Martin1974 Martin1974 komentáře u knih

Zlato Arkony. Kniha první Zlato Arkony. Kniha první Juraj Červenák

Toho zázračného liečenia mohlo byť aj pomenej, ale inak fajn fantasy.

02.08.2013 4 z 5

Duhová šestka Duhová šestka Tom Clancy

Po prečítaní prvých strán a porovnaní s tým, čo sa stalo 11. septembra v USA, som knihu znechutený zavrel.

12.06.2013

Bez výčitek Bez výčitek Tom Clancy

Výborný thriller, ktorý sa trochu odlišuje od iných Clancyho románov ( aspoň tých, ktoré som čítal ). Hlavnú dejovú líniu tvorí pomsta muža samotára za smrť milovanej ženy. Našťastie tu autor nedáva do popredia, aké sú USA neporaziteľné a geniálne a ako dokážu zakaždým spasiť svet. Je to príbeh čisto osobnej pomsty a má všetky vlastnosti akčného a napínavého thrilleru.

12.06.2013 5 z 5

Tyran Tyran Christian Cameron

Ďalší historický román, ktorý sa pravdepodobne nezaobíde bez nekonečných pokračovaní. Obálka pekná, ale obsah zdĺhavý a zápletka, ktorá sa objavuje aj v mnohých iných románoch. Čiže nič svetoborné. Už to asi tak bude, že autori dnes píšu hlavne pre peniaze...

12.06.2013 3 z 5

Zkáza Řádu Zkáza Řádu Jack Whyte

Tretia časť už čiastočne zachádza do fantasy. Podľa autora Ameriku objavili templári.

20.05.2013 2 z 5

Samotář Samotář Louis L'Amour

Tell Sackett je asi najvyťaženejším členom klanu. Autor ho ani v jednom románe príliš nešetril a tak sa fanúšikovi lamouroviek otvára samostatná dobrodružná séria v sérii The Sacketts.

23.04.2013 5 z 5

Hora pokladů Hora pokladů Louis L'Amour

Sackettovci sú proste chlapi, s ktorými by som si rád pokecal pri pive.

23.04.2013 5 z 5

Střelci z Údolí borovic Střelci z Údolí borovic Louis L'Amour

L´Amour tu okrem klasického boja dobra so zlom rieši aj otázku bezohľadného ničenia prírody, pravda v medziach pravidiel, ktoré sú pre western typické. Mužskí predstavitelia sú čestní alebo praví darebáci ( záleží od konkrétnej postavy) a hlavnej predstaviteľke nezostáva nič iné, ako byť krásna, pretože je určená pre hlavného hrdinu.

07.04.2013 5 z 5

Páža Matúša Čáka Páža Matúša Čáka Viktor Szombathy

Kniha je určená vyslovene pre mladého čitateľa, aj bojové scény sú opisované miernejším spôsobom, než na aký sme zvyknutý v dnešných moderných historických románoch. Avšak vďaka autorovej znalosti historických faktov sa čitateľ dokáže ľahko preniesť do obdobia 14 storočia, do pomerov, aké panovali vtedy v Uhorsku. Bohužiaľ sa obávam, že časom knihy tohto druhu upadnú do zabudnutia. Je v nich tak málo krvi, žiadny sex a vulgarizmy podávané spôsobom, nad ktorým sa dnešní juniori prinajlepšom pousmejú...

17.03.2013 4 z 5

Krvavé oko Krvavé oko Giles Kristian

Kniha, ktorá nenudí a má spád. Krvavé boje sa tiahnu naprieč celým dejom. Príbeh je podávaný z pohľadu severských dobyvateľov, čo je u spisovateľov pomerne vzácne, ale o to zaujímavejšie. Fanúšikom historicko dobrodružných románov môžem len odporučiť.

09.03.2013 5 z 5

Po stopách templárov na Slovensku Po stopách templárov na Slovensku Miloš Jesenský

Zaujímavá prechádzka po miestach, kde Templári na Slovensku, v Čechách a v Poľsku prebývali, alebo sa to aspoň predpokladá. Kniha je plná historických faktov i legiend a kto sa o Templároch chce viac dozvedieť, mal by po nej určite siahnuť.

26.02.2013 4 z 5

Židovka z Toleda Židovka z Toleda Lion Feuchtwanger

Román o strete troch kultúr...moslimskej, kresťanskej a židovskej, o konflikte troch náboženstiev a večnom spore o to, ktorý boh je ten pravý... Román o tom, že kto chce vojnu rozpútať, ten ju aj rozpúta a aká márna býva snaha zastaviť takého človeka. Fanatizmus, pýcha a šialenstvo sú v ľudstve hlboko zakorenené, čoho dôkazom je hlboký stredovek i aktuálna súčasnosť. " Aký si ničotný, človek! Aké chatrné máš telo! Pozri na rastliny a na stromy. Vytvárajú kvety, listy, plody... a ty? Beda ti, vytváraš vši, hmyz, červy. Tamtie vylučujú olej, víno, balzam... ty vylučuješ moč, sliny, výkaly. Tamtie vydychujú ľúbezné vône, ty vypúšťaš smrad."

21.02.2013 5 z 5

Prežiť mier Prežiť mier Cyprian Ekwensi

Prežiť mier, môže byť niekedy rovnako ťažké, ako prežiť vojnu..

31.01.2013 4 z 5

Korouhev cti Korouhev cti Jack Whyte

Kniha začína aj končí v Palestíne a sú to podľa mňa najlepšie časti knihy. Jadro knihy odohrávajúce sa v Európe je zbytočne rozťahané, príprava na krížovú výpravu Richarda Levie srdce zaberá priveľkú rozlohu a to zapríčinilo aj rozsah strán. Dávam o hviezdu menej ako pri prvom diele.

26.01.2013 4 z 5

Železná spravedlnost Železná spravedlnost Louis L'Amour

Western s tak trochu kriminálnou zápletkou, napísaný ľahkým čítavým spôsobom, ktorý je pre L´Amoura typický. Fanúšikovia tohto autora určite nebudú sklamaní.
A ešte jeden postreh. Ten, kto písal horeuvedenú noticku, mal by si najprv prečítať knihu, pretože nesedí.

16.01.2013 5 z 5

Nevyhlášená válka: Boje o Slovensko 1918–1920 Nevyhlášená válka: Boje o Slovensko 1918–1920 Dušan Tomášek

Kniha podrobne popisuje, ako to vlastne bolo a je v nej strašne veľa informácií, ktoré sa bežný človek v škole nedozvedel. Človeku sa ani veriť nechce, ako malo chýbalo a Slovensko by zostalo naveky pod nadvládou Maďarska. Škoda, že o niekoľko generácii prišli na scénu iní banditi a zmysluplný " projekt " zvaný Československo rozbili.

08.01.2013 5 z 5

Střet špionů Střet špionů John Altman

Treba uznať, kniha má tempo, aj keď je v nej dosť vecí pritiahnutých za vlasy, ale je to výborný recept, ako prežiť daždivý deň.

30.12.2012 4 z 5

Jazdec v maske Jazdec v maske Zane Grey

Samá šalvia, kam sa len pozrieš...takmer som ju cítil pri čítaní...môžem potvrdiť, naozaj najlepší román od Greya

30.12.2012 5 z 5

Korouhev slávy Korouhev slávy Valerio Massimo Manfredi

Nechápem, prečo je na obálke rímsky vojak, a dej knihy sa odohráva v dobe sparťanskej. Jedine že by aj vo vydavateľstvách pracovali ľudia, ktorí sa nerozumejú svojej práci, ale majú na určitých miestach rodinu alebo dobrých známych. Kniha, pokiaľ ju porovnávam s Poslednou légiou a Ríšou drakov, je o čosi slabšia. Ak má niekto chuť prečítať si o bitke v Thermopylách, tak odporúčam Ohnivú bránu.

30.12.2012 3 z 5

Ríša Drakov Ríša Drakov Valerio Massimo Manfredi

Ďalší výborný historicko dobrodružný román z rímskej doby, hoci sa celý odohráva v Ázii

30.12.2012 5 z 5