Maryška Maryška komentáře u knih

Devět plchů v pelechu Devět plchů v pelechu Radek Malý

Krásné poctivě udělané leporelo, které jsme si zamilovali na první pohled. Kouzelné obrázky, vtipná básnička a skvěle provedená vazba. Věřím, že to bude jedna z našich večerních stálic.

13.12.2016 5 z 5

Osm úderů hodin Osm úderů hodin Maurice Leblanc

Příjemné a zábavné čtení, nic světoborného, ale určitě chytré, promyšlené, čtivé a chytlavé. Umí vytvořit napětí a vzápětí přivolat úsměv.

08.04.2016 3 z 5

Moje drahá teta Moje drahá teta Dora Heldt

Trochu naivní, možná předvídatelné, ale ne hloupé, jinak příjemné, čtivé. Jako oddychové čtení můžu doporučit. Trojice starších parťáků otec, strýc a kamarád mi přišla hodně zábavná.

21.09.2015 3 z 5

Barvy Barvy Hervé Tullet

Opět skvělá, chytrá a kouzelná knížka. Stejně jako u Knížky děti svými prsty ovládají, co je na stránkách nakresleno. Tentokrát se nekouzlí s puntíky, ale míchají se barvy. A skvělé pro rodiče i děti je, že kromě toho, že si děti procvičí jemnou motoriku a vnímání barev, hrozně je to zároveň baví :-)

Knížka Knížka Hervé Tullet

Dokonalý nápad, výborné provedení. Dětem se vždycky znova rozzáří oči, když jim knížka doslova ožívá pod rukama. Snad nikdy jsme ji nečetli jen jednou, ale vždycky aspon dvakrát hned po sobě.

Sedm pohádek pro malé myšky Sedm pohádek pro malé myšky Arnold Lobel

Předčítám je často čtyřletému synkovi před spaním a nepřestávám žasnout nad genialitou a přitom jednoduchostí a srozumitelností příběhů. Velmi originální a vtipné nápady a k tomu překrásné ilustrace. Ani nevím, koho z nás dvou to čtení baví víc... Když je synek mrzutý, stačí přečíst pohádku o velmi velkém myšákovi a velice malém myšákovi a už se zase směje a dovádí.

Nový domek pro myšku Nový domek pro myšku Petr Horáček

Nápaditá, vtipná knížka s půvabnými ilustracemi, Baví opakovaně ročního, čtyřletého i mámu ;-)

Husa Líza Husa Líza Petr Horáček

Skvělá, vtipná, s krásnými ilustracemi. Rok a půl starý synek ji vyžaduje denně a ideálně dvakrát za sebou. Čtyřletý ji už umí nazpamět a dokáže ji mladšímu jakoby předčítat. Jen si budeme muset časem vysvětlit, že husy nedělají "uáááágag", to umí jen Líza ;-)

O jabloňce O jabloňce Eduard Petiška

Nadcasova knizka, libila se mi jako diteti, libi se i dnes mym detem. Mezi nekdy nasilnymi versovankami v leporelech docela uleva, ze jde o prozu.

Pozor, volám všechny hračky! Pozor, volám všechny hračky! Milena Lukešová

Jako dite jsem to milovala, peclive studovala obrazky a nektere verse mi zneji v hlave dodnes.

Paví očko, dobrý den! Paví očko, dobrý den! Milena Lukešová

Dost jednoduche i na leporelo, nic neobvykleho, ale ilustrace i verse spolehlive hezke. Zvlast ocenuji moznost hledani v obrazcich, o cem vypravi verse, a moznost interakce primo s knizkou - pri bource jsme bubnovali na stranku, pri klepani na dvere tukali prstem, to mel syn nejradeji.

O odvážném autíčku O odvážném autíčku Jiří Žáček

Knizka me nejdriv trochu zarazila, asi mi ilustrace prisly prilis neobvykle, ale spolu se synky jsme si ji moc zamilovali. Ilustrace jsou vtipne, originalni, nejlepsi je tunel! A verse Jiriho Zacka bezkonkurencne skvele. Patri k nasim nejmilejsim knizkam.

01.02.2015 5 z 5