MartinProtschke MartinProtschke komentáře u knih

Potomci Skytů Potomci Skytů Volodymyr Vladko

Knihu jsem přečetl kvůli čtenářské výzvě po více bez třiceti letech , které ležela ve sklepě. Na vydání z roku 63 je znát ten sovětský duch nadseneho socialismu. Kniha je plná výrazů pobratim, soudruh, jsou tam vykoristovatele, ale je to obraz tehdejší doby.

09.08.2023 3 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Beru tyhle knížky jako oddechovky, které se dobře a rychle čtou. To bohužel nebyl případ téhle knížky. Nápad sice dobrý, ale bylo to takové kostrbaté.

07.08.2023 3 z 5

Našeptávačova hra Našeptávačova hra Donato Carrisi

Přijde mi, že autor pracuje pořád z podstatou zla, ale snaží se ty knihy nějak oživit zanrovou změnou. Četlo se to dobře, ale ty policejní věci jsou dost nelogické. Už jsem si zvykl, že se to vždy odehrává vždy v anonymním městě, státě.

19.07.2023 4 z 5

Hlad / Žízeň Hlad / Žízeň Jozef Karika

Některými částmi jsem se prokousával, ale nakonec to celé dalo smysl. Opět mě Karika nezklamal.

13.07.2023 4 z 5

Bláto, pot a slzy Bláto, pot a slzy Bear Grylls (p)

Baví mě pořad Nutné k přežití a tahle knížka se mi hodně líbila. Hlavně je o tom, z jakých poměrů Bear pochází a jak se k těm dobrodružstvím dostal.

22.02.2023 5 z 5

Danse Macabre - Svět hororu Danse Macabre - Svět hororu Stephen King

Za mě hodně dobře napsané, ale když už je ten Stephen tak plodný a píše tolik let, ocenil bych něco podobného až do současnosti.

30.01.2023 4 z 5

Génius Zdeněk Svěrák Génius Zdeněk Svěrák Dana Čermáková

Pro mě takové shrnutí činností Zdeňka Svěráka, kterého obdivuju a líbí se mi jeho inteligentní humor a náhled na svět

14.01.2023 4 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Čtu tyhle knížky jako oddechovky a i tahle mě bavila. Oba díly mě bavily.

04.01.2023 4 z 5

Bez citu Bez citu Neal Shusterman

Tak to mi neměli dělat, dočetl jsem a chci další díl.

29.12.2022 5 z 5

Zápisky ze Severní Koreje Zápisky ze Severní Koreje Michael Palin

Dokument jsem neviděl, ale hodlám to napravit. Autor sám pochybuje o tom, že to co viděl nebylo částečně divadlo, ale to neumocňuje zážitek z toho, že se podíval tam, kam se to málokomu poštěstí. Knížka byla pro mě taková oddechová svým zpracováním, ale zároveň se člověk musí zamyslet nad tím, jak se má vlastně dobře oproti jiným lidem. Minimálně kvůli popisů té krajiny by mě lákalo zemi navštívit.

22.12.2022 4 z 5

Ve stínu Říše Ve stínu Říše * antologie

Tak mě celkem překvapilo, jak máme kvalitní autory. Kromě Bureše a Kotlety jsem od nikoho ze zúčastněných nic nečetl, ale většina povídek je skvělá.

15.11.2020 4 z 5

Moře rzi Moře rzi C. Robert Cargill

Perfektní knížka, ve které není ani potřeba lidí. Hrdinové jsou sympatičtí a knížka se čte neskutečně rychle

20.04.2020 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Očekávání byla velká a nezklamala. Skvěle vesmírné dobrodružství neskutečně rychle odsýpá. Už jsem zvědavý na Eden????

02.04.2020 5 z 5

Motýlí tyranie Motýlí tyranie Frank Schätzing

Třetí kniha od Schatzinga a opět mě nezklamal. Možná bych mu strhnul něco za až básnické popisy, které nebyly úplně nutne a odváděly zbytečně od děje. Naopak vykreslení maličkosti a bezvýznamnosti člověka se mu povedlo tak, že jsem z toho měl až deprese. Příběh skvělý, paralelní světy dokonalé a postavy mi přirostly k srdci.

20.01.2020 4 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Celé Bratrstvo je super.

03.06.2015 5 z 5