead

Krásný historický cestopis o objevování Austrálie. Koho baví cestopisy, tak si přijde na své.

14.04.2017 5 z 5