Ďáblova nevěsta

Snad jen osamělost donutila Calvinu udělat ten šílený krok – provdat se za muže spolčeného prý se samotným ďáblem. Calvina však velmi brzy zjistí, jak nebezpečné a zároveň úžasné může být takové manželství…

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56193/dablova-nevesta-800-56193.jpg 458
Vydáno, Ikar (ČR)

The Devil´s Bride, 1997

Kniha Ďáblova nevěsta

malazluta

Klasická historická romance, která mě nezklamala. Začala jsem ji číst, protože mám moc ráda "Neromantickou dámu", která u mě zatím pořád vede. K této autorce se ještě ráda vrátím.

tittanie
24.07.2020

Knihu jsem začala číst, protože jsem ji našla doma v knihovně. Je to taková pěkná romantická knížka.

Audreyh
01.05.2019

Líbilo se mi to. Ale bude to nejspíš taková jednohubka, dlouho v paměti nezůstane. Neurazí a trošku i nadchne ????

Lembac
07.05.2018

Calvininy pohnutky ke sňatku chápu. Vše je lepší než život s jejími "dobrodinci". Dokonce i sňatek s ďáblem. Důvody, proč se chce oženit Rupert, už mi jsou jasné o něco méně. Vznešená společnost prý přehlédne jeho čertovsky zhýralý život, když se očistí ženitbou s nějakou cudnou pannou. Aha!
Většinu knihy se Rupert vyznačuje nepřítomností po boku své ženy. Kam pořád ujíždí (a co tam dělá), to je mi záhadou. Asi zase hýří a smilní. Calvina se najde v dobročinnosti, což se mi líbí. Konec románu obsahuje nejedno zásadní překvapení, mezi něž počítám i zamilování se hlavních postav do sebe. Tak málo času spolu tráví, ale láska si k nim přesto cestu najde.
Hezký standard tohoto žánru.

LilianaFalcon
06.09.2017

Knihu jsem si v knihovně vybrala náhodou, takže to bylo nakonec milé překvapení :-)
Calvina byla poměrně originální hrdinka. Líbilo se mi to pojetí víry a "víry", to jsou většinou až moc hloubavé myšlenky na tenhle žánr...
Jinak to byla prostě klasika. Ničema a svatá. Jen mě trochu zklamalo, že místo toho postupného zamilovávání se to bylo - nesnáším tě- miluju tě.
Jo a ještě nemám ráda, když jsou do hlavní hrdinky všichni až po uši zamilovan a ona o tom neví.
Hvězdička musela jít dolu, šly by i dvě, kdybych od téhle knížky očekávala víc.

Pav
23.11.2016

Na červenou knihovnu pěkný. Ale co má propána znamenat ten přebal. Titulka prý prodává, ale kdybych ji neměla na doporučení, nikdy bych si ji kvůli obalu nepřečetla.

MAXA71
05.05.2016

Jedna z tých lepších romantických.

munka
09.05.2014

Túto autorku mám rada. Kniha potešila, romantika, zápletka, takže doporučujem.

Anglie 19. století romance milostné romány

Kniha Ďáblova nevěsta je v