Mato14 Mato14 komentáře u knih

Děti Duny Děti Duny Frank Herbert

Tak, tretia kniha v rade, bohužiaľ pre mňa tak nezáživná. Premenoval by som ju skôr na ,,Deti nudy,,. Možno niekomu inému nevadia dlhé opisy, rozhovory o intrigách, ktoré sa ešte len budú diať a podobne, no mne teda chýbala dynamickosť prvej knihy. Za mňa najlepší bol prvý diel.

18.10.2022 2 z 5

Štrkáč Callahan Štrkáč Callahan Juraj Červenák

Tak, za niekoľko hodín zhltnuté :) bolo to ľahké, keďže Červenák píše pútavo, bez vaty a s rýchlim dejom, tak ako mu je to typické. Po Kapitánovy Báthorym a detektívkach Steina a Barbariča, je tento ,, western " niečím novým, no predsa si zachoval autorov štýl. Veľmi ma to bavilo, dokonca mi ani nevadili Transylvánske ,,javy". Skvelé tri príbehy ma veľmi zaujali, boli napínavé, akčné a hlavne VTIPNÉ! To je to, čo viem skutočne oceniť, ako človek, ktorý má rád situačný humor, a tu je ho tak akurát. Len tak ďalej, a snáď sa dočkáme pokračovania...

22.12.2020 5 z 5

Hradba západu Hradba západu Juraj Červenák

No čo na to povedať priatelia, aj keby to končilo takto, tak som spokojný. Ten vývoj deja a postáv, autor nie len dáva ale aj berie (hlavne smrťou niektorých postáv). Neviem ako to autor robí, ale zatiaľ to ukončil perfektne. Ak pribudne pokračovanie, s radosťou sa na to vrhnem, ale ak nie, s ešte väčšou radosťou si niekedy zopakujem celú sériu ešte raz....a to nezvyknem čítať ani jednu knihu dva krát ;-) :-D

14.06.2019 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Rovnako, ako vo mne zanechala dojem kniha od G. Orwella 1984, ktorá v predstihu popisuje dobu minulého storočia, tak aj táto kniha zanechala výrazné stopy v mojej mysli. Totižto preto, že viac ako pred 50 rokmi autor vystihol dobu, v ktorej žijeme dnes. Je to až zarážajúce. Úžasná kniha, ktorú by si mal každý prečítať a zamyslieť sa nad tým čo dnes môžeme vidieť okolo seba vo svete, ktorý speje k takémuto scenáru. Jednoznačne 5* ;)

30.07.2018 5 z 5

Krstný otec Krstný otec Mario Puzo

Výborné! Prečítané na jeden dlhý dych ;)

22.07.2018 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Novšia Agatha Christie, ale dosť dobré. Veľmi ma zaujal autorov(kin) postoj k vyšetrovaniu. Bolo to vcelku dobrodružstvo, keď si čitateľ spolu s hlavným protagonistom utváral názor na jednotlivých podozrivých, spoznával ich povahy a vzťahy k ostatným. Čitateľ si sám vo vlastnej hlave mohol zostaviť možné motívy vraždy. Síce dávam 4* za trochu zdržiavania (mohlo to mať trochu väčší odpich na môj vkus), ale inak kvalitný príbeh, postavy a aj zápletka (fakt som netušil kto bol vrah, až do poslednej chvíle). Odporúčam a ide sa na pokračovanie ;)

19.07.2018 4 z 5

Stopárov sprievodca galaxiou Stopárov sprievodca galaxiou Douglas Adams

Nemôžem si pomôcť, proste ma to veľmi baví. Tento druh humoru je pre mňa chytľavý a je skvelé, keď autor ten humor zamaskuje a človek musí trochu porozmýšľať kým mu to dá zmysel. Je to niečo nové, čo som ešte nemal možnosť vyskúšať. Dej je plný srandy a dobrodružstva, scény plné protikladov, nápadov a zvratov. Myslím, že nikto sa pri tejto sérii kníh nebude nudiť a každý si v nej nájde to svoje. Aj preto dávam 5*

02.05.2018 5 z 5

Táto knižka sa mi veľmi páči. Mám prečítané oba zväzky poviedok Minoriti Report a toto bol môj prvý román od Dicka. Pri predstave, že toto dielo autor písal pred mnohými rokmi, a aj napriek tomu nestráca cit pre originalitu a čoraz väčšiu aktuálnosť, zostáva človeku stáť rozum. Už len tá predstava, že ľudstvo je tak technicky ďaleko je úžasná. Samozrejme tam nechýbajú akčné scény poprepletané s filozofickým zmýšľaním hlavného hrdinu. Na svoje si tak prídu nadšenci akcie, ako aj viac hĺbaví ,, humanoidi biologického charakteru,,. Aj preto dávam 5*

24.03.2018 5 z 5

Sto rokov samoty Sto rokov samoty Gabriel García Márquez

Určite jedno z najneobviklejších diel magického realizmu. Som veľmi rád, že som si ho prečítal. Sledovať toľké generácie ľudí, ľudských životov a ich osudov, to dá zabrať nie len fantázii spisovateľa, no najmä čitateľa. Je ľahké stratiť sa v dianí a menách. Ale to knihe neuberá na kvalite, práve naopak. Je to veľmi prepracované dielo plné reálnych ľudských osudov. Určite vrele odporúčam. :-)

19.02.2018 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Pre mňa po Cujovi omnoho lepšia kniha. Tentokrát som už nemal čudný a zvláštny pocit z opisov vecí k deju nepodstatných, pretože tam žiadne zbytočné neboli. Carrie ma zaujala aj ako postava, aj ako kniha celková. Telekinetické schopnosti ako ničivý prostriedok, len vďaka pomstichtivosti iných ľudí. Veľmi zaujímavé. Dosť zaujímavé na 4 hviezdy ;) určite odporúčam

09.12.2017 4 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Zaujímavá kniha, až na koniec plný klišé, pripomínajúci americký film kategórie B. Škoda, skazilo mi to celý dojem z knihy. Nehovoriac o nulovom hororovom dojme, možno som čakal viac. Dúfam, že ďalšia zo zbierky hororov od tohto autora ma nadchne viacej.

24.11.2017 3 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Veľmi podarené fantasy, rozhodne nenudí, zaujímavé nápady prenesené do dobrodružných scén Geralta so svojím strieborným mečom. Celé to korunujú vtipné a trocha sarkastické komentáre hlavného hrdinu. No čo dodať, hor sa na ostatné diely ;) rozhodne odporúčam

30.09.2017 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Podľa mňa jeden z najbrilantnejších nápadov na sci-fi. Samozrejme výborne sa to čítalo a neustále sa niečo dialo, ani na chvíľu to človeka nenudí. Vrele odporúčam.

29.05.2017 5 z 5