Martin_Happy Martin_Happy komentáře u knih

Autopohádky Autopohádky Jiří Marek (p)

Pěkná kniha, která zaujme nejen děti, ale trochu i jejich tatínky, když jim je budou číst. Ani film nebyl vyloženě špatný, ale kniha je samozřejmě lepší

05.01.2012 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Tato kniha mne naprosto ohromila. Je výborně napsaná a čtivá. Prostě mne dostala, četl sem jí tak dloiuho, dokud sem nebyl na konci. Jen jediného se děsim, a sice toho, že naše společnost právě směřuje přesně k takovému stavu. Už jen to, jak funguje například zpravodajství, nebo kam se posunula svoboda slova

05.01.2012 5 z 5

Snowboarďáci Snowboarďáci Miroslava Besserová

postupně se začne kniha od filmu dost odchylovat. Až to občas působí zbytečně šroubovaně. Ne že by film byl výkvět inteligence, ale tohle už bylo fakt moc

04.01.2012 3 z 5

Experti Experti Karel Coma

O dost lepší než film. Takže ode mě plus dvě hvězdy oproti CSFD

04.01.2012 4 z 5

Škola Na Výsluní Škola Na Výsluní Ivo Pelant

Ale tak jako jo, dá se to přelouskat. Se seriálem zkušenost nemám, tak nevím jak byl/nebyl stupidní

04.01.2012 4 z 5

Ranč U Zelené sedmy 2 Ranč U Zelené sedmy 2 Eva Pelantová

Slabší než první díl, ale stále dobré

04.01.2012 5 z 5

Kapesní atlas světa Kapesní atlas světa Jiří Novotný

Dnes poněkud neaktuální, ale svět se holt mění. Ale obecně zeměpisné mapy a některé udaje platí dodnes

04.01.2012 3 z 5

Zelený Raoul: Deset let České republiky očima ufona Zelený Raoul: Deset let České republiky očima ufona Tomáš Baldýnský

výborné hlody a glosy. Hlavně je cením za aktuálnost, nicméně i knižní ucelené vydání má své kouzlo

03.01.2012 5 z 5

501 aut, která za to stojí 501 aut, která za to stojí Fid Backhouse

Výborný přehled zajímavých vozů s krásnými fotografiemi. Člověk má hned chuť některé z nich vyzkoušet

Motorové opojení Motorové opojení František Alexander Elstner

Hezká ilustrovaná publikace pro mladší čtenáře. Zejména kapitola "Projedou skoro všude" mne doopravdy zaujala

V zemi obřích trav V zemi obřích trav Vladimir Bragin

nenápadná sci-fi, která nakonec zaujme a strhne čtenáře

Tatra kolem světa Tatra kolem světa Petr Bárta

Silně emotivní kniha v některých momentech. Ať už při smrti jednoho člena expedice, nebo ten slavný nepovedený návrat, kdy se k účastníkům zachovali státní představitelé dost macešsky.

Sprintující těžkooděnci Sprintující těžkooděnci Petr Dufek

Skvělá kniha popisující slasti a strasti českých účastníků. Zaujme i člověka sledujícího jiné motoristické disciplíny

Škoda Favorit vyjíždí Škoda Favorit vyjíždí Otakar Gregora

Jako fandu do techniky mne strhnulo tempo vývoje, který měl nastaven nesmyslný limit. A také bylo zajímavé, jak se konstrukční tým vypořádal se všemi překážkami.

Dům drobných radostí Dům drobných radostí Colette Vivier

Přesně tak, knížka z dětství. A furt jsem si přál, aby ta zlá teta konečně vypadla

Peklo zvané Paříž - Alžír - Dakar Peklo zvané Paříž - Alžír - Dakar Jan Králík

naprosto výborná knížka, pomalu bez dechu napínavě čtete a zoufáte si nad tím, jak čeští účastníci jeden po druhém opouštějí závod. A jen doufáte, že kniha bude mít dobrý konec. Ovšem ten se nakonec dostaví.

Paříž – Dakar Paříž – Dakar Radek Fencl

Ne tak dobrá, jako Peklo od Jana Králíka, ale přesto vás dokáže vtáhnout do pocitů adrenalinu a zoufalství účastníků

Vdáváme matku a jiné povídky Vdáváme matku a jiné povídky Gerald Durrell

Pokud mohu nějakou vypíchnout, pak právě tu, ze které pochází titulní obrázek. O prasnici která milovala rokfor a hledala lanýže. Ta je vskutku skvostná

Piknik a jiné pohromy Piknik a jiné pohromy Gerald Durrell

Jastli je něco ještě humornější, než klasický Durrell, pak je to Durrell povídkový. Piknik a Panenská plavba mě rozveselí naprosto vždy

Království automobilových modelů Království automobilových modelů Milan Polák

Pro sběratele opět dobrý a ucelený přehled včetně zajímavostí z historie. Zejména velká kapitola je věnována modelům Matchbox, které zná z dětství snad každý

01.01.2012 5 z 5