Matesik94 Matesik94 komentáře u knih

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Po přečtení mi asi ještě nějakou chvíli potrvá, než knihu dostanu z hlavy. Depresivní, ponurá, temná kniha, ve které na mnohé otázky nedostaneme odpovědi. Jména hrdinů? Příčina katastrofy? Na tom ale nezáleží. Kniha nutí k zamyšlení a úvahám. Zejména dvě pasáže mě zasáhly. Část, kde dvojice narazí na lidožrouty, při které se mi sevřel žaludek hrůzou a poslední stánky knihy, kde i přes to všechno existují stále lidé, kteří "nesou oheň". Knihu jsem přečetla jedním dechem, ale nevím, zda budu schopná se k ní někdy vrátit. Takovou úzkost a strach při čtení ve mně snad žádná kniha ještě nevyvolalo.

27.01.2017 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Neuvěřitelně silný příběh. Po dlouhé době kniha, která mě vtáhla do děje již od samotného začátku, nemohla jsem ji před spaním odložit a přála jsem si, aby neskončila. Na konci jsem neudržela slzy.

19.11.2016 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Knihy s touto tématikou mohu číst stále dokola a i přes to mi to rozum nebere a neustále se najde něco co mě překvapí.

03.11.2014 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Pro mě úžasná kniha, Gatsbyho jsem si velice oblíbila a soucitila jsem s ním. Musím přiznat, že na konci jsem i uronila pár slz. Viděla jsem i filmové zpracování s L. DiCapriem a mohu říct, že obojí, jak kniha, tak film, ve mně zanechalo hluboký dojem.

19.09.2014 5 z 5

Ze začátku jsem se od knihu nemohla odtrhnout, byla jsem zvědavá, jak se vše vyvine. Líbili se mi fotky, které přispívaly na strašidelné atmosféře. První část knihy mě uchvátila, ale o druhé části se to už říci nedá, velice mě sklamala, kniha se stala nezáživnou. Měla jsem co dělat, abych knihu dočetla, druhý díl určitě do ruky nevezmu.

15.09.2014 3 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Přečteno jedním dechem. :)

24.12.2015 5 z 5

Vampýrská akademie (komplet) Vampýrská akademie (komplet) Richelle Mead

Původně se mi do čtení této série moc nechtělo, viděla jsem filmovou verzi a vůbec mě nenadchla, ale nakonec jsem dala na názor mé kamarádky a do čtení knihy se pustila. Série mi dočista vyrazila dech a hltala jsem jednu knihu za druhou. Doslova mě vtáhly do sebe a tolik emocí z knihy už jsem dlouho nezažila. Štěstí, smutek, zklamání, očekávání, při kterém jsem to mnohdy nevydržela a musela jsem letmo nahlédnout, co se bude dít v další kapitole, ještě než jsem dočetla tu předchozí. Doufám, že i další série této autorky budou tak dobré a nezklamou mě. Knihy nemůžu jinak, než vřele doporučit ostatním. ;)

14.09.2014 5 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Jako dítě mě kniha minula, poprvé jsem se k ní dostala ve svých 22 letech a jsem ráda, že jsem si ji přečetla, chytla mě hodně za srdce. Od čtení mě původně odrazovalo, že se jedná o dívčí román, ale jak jsem vzala knihu do ruky, nemohla jsem se od ní odtrhnout, dokud jsem ji nedočetla. Proto bych knihu ani tak nezařazovala do literatury pro děti a mládež, ale doporučila bych ji i dospělým.

24.12.2016 5 z 5