Medasek Medasek komentáře u knih

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Moje první kniha od autorky a musím říct, že se mi líbila. Postavy byly sympatické a příběh uvěřitelný. Bohužel na 5* mi tam něco chybělo.

06.11.2022 4 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Tak tohle byla jízda. Jako jedno se Sarah musí nechat a to, že její příběhy jsou fakt promyšlený. Nechápu jak tohle všechno mohla vymyslet. Jak je všechno propojený, vedlejší postavy mají fakt smysl a svět funguje i s milionem různých druhů.
A ten konec. Já se asi zblázním při čekání na další díl.

24.10.2022 5 z 5

Královský sen Královský sen Jana Hoch

Úžasná kniha. Doufám, že u nás brzo vyjde další díl, protože ten konec mě fakt odrovnal.

19.10.2022 4 z 5

Případ pohřešovaného markýze Případ pohřešovaného markýze Nancy Springer

Tak nebylo to špatné. Člověk si jenom musí připomínat pro jakou věkovou skupinu je kniha určena.

15.10.2022 4 z 5

Vášně lorda Kita Vášně lorda Kita Stephanie Laurens (p)

Mnohem lepší než první díl. Doufám, že se u nás vydají i díly se zbylými sourozenci.

14.10.2022 4 z 5

Vynález lorda Randolpha Vynález lorda Randolpha Stephanie Laurens (p)

Takový velmi průměrný příběh okořeněný vynalézáním.

10.10.2022 3 z 5

Fakt šílená jako já Fakt šílená jako já Jo Watson

Asi jsem se zamilovala. Takhle dobře napsanou knihu už jsem dlouho nečetla. Příběh je svižný a není v něm nouze o vtipné příhody.
Bavilo mě to snad i více než Já a ty, navždy. Nemůžu se dočkat až si přečtu i příběh Zoe.
Rozhodně knihu můžu doporučit.

04.10.2022 5 z 5

Vykoupení Malcolma Sinclaira Vykoupení Malcolma Sinclaira Stephanie Laurens (p)

Líbilo se mi to, ale je škoda, že autorka nám neřekla více o Thomasově minulosti. Povedlo se mi zjistit, že vystupoval jako padouch v jiných dvou autorčiných knížkách, které jsem bohužel ještě nečetla. A bohužel jedna z nich nevyšla v češtině.

22.09.2022 4 z 5

Jak vycvičit draka: 9.–12. díl série (box) Jak vycvičit draka: 9.–12. díl série (box) Cressida Cowell

Hezké, ale už ne tak dobré jako první díly. Ale i tak pořád můžu sérii doporučit.

16.09.2022 4 z 5

Jak bojovat s dračím hněvem Jak bojovat s dračím hněvem Cressida Cowell

Autorka ukončila sérii vcelku obstojně. Jsem ráda, že se nenaplnili mé největší obavy. Ale jsem ráda, že jsem knihy dočetla. Poslední díly byly na mě už moc zdlouhavé. Pár scén by se dalo vystřihnout a příběh by hned nabral lepší spád.

16.09.2022 4 z 5

Jak zradit dračího hrdinu Jak zradit dračího hrdinu Cressida Cowell

Bohužel se to ubírá přesně tím směr v který jsem doufala, že se to ubírat nebude. Nebudu lhát pořád se to čte dobře, ale už to není ono. To něco co jsem milovala na prvních dílech zde už nemůžu najít.

16.09.2022 3 z 5

Jak uchvátit dračí klenot Jak uchvátit dračí klenot Cressida Cowell

Zamotává se to čím dál více. Jak mě v dřívéjších knihách přišlo, že autorka nechává Škyťáka jenom vyhrávat, tak poslední dvě knihy dělá pravý opak. Nelíbí se mi kam příběh směřuje a doufám, že autorka ješté překvapí a směr se změní.

15.09.2022 4 z 5

Jak uloupit dračí meč Jak uloupit dračí meč Cressida Cowell

Kniha se pořád strašně dobře čte, ale přiznám se, že už se mi nelíbí směr jakým se příběh ubírá.

14.09.2022 4 z 5

Spletitý případ pana Montaguea Spletitý případ pana Montaguea Stephanie Laurens (p)

Tak tohle byla velmi povedená knížka. Jsem ráda, že jsem se v komentářích dozvěděla, že se jedná více o detektivní příběh než romanci a mohla tomu přizpůsobit svá očekávání.

13.09.2022 5 z 5

Poznáš to z polibků Poznáš to z polibků Julia Quinn

Mnohem lepší než dva předchozí díly. První polovina knihy byla úžasná. Druhá už byla o něco horší. Přišlo mi, že se tam postavy chovají tak trochu úplně jinak než v první půlce. Těším se až si přečtu Žili Šťastně až navěky a dozvím se jestli ty diamanty nakonec Hyacint najde.

10.09.2022 4 z 5

Vládce všech moří Vládce všech moří Stephanie Laurens (p)

Hezké zakončení celé série. Bohužel jsem nebyla schopná si moc oblíbit hlavní hrdinku této knihy. To co udělala na začátku mi přijde strašné. Tuhle věc prostě v knihách nenávidím.

08.09.2022 4 z 5

Neodolatelná svůdnice Neodolatelná svůdnice Stephanie Laurens (p)

Tak tohle byl zatím nejlepší díl a rozhodně se tato kniha řadí k těm nejslepším jaké jsem od autorky četla.
Postavy jsou sympatické. Používají rozum a já po dlouhé době (narozdíl od předchozích dílů) neměla chuť je ani proplesknout.
Děj byl svižný a velmi dobře se četl. Bohužel konec knihy byl už takový trochu únavný, protože se takřka nic nestalo.
Ale velký problém, za který strhávám 1*, byl v gramatice a překladu. Špatná shoda podmětu s přísudkem, špatné sklňování jmen, chybjející nebo naopak přebývající písmena. A totálně někdy nesmyslná slovní spojení.
Příklad: Zvedl ruku a políbil její kotníky. Myslela jsem si, že to byla chyba,dokud se to v textu neobjevilo vícekrát. Prostě hrůza, která mi zničila požitek z knihy.

05.09.2022 4 z 5

Srdce korzára Srdce korzára Stephanie Laurens (p)

Děj rychle plynul a byl mnohem akčnější než v předchozím díle. Ale tady jsem měla strašný problém s hlavní hrdinkou, u které mi přišlo, že někde stratila kus mozku. Silná a emancipovaná žena by podle mého názoru taky měla vědět, kdy má ustoupit a že nemá smysl si pokaždé prosadit svou.

03.09.2022 4 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

(SPOILER) Tak tohle bylo hezké. Příběh velmi zajímavý, strašně dobře se čte a člověk se dozví i něco málo z historie. Postavy jsou velmi sympatické a dá se do nich velmi snadno vžít.
Jediný problém, za který strhávám jednu hvězdu, jsem měla s tím, že hlavní hrdinka lhala o důvodu svého příjezdu do městečka. Tohle je prostě věc, kterou v knihách už vyloženě nesnáším.

22.08.2022 4 z 5

Dcera Sparty Dcera Sparty Claire M. Andrews

(SPOILER) !!!POZOR SPOILER!!!
Tak tohle bylo velký špatný. Jako asi většinu mě nalákala anotace a krásná obálka. Slibovali nádherný příběh z řeckých mýtů. Mé oblíbené téma. Takže jsem si myslela, že kniha bude přímo pro mě. Bohužel se tak nestalo.
Příběh sám o sobě byl velice jednoduchý. To by mi ani tak nevadilo. To jsem dokonce i čekala. Ale co mě dostalo, bylo to množství nelogičností, co se v příběhu nacházeli. Nevím jestli to nebylo jenom překladem, ale autorka jednou řekla, že platí tohle a hned druhou větou to prostě neplatilo.
Strašně špatně jsem se u ní orientovala v prostoru. Jednou je potok daleko od koní. Ani ne za tři věty se v něm ty koně pomalu koupou. Jednou je úzký ohraničený prostor a o tři slova dál je zase obrovský.
Také jsem měla problém s tím, že autorka nakousla myšlenku nebo nějakou akci, pak jakoby vynechala odstavec či dva a pokračovala v příběhu. Nehledě nato, že se snažila nacpat do příběhu tolik akce, že nedala možnost rozvinout nějak charaktery postav.
Postavy jsou kapitola sama o sobě. Dafné je nesnesitelná, namyšlená a přesvědčená o své důležitosti. Mary Sue jak vyšitá. Na začátku knihy jsem si říkala, že takhle začíná hodně hrdinek, že se určitě během cesty alespoň trochu zlepší. Bohužel jsem byla vedle jak ta jedle. Nejenže se její charakter nezměnil. Ale měla jsem pocit, že je sebestřednější ještě mnohem více než na začátku.
Apollón byl přesně takový jakého jsem si představovala. Trochu namyšlený, okouzlující bůh. Jediná postava s kterou jsem v knize neměla problém.
Lyku mi byl sympatický pouze jako vlk. Jeho lidská podoba mi k němu vůbec neseděla.
Théseus byla postava o ničem. Autorka ho tam dala jenom proto, aby na něj mohl Apollón žárlit. Jiný důvod pro něj nebyl. Když ho autorka zabila, tak na setinu sekundy mi ho bylo líto, ale autorka jela v příběhu tak moc rychle, že nikdo neměl ani čas nad ním truchlit.
Záporák byl jasný. Kdo zradil Olymp? Hádat můžete hned a jako u většiny příběhů s touto tématikou to byl Arés a bohyně Nyx. Kdo mě trochu překvapil, to uznávám, že se k nim přidal byl Hermés. Ale jako všechno ostatní v příběhu dostali tak málo prostoru, že je člověk nemohl ani začít nenávidět, ani pochopit jejich důvody k tomu proč udělali, to co udělali.
Jediný důvod proč si někdy přečtu další díl, pokud u nás vyjde, bude má touha se dozvědět, kdo je otcem hlavní hrdinky. A taky trochu zvědavost, jestli se autorka ve svém psaní zlepšila nebo to bude pořád sfouknuté horkou jehlou.

19.08.2022 2 z 5