martin6098 martin6098 komentáře u knih

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Skvělá kniha. Myslím si, že každý, kdo ji přečte, se začně nad výroky typu "na světě je čím dál větší bída" nebo "létání letadlem je nebezpečné" zamýšlet, bude se dívat na věci s potřebným nadhledem a nenechá se ovlivnit prvotní emocí, informací od přátel ze své sociální bubliny, a nenechá se jentak ovlivnit masmédii.
Kniha popisuje některé principy chování a uvažování lidí na aktuálních příkladech. Tyto pravidla jsou však aplikovatelné po celý život a pomohou vám získat klíč k tomu, jak s informacemi pracovat a jak se postavit k různým tvrzením, vyřčených z médií nebo od přátel u piva v hospodě.

19.01.2020 5 z 5

Dozvíte se poznatky, o kterých vám škola ani televize neřekla. Prostě když se smaží, všechno jde hned rychleji a beze strachu :-) Když znáte ty historické okolnosti, jak 2.sv válka probíhala, co ti lidé byli schopni dělat a jak se chovali, najednou si při čtení této knihy uvědomíte, jak to všechno do sebe krásně zapadá...

01.08.2018 5 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Mám rád typ knih, které pomáhají k rozvoji osobnosti a duchovnu, ale tahle kniha není vůbec taková pecka, jak jiní říkají. Z knihy vypadlo pár chytrostí které jsem si poznamenal a určitě je dobré si je čas od času připomenout, ale to je tak všechno. V podstatě by se kniha dala sepsat v bodech na 1 stranu, protože její poslání je sdělit vám pár životních mouder k zamyšlení. Ten umělý příběh na kterém je to postaveno mi prostě vadí, je tak průhledně falešný...vytvořený v podstatě jen proto, aby se tam dobře napasovaly ty moudra.

01.08.2018 3 z 5

Na mušce lovce Na mušce lovce Albrecht Wacker

Je dobře, že se o své vzpomínky podělil bez příkras a nyní mohou slouží jako odstrašující příklad. Je neuvěřitelné, jaké zrůdy může z lidí udělat válka a jak hluboko se to dokáže zapsat pod kůži člověka.

Pořád si říkám...pokud tohle bylo svědectví jednoho člověka, jednoho z mála který přežil, kolik hrůzností se ještě muselo v té době odehrát někde za zavřenými dveřmi nebo mimo oči svědků...

Hlavnímu hrdinovi samotnému nic nevyčítám. Byl velmi chytrý a měl štěstí, ale bohužel se stal obětí té obrovské mašinérie

01.08.2018 5 z 5

Ďábel v Bílém městě Ďábel v Bílém městě Erik Larson

Hezky napsaná kniha. U čtení jsem si uvědomoval, jakou to dalo autorovi práci posbírat všechny ty informace a sepsat z nich tak čtivé a poutavé příběhy.
Kniha je rozdělena na dvě dějové linie odehrávající se v Chicagu na konci 19. století - první popisuje příběh o tom, jak se budovala světová výstava, druhá o vrahovi Holmesovi. Popravdě jsem nečekal, že kniha bude také o nečem jiním než o vrahovi, ale nakonec jsem rád, že autor zvolil tuto cestu - dokonale to dokresluje atmosféru doby a vtáhlo mě to do těchto časů... Chytrý a okouzlující vrah, to je ta nejhorší kombinace

06.11.2017 4 z 5