Meda77 Meda77 komentáře u knih

Síla meče Síla meče Wilbur Smith

Klasický Smith, mírně kniha místy bez děje, ale nic hrozného. Jeden z málo nadprůměrných autorů, kterého většina asi zná. Doporučil bych asi větší důraz na rozložení děje, ke konci je trochu kektický, ale jinak čtení pro pohodu.

Bronzový poklad Bronzový poklad Eduard Štorch

Jedna z nejznámějších od Štorcha, ale všechny kousky od něj jsou kvalitka. Netřeba komentářit, třeba to přečíst. 5starsu.

04.03.2022 5 z 5

Černý korzár Černý korzár Emilio Salgari

Velmi povedeně napsaný román ze 17 století, samý kord, šavle, meč a dýka div že si stím nevypíchnou oči. Děj pěkně plyne, je napínavý a slušnou formou napsaný. Dočkal se i filmové napodobeniny. Slušné 4starsy.

04.03.2022 4 z 5

Dobrodružství v tajze Dobrodružství v tajze Nikolaj Pečerskij (p)

Průměrný, ale dobře psaný příběh z prostředí stavby ruské přehrady z pohledu dospívajiciho klučiny. Určeno pro začínající čtenáře, pro ty starší už to nemá šťávu. Standardní 3starsy.

04.03.2022 3 z 5

Horká hranice Horká hranice G. F. Waco (p)

Jeden z těch lepších sešitových wrsternů. Psáno živě a dějově taky na pohodu. Lepší průměr.

Chrám Chrám Matthew Reilly

Reilly je stále stejný a stále dobrý. Drží se stylu, který mu funguje píše pro zábavu a oddech, snaží se o akční poutavý děj po celou knihu a vychází mu to. Ačkoli místy jsou akce mírně přehnané, píše tvorbu zábavné akční beletrie a to jeho knihy splňují.

04.03.2022 5 z 5

Jasné ráno Jasné ráno Scott O’Dell

Nebudu se rozepisovat o obsahu, jelikož kniha není sice špatná, ale připadá mi tak nějak zbytečná. V daném tématu nijak nevyniká ani není zvláště zajímavá. Klasický průměr.

Kouřící pistole Kouřící pistole Nelson Coral Nye

Starý westernový sešit o klasické řežbě mezi pistolníky. Ovšem je mnoho lepších s danou tématikou a tento je spíše podprůměrný. O nic nepřijdete.

04.03.2022 2 z 5

Léto bubnů Léto bubnů Theodore Victor Olsen

Kniha o přátelství a dobrodružství situována do období divokého západu a lovu na indiánskou menšinu. Psáno velmi čtivě, děj pěkně plyne a kniha není zbytečně natahování. Dnes tak nějak zapadá do průměru, ale špatná rozhodně není.

Minehava Minehava Eduard Štorch

Opět krásný kousek od pana Štorcha, který ani neumí zklamat. Přesto, že se jeho tvorba točí okolo stejného tématu a období, se jeho knihy čtou velmi krásně. Jednak proto, že jsou dobré a jednak proto, že je dobrý i autor. Velmi silné 4starsy a doporučuji vše od Édy.

Komnata hrůzy Komnata hrůzy * antologie

Průměrně, ale dobře sestavený soubor hororových krimi povídek, více krimi než horor, ale vcelku čtivé. Ničím neohromí, ale pobaví a ztráta času kniha rozhodně není. Malinko lepší průměr.

Trest pro hříšné Trest pro hříšné John Saul

Přesně jak napsal Astaroth, kniha je nemastná, neslaná. Já jen dodám, že je i zbytečná, nudná, zcela bez napětí a bez originality. Srovnání s Mistrem Kingem si vůbec nezaslouží. Autor ji psal zřejmě v době, kdy nebyla můza a on potřeboval něco vydat. Tohle je vážně ztráta času, jsou daleko kvalitnější romány na podobné téma. Shrnuto, s postavami si nevypěstujete žádný vztah, jsou vám úplně jedno, jako to že postupně umírají, děj nemá žádná silnější nebo zvratová místa, prostě jen tak plyne až do konce, který je vyloženě k smíchu. Takže 2starsy jen za styl psaní. Knihu vůbec nečtěte a radši sáhněte po jiné knize od autora, nebo jiném autoru.

08.02.2022 2 z 5

Osamělý střelec Osamělý střelec John Grisham

Napínavý thriller ze soudního prostředí, aspoň to tedy hlásá přebal knihy.A hlásá pěkný nesmysl. Thrillerem můžou vyhrožovat asi jako užovka jedovými váčky. Ve skutečnosti je kniha souhr několika právnických případů, které se místy propletají mezi sebou. Na styl psaní ve třetí osobě, který je tak nějak zvláštní je potřeba si zvyknout, ale pak se čte vcelku oddychově. Napětí tu nehledejte, až na pár velmi krátkých pasáží budete více napnutí nad doplatkem energií, takže napínavý thriller je absolutní blbost od vydavatele. V knize vás čeká hlavně právničina,nějaká ta korupce a všechen ten soudní hnus. V celku se to číst dalo, ale konec mě tedy fakt nakrknul, 30 stran otravného soudního líčení a rozsudek tak nějak jen naznačen, taky je dost otravné jak se nějaké info stále opakuje a skoro doslovně. No zcela průměrné čtení, pro fandy akčních thrillerů dokonce pod průměr. Slabé 3starsy, uvidíme zda má autor něco silnějšího.

27.01.2022 3 z 5

Mrtvý z Olivetské hory Mrtvý z Olivetské hory Jaroslav Velinský

Krásný detektivní román, formou sešitovky z domácí scény. Úsměvné, zábavné a detektivní,k tomu ještě dobře stylově napsané, takže standardní 4starsy.

Míša, mistr na průšvihy Míša, mistr na průšvihy Jurij Sotnik

Pro dorost jako školní čtení úplně na pohodu. Kindouš se vám u toho i trochu zasměje, ale hlavně dá na chvíli pokoj. Průměrné, ale příjemné čtení.

Muž pro Oklahomu Muž pro Oklahomu Mirko Pašek

Mirko Pašek psát umí a obzvláště literaturu westernově laděnou. Příběh i trochu neokoukaný, děj pěkně a srozumitelně ubíhá. Standardní 4.

Martin srší nápady Martin srší nápady Hanna Ožogowska

Takové polské rychlé šípy o jednom členu. Prostě dětské, školní dobrodrůžo. Dost ohrané i ve své době. Ničím neoriginální a úsměvné jen před mnoha lety. Horší průměr.

20.01.2022 3 z 5

Moji milí fóristé aneb Divoké pivo Moji milí fóristé aneb Divoké pivo Karel Štorkán

Velice nepovedený a smutný pokus o dobovou satiru s osobními vzpomínkami autora. To je ale blbost pane Štorkán. Když to někdy budete držet v ruce, tak to zase pusťte, myslím samozřejmě tu knihu.

20.01.2022 1 z 5

Město Město Clifford D. Simak

Velmi dobrá kniha pana Simaka, jedna z nejznámějších a taky nejlepších. Kniha je jednou velkou úvahou nejen nad existencí lidstva na planetě, ale taky co bude po ní. Krásně napsáno a vůbec nenudí i bez akčních scén. Silné 4.

Muž se čtyřmi prsty Muž se čtyřmi prsty Jaroslav Velinský

Klasická průměrná sešitovka z 90tek. Nic co by utkvělo v paměti.