Dějiny Spojených států amerických

od:


KoupitKoupit eknihu

Dějiny předkolumbovských civilizací tvoří stručný úvod k vlastním politickým, hospodářským a kulturním dějinám země od 17. stol. do současnosti. Značná pozornost je věnována i významným osobnostem amerických dějin. Za dominující trend amerických dějin považují autoří demokratické směřování země, které v průběhu historie působí jako prvek sjednocující pestrou mozaiku etnik a kultur....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/46_/46752/dejiny-spojenych-statu-americkych-46752.jpg 4.435
Orig. název:

America:A Narrative History

Žánr:
Literatura naučná, Historie, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno:, NLN - Nakladatelství Lidové noviny
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
Kryštofka
18. února

Skvěle napsané.

tygřík2
05. února

Našťoucháno tolika podrobnými informacemi, že člověk nemůže ani vydechnout. Musela jsem se častokrát vracet a občas podtrhávat, abych si vše dala do souvislostí. O některých faktech a souvislostech se zřejmě předpokládá, že jsou notoricky známy a tak jsem je musela dohledávat jinde. Jiná data, pro mne samozřejmá, jsou zde obšírně vysvětlována.
Nečetlo se to moc hladce. Občas mi u čtení klesla víčka, ať jsem se bránila sebevíc. (Ale to zřejmě bude můj problém neb můj mozek už není z nejčerstvějších a vždy, když ho nutím vytvářet nové dráhy mezi neurony, vytáhne podpásovku a uspí mne :-) )
Kniha mi rozhodně rozšířila obzory. Asi i nadále zůstane mou studnicí informací o amerických dějinách, neboť je zatím nejlepší publikací o tomto tématu, kterou jsem kdy četla.

Mengej
19.06.2016

Super knížka. Je o historii a obsahuje fakta, ale přesto je (pro mě trochu překvapivě) psaná velmi poutavě a až na některé pasáže o politice, která mě úplně nebere, se mi moc líbila!