Dějiny Spojených států amerických

Dějiny předkolumbovských civilizací tvoří stručný úvod k vlastním politickým, hospodářským a kulturním dějinám země od 17. stol. do současnosti. Značná pozornost je věnována i významným osobnostem amerických dějin. Za dominující trend amerických dějin považují autoří demokratické směřování země, které v průběhu historie působí jako prvek sjednocující pestrou mozaiku etnik a kultur....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/46_/46752/dejiny-spojenych-statu-americkych-46752.jpg 4.435

America:A Narrative History

Literatura naučná, Historie, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno:, NLN - Nakladatelství Lidové noviny

Kryštofka

Skvěle napsané.

tygřík2

Našťoucháno tolika podrobnými informacemi, že člověk nemůže ani vydechnout. Musela jsem se častokrát vracet a občas podtrhávat, abych si vše dala do souvislostí. O některých faktech a souvislostech se zřejmě předpokládá, že jsou notoricky známy a tak jsem je musela dohledávat jinde. Jiná data, pro mne samozřejmá, jsou zde obšírně vysvětlována.
Nečetlo se to moc hladce. Občas mi u čtení klesla víčka, ať jsem se bránila sebevíc. (Ale to zřejmě bude můj problém neb můj mozek už není z nejčerstvějších a vždy, když ho nutím vytvářet nové dráhy mezi neurony, vytáhne podpásovku a uspí mne :-) )
Kniha mi rozhodně rozšířila obzory. Asi i nadále zůstane mou studnicí informací o amerických dějinách, neboť je zatím nejlepší publikací o tomto tématu, kterou jsem kdy četla.

Mengej
19.06.2016

Super knížka. Je o historii a obsahuje fakta, ale přesto je (pro mě trochu překvapivě) psaná velmi poutavě a až na některé pasáže o politice, která mě úplně nebere, se mi moc líbila!