MAXA71 MAXA71 komentáře u knih

Vyznaj mi lásku Vyznaj mi lásku Johanna Lindsey

Cekom ušla.

05.05.2016

Ďáblova nevěsta Ďáblova nevěsta Penelope Stratton

Jedna z tých lepších romantických.

Neromantická dáma Neromantická dáma Penelope Stratton

Celkom ma pobavila. Do pohody.

Rebelka Rebelka Jana Pronská

Cukrík, ale fajn pohodové čítanie na pozadí niektorých skutočných udalostí.

Čierna vdova Čierna vdova Jana Pronská

Knihy tejto autorky sa držia na jednej línii písania, kde na pozadí príbehov môžeme badať život v časoch minulých, zvyky,oblečenie niekedy aj reč. Dobré.

04.05.2016 3 z 5

Německo a světový mír Německo a světový mír Sven Hedin

Mnohé to vysvetľuje. Výborné a poučné čítanie.

04.05.2016 5 z 5

Svedectvo o Slovenskom národnom povstaní Svedectvo o Slovenskom národnom povstaní Gustáv Husák

Neskutočná nenávisť voči všetkému národnému je v tejto knihe cítiť na každej strane. Nedá sa tu hovoriť o žiadnej objektivite ako na začiatku píše autor. Je to subjektívny názor a to len z jedného pohľadu človeka. Niet sa čo čudovať. Všetci vieme, aké názory mal a čo zastával Husak. Pri čítaní tohto akože svedectva mi neustále vyskakoval krvný tlak. Nikdy viac a ani podobných kníh.

02.05.2016 2 z 5

Dejiny Slovenska a Slovákov v časovej následnosti faktov a dvoch tisícročí Dejiny Slovenska a Slovákov v časovej následnosti faktov a dvoch tisícročí Milan Stanislav Ďurica

Výborná kniha. Pochopenie vecí a udalostí jednoduché.

27.04.2016 5 z 5

Paní temnot Paní temnot Peter Tremayne (p)

Výborná kniha, celý čas som bola napätá ako to dopadne. Ďalšia perla od autora.

16.04.2016 5 z 5

Rozhřešení vraždou Rozhřešení vraždou Peter Tremayne (p)

Výborná kniha, ako všetky ktoré som zatiaľ od autora prečítala.

14.04.2016 5 z 5

Jozef Tiso (1887 – 1947). Životopisný profil Jozef Tiso (1887 – 1947). Životopisný profil Milan Stanislav Ďurica

Zatiaľ najlepšia kniha v živote, ktorú som prečítala. Písané zrozumiteľne, obšírne. Dané obdobie a udalosti sú tu vysvetlené tak, aby človek pochopil,čo sa vlastne stalo,a čo k tomu viedlo. Táto kniha otvára oči. Nádherné aj keď na konci samozrejme smutné čítanie. Hlboká moja úcta spisovateľovi aj človeku, o ktorom písal.

09.04.2016 5 z 5

Doktor chodí tiše Doktor chodí tiše Michael Palmer

Výborná kniha. Zaujímavý a vystupnovany dej a skvelý záver.

25.03.2016 4 z 5

Druhý názor Druhý názor Michael Palmer

Výborný dej a ešte lepší a nečakaný záver. ďalšia skvelá kniha od tohto autora.

23.03.2016 4 z 5

Gravitace Gravitace Tess Gerritsen

Iný dejovy prejav ako som u autorky zvyknutá, ale aj tak veľmi dobré čítanie. Pútavé.

17.03.2016 4 z 5

Nokturno Nokturno Ed McBain

Mala som problém dočítať. Nadväznosť na jednotlivé úseky boli trhané a ťažkopadne písané.

14.03.2016 2 z 5

Mária Terézia Mária Terézia Heinz Rieder

Je vždy zaujímavé čítať o človeku, ktorý skutočne existoval. História nepustí. nádhera, aj keď je to niekedy smutné, tak ako to v niektorých chvíľach zažívala aj Maria Terézia.

Krvavý erb Krvavý erb Jana Pronská

Cukrík, ale pútavý.

Verenica Verenica Jana Pronská

Vydarená.

Zlatníkova chovanica Zlatníkova chovanica Jana Pronská

Pre mňa obrovské prekvapenie. V dobrom. Čakala som laicke vyjadrovanie, ale autorka podala príbeh veľmi dobre a čitateľne. Aj keď je to z kategórie cukríkov. Páčilo sa mi to.

Pád Pád Lauren Kate

Bola som skepticka, k tomuto žánru. Ale autorka ma zaujala viac ako som predpokladala.