MAVIS66 MAVIS66 komentáře u knih

A přece jest štěstí A přece jest štěstí Hedwig Courths-Mahler

Červená knihovna mé babičky :o), jako -náctiletá jsem doslova "zhltala" všechny romány, co doma měla. Ovšem Hedwig Courths-Mahler patřila k jejím skalním ♥

Až za hrob kvete láska... Až za hrob kvete láska... Hedwig Courths-Mahler

Svéhlavička babičkou Svéhlavička babičkou Eliška Krásnohorská

Když mi moje babička, jako -náctileté konečně dovolila přečíst si něco z její knihovny, tak Svéhlavička byla jasná volba. Okamžitě jsem se do ní zamilovala a chtěla být, jako ona. Všechny 4 díly jsou úžasné.
Zřejmě se k ní už nevrátím ( anebo možná, jako stará babička ), ale určitě nikdy nezapomenu ♥

Svéhlavička ženuškou Svéhlavička ženuškou Eliška Krásnohorská

Svéhlavička nevěstou Svéhlavička nevěstou Eliška Krásnohorská

Svéhlavička Svéhlavička Eliška Krásnohorská

08.08.2020

Karkulín ze střechy Karkulín ze střechy Astrid Lindgren

Karkulína milují všechny generace naší rodiny, je prostě k sežrání :-)

06.08.2020 5 z 5

Stíny panenek Stíny panenek Rae Lawrence

I když od jiné spisovatelky, tak velmi zdařilé pokračování Údolí panenek, dávám jednoznačně 5* ❤️

02.08.2020 5 z 5

Pán podzimu Pán podzimu Susan Sizemore

Úžasný romantický příběh o cestování časem mezi 12. stoletím a současností, plný tajemných zápletek, neočekávaných zvratů a samozřejmě velké lásky, která překlene i staletí :o)

29.07.2020 5 z 5

Být tvou vyvolenou Být tvou vyvolenou Jo Goodman

Hezký romantický příběh, se špetkou napětí. Prima pohodové čtení.

28.07.2020 5 z 5

Povídky Šimka a Grossmanna mě provázejí od dětství, ať už formou magnetofonových nahrávek, LP a později i psané.
Tento geniální humor nikdy nezestárne a nezevšední a vždy se k nim ráda vracím.

Billy Billy Louis Whitley Strieber

Mrazivé, zvrácené, šokující...

Noční pláč Noční pláč Mary Higgins Clark

I když mám knížky této autorky dost ráda, tak Noční pláč se neřadí k mým nejoblíbenějším. Hlavní hrdinka mi připadala, tak trochu "pitomoučká", ale nakonec se ukázalo, že přeci jen nějaký rozum má.
Jistě stojí za přečtení, jen to není na 5*, můj názor.

28.07.2020 3 z 5

Zajatá nevěsta Zajatá nevěsta Johanna Lindsey

Romantický příběh, který má vše, co má mít... dobrodružství, tajemství, lásku a happyend ❤️

Oznamuje se láskám vašim Oznamuje se láskám vašim Karel Zídek

Tuto knihu jsem poprvé četla, jako -náctiletá a hned jsem si ji zamilovala, stejně tak filmového Karla - Lukáše Vaculíka :o)
Příběh je pro mne o to silnější, že byl opravdu prožit.

28.07.2020 5 z 5

Rajský ostrov Rajský ostrov Jaromír John (p)

Žofín jistě byl rajským ostrovem a jeho kouzlo přetrvává do dnešních dnů.

28.07.2020

Malý lord Malý lord Frances Hodgson Burnett

Překrásná kniha mého dětství. Zbožňovala jsem svého dědečka a on mne, Malý lord mi ho vždy připomene ❤️

28.07.2020 5 z 5

Doktor v domě a na moři Doktor v domě a na moři Richard Gordon (p)

Skvělý "suchý" anglický humor.

28.07.2020 5 z 5

Dublin. Počátky Dublin. Počátky Edward Rutherfurd (p)

Stejně, jako Londýn... strhující a monumentální.

28.07.2020 5 z 5

Londýn: příběh nejslavnějšího města na zemi Londýn: příběh nejslavnějšího města na zemi Edward Rutherfurd (p)

Nádherné a monumentální, pokud zvládnete tuto tlustou "bichli", rozhodně stojí za přečtení.