Meda77 Meda77 komentáře u knih

Diamantová sekera: Baltské pohádky Diamantová sekera: Baltské pohádky Jaroslav Tichý

V mládí velmi známá sbírka baltských pohádek, krásně vyprávěno. Poctivé 4starsy.

Dolů k Zemi Dolů k Zemi Robert Silverberg

Autor velmi známý a dobrý, stejně jako kniha. Ačkoli se nejedná o scifi plné akčního děje, je kniha psaná poutavě a super se čte až do konce. Slušné 4starsy.

04.03.2022 4 z 5

Kouzelná tykev - pohádky z Dálného Východu Kouzelná tykev - pohádky z Dálného Východu Boris Riftin

Asijské pohádky, kniha hodně stará, ale krásně psána. Pro nostalgii super.

Dinosauři Dinosauři David Norman

Krásná kniha o historii dinosauřích potvůrek pro malé i větší potvůrky.

Brouk Pytlík Brouk Pytlík Ondřej Sekora

Stejně jako Ferda mravenec, ačkoliv zde se jedná o jiný hmyz, kvalita díla je opět skvělá. Jako ostatně vše od Sekory. Musí znát snad každý Čech.

04.03.2022 5 z 5

Hodně známý a skvělý kousek od skvělého autora netřeba komentovat. Plný počet.

Ferda Mravenec Ferda Mravenec Ondřej Sekora

O čempak to asi bude? Kdo by z Česka neznal tenhle srandovní hmyz. Vždy když v létě člověk vezme do rukou postřik na hmyz tak se dívá jestli tam není i ten s tím červeným šátkem (nemyslím samozřejmě pionýra).

Jurášek Jurášek Jiří Sosnar

Dobrodružný příběh z Moravy před ukončením 2 světové války. Dobrodružství, napětí a akce spíše pro dorost.

04.03.2022 3 z 5

Kluci, hurá za ním! Kluci, hurá za ním! Václav Řezáč (p)

Kniha pro mládež z doby totalitní, netřeba komentovat, kdo má zájem přečte, ale mladí asi mít nebudou, děj a doba jim nic neřekne, to je třeba zažít.

04.03.2022 3 z 5

Nemova říše Nemova říše J. M. Troska (p)

Silnější část Nemovi trilogie, opět krásně psaný a zpracovaný příběh.

04.03.2022 4 z 5

Neviditelná armáda Neviditelná armáda J. M. Troska (p)

Další příběh z říše Nema, stejně kvalitní jako ostatní.

04.03.2022 4 z 5

Rozkazy z éteru Rozkazy z éteru J. M. Troska (p)

Starší, ale ve své době nadčasová scifi, od autora kvalit Verna. Super zavzpomínání.

Draculův švagr Draculův švagr Miloslav Švandrlík

Super povídky od českého Mistra. Poctivé 4starsy.

Běsnění Běsnění Wilbur Smith

Trošku slabší, než jsme u autora zvyklí, ale lehce nad průměr dosahuje. Ztráta času to není, jen jsme zvyklí na vysokou laťku od autora, ale číst se v klídku dá.

Diamantová cesta Diamantová cesta Wilbur Smith

Jedna z nejslabšich Wilburovek. Hold i muži mají své dny. Standardní průměr.

Lovci diamantů Lovci diamantů Wilbur Smith

Jedna z autorových slabších, ale pořád hodně nadprůměrná kniha. Opět krásný sloh vyprávění, napínavý a akční děj. Čtení opět na pohodu. Dobře vynaložený čas.

Dravec Dravec Wilbur Smith

Jedna z mých prvních Smithovek a taky jedna z těch mistrovských, skvěle psaná, vyvážený děj i dobré ukončení. Opět plný počet.

Hromobití Hromobití Wilbur Smith

Stejně jako Monzun nebo Dravec patří mezi autorovu špičku ve tvorbě. Kniha vyvážená a super se čte. Pro fandy i nefandy povinnost. Opět za pět.

Monzun Monzun Wilbur Smith

Jeden z mistrovských kousků. Není co vytknout. Prostě elita od Smithe. Plný počet, za krásnou knihu.

Píseň slonů Píseň slonů Wilbur Smith

Opět trochu zrychlený konec, ale jinak standardní Smith a jeho milovaná Afrika. Pěkné počtení. Smith nezklame.