Australskou divočinou

Dramatický příběh výpravy, jež se na počátku šedesátých let 19. století pokusila přejít australský kontinent z Melbournu ke Carpentarskému zálivu. Mooreheadova objevná práce je první souhrnnou a podrobnou zprávou o průběhu expedice, o jejích členech a jejich osudech

https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51814/australskou-divocinou-bTM-51814.jpg 4.25
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Orbis

Cooperś Creek

Kniha Australskou divočinou

Ikkju
11.06.2020

Další příběh, ve kterém dobrodružství shazuje lenost, lajdáctví a velký díl smůly. Účastnil jsem se pár vandrů, které byly na hranici mých schopností, a upadnout z vyčerpávající cesty plné nepříjemných situací do sladkého odpočinku je tak lákavé. Všechna čest všem, kteří se i na konci sil dokáží zburcovat, a aspoň se snažit dosáhnout vytčeného cíle. Ve vražedném podnebí Austrálie to vůbec není samozřejmost.

Nechytil jsem v knize, snad díky svojí nepozornosti, linku domorodé technologie úpravy místních zdrojů, dle mého kamaráda, který se z Austrálie vrátil, to byla jedna z hlavních příčin neúspěchu výpravy. V Austrálii je tahle výprava samozřejmě všeobecně známá a diskutovaná.

mikryn
14.04.2017

Krásný historický cestopis o objevování Austrálie. Koho baví cestopisy, tak si přijde na své.