-miker- -miker- komentáře u knih

Vlak do pekla a jiné povídky Vlak do pekla a jiné povídky Robert Bloch

Velmi som sa tesil na tuto zbierku poviedok, nielen pre jej hodnotenie na tomto portali ale aj kvoli jej autorovi co ma na rovasi Psycho.
Zial, som celkom sklamany. Par celkom podarenych poviedok nezmeni celkovy dojem z knihy.
Mal som velke oci pre strach, ktory bude na mna cihat zo zakutia kazdej stranky. Navyse vo vacsine pripadov sa velmi jednoducho da predikovat koniec poviedky, ci zapletky.
Budem sa musiet poobzerat po onakvejsich "hrozach"

29.02.2024 2 z 5

Dotek zla – Exalticon speciál Dotek zla – Exalticon speciál * antologie

DOTEK ZLA - Vystizny nazov pre antologiu klasickych horor poviedok. Ide len o letmy dotyk strachu zo zla oproti sucasnym poviedkam, z ktorych strach zvykne zaliezt hlboko pod kozu.
Asi najviac pobavila poviedka od R.Dahla

24.06.2023 3 z 5

Krvavé Vánoce Krvavé Vánoce Vlado Ríša

za mna velmi nevyrovnana zbierka poviedok. Skoda, ze O.Neff nerozvinul svoj uleteny pribeh do dlhsej poviedky ;)

23.01.2023 3 z 5

Královna Královna Steve Perry

Dockal som sa. Konecne akciou nabity pribeh, v ktorom konecne dostali svoj priestor aj samotni votrelci. Z prvej serie asi najlepsia cast i ked Billie mi dost lezie na nervy od samotneho zaciatku serie.
Pozoruhodny je aj preklad:
board - paluba, je tu prelozena ako doska a airlock ako vzdusny zamok
A na zaver perlicka:
"Pak si prisera uvedomila, ze je mrtva a padla k podlaze."

Inak netusim, na zaklade coho poniektori citatelia sudia, ze Billie a Wilks su Newt a Hicks. Ved po pristati na mesacnej stanici Gateway sa prvy krat stretli s Ripley a navzajom sa predstavovali a riesili svoje zazitky s votrelcami. Ak by sa poznali, stretnutie by muselo prebehnut inak. Nemyslite?
Nakoniec v uvode Alien3 bola neboha Newt tinezerkou. Takze ani casovo to cele nesedi. Ale mozno niekde daleko v galaxii...

04.10.2022 3 z 5

Hnízdo na Zemi Hnízdo na Zemi Steve Perry

Ako fanusik Alien univerza som si dal zavazok precitat si pribehy zo serie knih Vetrelec a Vetrelci + Vesmirna boure.
Musim sa priznat, ze hned prva kniha (Hnizdo na Zemi) ma celkom sklamala. Dej je miestami predvidatelny a niektore klise sceny by som radsej v pripade autora vynechal.
Nie je mozne sa zosobnit ani s jednou z hlavnych osob. Su chladne, bez duse, obcas s nelogickym spravanim.
Na druhej strane kniha nenudi a nenuti cloveka prehryzat sa dlhymi opismi ci monologmi. Ako jednohubka fajn

17.09.2022 3 z 5

Extrémní science fiction Extrémní science fiction * antologie

Ako kazda antologia ponuka subor poviedok lepsich a dobrych. 1/3 poviedok je skor filozofovanim o buducnosti. Par tychto filozofickych poviedok som ani nedocital. Uspavali ma...

21.01.2024 3 z 5

Úžasné příběhy Úžasné příběhy Forrest J. Ackerman

Velmi podarena zbierka takmer 100rocnych poviedok. Skoda len, ze je to skratena verzia originalu.
Ironiou je, ze poviedka, ktorej je spoluatorom sam editor, je najslabsou v tejto antologii.

19.06.2023 4 z 5

Vetřelec Vetřelec Alan Dean Foster

Po precitani je najlepsie pozriet si film, aby sa mysel zbavila horkej pachuti neosobneho prerozpravania pribehu, ktory pozny kazdy fanda naspamat ;)

28.09.2022 3 z 5

Stanice hrůzy Stanice hrůzy Steve Perry

Za mna velke sklamanie, kedze podla recenzii ma titul vysoke hodnotenie.
Pribeh velmi jednoduchy, nabity akciou. Podla nazvu: Stanica hrozy, som cakal temnu, dusivu atmosferu. Zial dockal som sa len tuctoveho pribehu, v ktorom hlavne postavy pokracuju vo svojich myslienkovych pochodoch z predchadzajucej knihy a riesia v hlave svoje komplexy. Hlavny zaporak vie po cely cas vybabrat s kazdym, kto sa mu postavi do cesty a preto jeho posledny vystup a koniec je pre mna nepochopitelny. Z genia sa v jednom momente stal obycajny babrak :(
A co votrelci? Ti sa len tak ledabolo objavia v par akciach ako vedlajsie postavy. Dufam, ze v dalsej casti (Kralovna) dostanu viac priestoru...

28.09.2022 2 z 5