Po stopách templárov na Slovensku

Po stopách templárov na Slovensku https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145862/bmid_po-stopach-templarov-na-slovensku-wYi-145862.jpg 4 4 2

S hlbokou úctou Vás pozývame na vzrušujúcu cestu za tajomstvami prostredníctvom najnovšej knihy „Po stopách templárov na slovensku“, ktorej poznanie vás dovedie k nejednej odpovedi, no taktiež alebo predovšetkým k ešte väčšiemu množstvu nikdy nekončiacich otázok. Naše rozprávanie, v ktorom vystupujú rytieri v bielych plášťoch s červeným krížom, v ktorom nájdete cvendžanie mečov, hrdinské činy pod orientálnym slnkom i v krajoch zovretých karpatskými lesmi, záhady, ktorými boli rytieri obklopení, vychádza predovšetkým z veľkého rešpektu pred tradíciou. Kapitoly: Kliatba templárskeho kríža, Rytieri meča a kríža, Templári na Slovensku, Od zrúcanín k jaskyniam, Za boha a za kráľa, V ruinách Blatnického hradu a iné príbehy, Cesta do Lypche Soliensis, Od Dončovej hrobky ku Komtúrovmu pokladu, Tajomstvo kostola Všechsvätých, Odkaz od Damiána Fuxhoffera, Záhada červených mníchov, Záhadný kostol v Piešťanoch, Pátranie za riekou Moravou, V podzemí Kronbergu, Templári za oponou Tatier. Prvé vydanie.... celý text

Petok
16.11.2022 5 z 5

Príjemný cestopis po stopách Templárov na Slovensku, vďaka ktorému som objavil dalších pár zaujímavých miest, ktoré stoja za výlet za históriou.

Martin1974
26.02.2013 4 z 5

Zaujímavá prechádzka po miestach, kde Templári na Slovensku, v Čechách a v Poľsku prebývali, alebo sa to aspoň predpokladá. Kniha je plná historických faktov i legiend a kto sa o Templároch chce viac dozvedieť, mal by po nej určite siahnuť.

tajná společenství templáři

Autoři knihy