Michal_SK Michal_SK komentáře u knih

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Fajn nápad, skvele spracované, ale celý čas som mal pocit, že autor to chcel skôr spracovať ako americký komiks a ako kniha v českých reáliách to veľmi nefungovalo. Ale inak fajn, určite stojí za prečítanie.

14.02.2022 3 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

najklasickejší cyberpunkový scenár, nevyužitý potenciál, ale stále sa to tak nejak výborne čítalo.

14.02.2022 3 z 5

Král Conan Král Conan Robert Ervin Howard

Na Conanovi som vyrastal, všetky príbehy som samozrejme poznal, ale aj tak som si ich rád prečítal v novom vydaní s novým prekladom (to som ani nejak neregistroval). Výborná pevná väzba, už len pár ilustrácii mi chýbalo. Obsahuje Hodinu Draka, jediný Howardov román o Conanovi.

Na ostřích čepelí Na ostřích čepelí Miroslav Žamboch

bohovské, fantasy veľmi nečítam, ale toto je presne to, ktoré mi nevadí. Viac sword a menej sorcery :)

Drsný spasitel Drsný spasitel Miroslav Žamboch

Skvelá kniha. Niekoľko fantasticky namiešaných samostatných príbehov o putovaní hlavného hrdinu postapokalyptickou krajinou. Aj audiokniha je fantasticky načítana a dlhá (snáď 18 hodín).

V objetí smrti V objetí smrti Miroslav Žamboch

Už to tu pár ľudí spomenulo, tak ja to poviem rovno - veci s tým slizom z kanála som proste preletel a neskôr preskakoval a o nič som neprišiel. bez toho by to bola výživnejšia kniha, ale ... aj keď mám chuť povedať, že išlo o slabší príbeh s Baklym, tak zároveň ide o najrozsiahlejší a ja som si ho naozaj užil.

Hledání smrti Hledání smrti Miroslav Žamboch

Na to ako je kniha natiahnutá, a príbeh pôsobí prepracovane, mal som dlho pocit, akoby to nepísal Žamboch. Natoľko sa mi to zdalo iné oproti iným Baklyovkám. Ale nakoniec ani neviem ako, kniha bola zhltnutá a ja som hladovo čakal na ďaľšiu.

12.02.2022 4 z 5