Mengej Mengej komentáře u knih

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Báječný Jo Nesbo a báječný Harry Hole. Musela jsem jen číst a číst a kašlala na ostatní věci, ale stálo to za to! Už někdy před půlkou jsem správně odhadla hlavního zloducha, ale do poslední chvíle jsem nevěděla, jestli byl můj odhad správný a bylo to napínavé jako kšandy.
Neodpustím si poslední poznámku - Jo Nesbo prostě nedá Ráchel pokoj a pěkně mě tím štve.

26.09.2017

Papírová města Papírová města John Green

Jsou knížky, které se nelíbí, knížky, které se líbí a pak jsou takové, které člověka ovlivní, změní jeho nahlížení, něco v něm pohnou. Jednou z těch knížek jsou pro mě Papírová města. Podle mě nejlepší Greenovka. Nejde mi o kvalitu, neprůstřelnost příběhu, úžasný jazyk nebo tak. Green oslovil něco hluboko ve mně, což se stává výjimečně.

11.08.2017 5 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Knihu jsem četla k maturitě, protože mi přišla jako menší zlo než některé jiné. Nakonec jsem se do ní ale úplně zamilovala. Neuvěřitelně krásný jazyk, z textu číší autorova laskavost a jeho láska k malé straně. Postavičky jsou úžasně vykreslené, jako bych je viděla před sebou. Díky autorovi miluju Malou Stranu a to ji znám jen trochu (i když spíše miluju Malou Stranu Nerudova dětství).

Jediné, co mi vadilo, byly antisemitské narážky. Nejsou sice tak výrazné, ale není jich tam úplně málo.

19.06.2016 5 z 5

Misery Misery Stephen King

První kniha, kterou jsem od Kinga četla (a předposlední). Jediná kniha, aspoň myslím, po jejímž přečtení mi bylo vyloženě fyzicky špatně. To jen dokazuje, jak skvěle je napsaná. Přesto nikdy víc.

19.06.2016 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Můj asi nejoblíbenější (určitě jeden ze tří nejoblíbenějších) díl ze série Harry Hole. Je vidět, že už se autor zdokonaluje a kniha je (alespoň podle mě) poutavější než třeba počáteční Švábi, zároveň se ale ještě nepouští do odvážných akčních scén, které Harry jako zázrakem všechny přežije (což mi vadí u posledních dvou dílů, trošku mi to přijde jako Kobra 11 :-)).
Zápletka se mi moc líbí, opravdu jsem nečekala, že pachatelem je ten, kdo jím nakonec byl. Ač bych to nikdy nečekala, nájemný vrah byl nakonec tou postavou, které jsem nejvíc fandila!

18.11.2016 5 z 5

Velká Fermatova věta Velká Fermatova věta Simon Singh

Úžasná knížka. Donutila mě pochopit, co je na matematice tak krásného a fascinujícího. Líbí se mi, že se matematika opírá o jistoty, které nám v biologii (můj obor) chybí.
Kniha je čtivá, zajímavá, vůbec nenudí. Moc se mi líbily různé vsuvky o životech matematiků, které příjemně oživovaly proud matematických myšlenek.

26.02.2018 5 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Všechny poseroutky jsem četla v rozmezí 15-19 let a mám je hrozně ráda :) Možná určené pro mladší, ale pro mě je to skvělá oddechovka, při které vypnu a jen se bavím.

19.06.2016

Dějiny Spojených států amerických Dějiny Spojených států amerických George Brown Tindall

Super knížka. Je o historii a obsahuje fakta, ale přesto je (pro mě trochu překvapivě) psaná velmi poutavě a až na některé pasáže o politice, která mě úplně nebere, se mi moc líbila!

19.06.2016

Farmakologie pro studenty zdravotnických oborů Farmakologie pro studenty zdravotnických oborů kolektiv autorů

Kniha je psána srozumitelně a hezky se čte. Pro studenty farmacie je vše popsáno až moc stručně, ale pro rychlé zopakování či přehled, je fajn. Pro studenty jiných zdravotnických oborů dle mě super a dostačující.

05.11.2020

Farmakologie Farmakologie Jan Bultas

Pro studenty farmacie téměř nutnost. Velice obsáhlá kniha, některé kapitoly jsou sepsány skvěle, některé mi až tak dobré nepřišly a problematiku jsem pochopila lépe z jiného zdroje, liší se to autor od autora. Obecně, super knížka a díky za ní! :)

05.11.2020 5 z 5