Peklo zvané Paříž - Alžír - Dakar

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Bohatě ilustrovaná kniha vypráví o vzniku, historii a současnosti nejtěžší automobilové soutěži světa. Autor – přímý účastník rallye – nabízí pohled do zákulisí velkého afrického dobrodružství.

https://www.databazeknih.cz/images_books/71_/71604/peklo-zvane-pariz-alzir-dakar-2Cs-71604.jpg 4.615
Žánr:
Literatura faktu, Sport
Vydáno:, SNTL - Státní nakladatelství technické literatury
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Peklo zvané Paříž - Alžír - Dakar

Přidat komentář
lolek77
17.03.2015

Kniha mi pripomenula čo je to spolupatričnosť, pomoc v nudzi... Duch priateľstva... Vlastne všetko to, čo už na súčasnej rallye Dakar nenájdete. Pre mňa je táto kniha mementom toho, o čo sa snažil Thiery Sabine - zakladeľ Rallye Paríž-Dakar... Čítal som ju na "jeden nádych"...

valda
31.03.2014

Jan Králík se vydal společně s posádkami LIAZů a Tater na legendární rally jako novinář. V roce 1988 se sešla opravdu silná skupina. České kamiony měly za sebou už několik úspěchů, tak v těchto značkách závodili i zahraniční jezdci. Byl to ročník, kdy obě značky přes totálně improvizované podmínky a nedostatek financí porážely obrovské týmy bohatých sponzorů. Celý svět nad tím nechápavě kroutil hlavou. Závodů se účastnili různé šílené stroje, jako třeba dvoumotorové MANy, překračující rychlost 200Km/h, nebo naopak šíleně těžká Tatra 8x8, ve které navigoval Josef Kalina. Thierry Sabine už byl mrtvý, takže v rally se byznys přesouval pomalu ale jistě na první místo. Rally se taky poprvé v historii zúčastnil český závodník na motorce. Měl trochu problémy se sehnáním peněz na benzín. :-)
Líbí se mi sazba knížky, kdy jsou malé fotografie přímo včleněny do textu. Vyprávění tak získává spád. Nevím kdo je Jan Králík, ale na můj vkus popisuje trochu moc podrobně technickou specifikaci vozů. Bude to asi nějaký mechanik. Někdo to ale určitě ocení. Taky mi připadalo, že v rivalitě LIAZ a Tatra, fandil spíš LIAZu, ale nikdo nemůže být nestranný. Jinak se mi taky líbilo, že autor se opravdu nebojí psát o čemkoliv. Závod je to fakt šílený a taky dost kontroverzní. Kromě několika závodníků při něm zemřely i dvě africké děti. Zajímalo by mě, jestli takové informace obsahují i aktuální publikace...

Martin_Happy
02.01.2012

naprosto výborná knížka, pomalu bez dechu napínavě čtete a zoufáte si nad tím, jak čeští účastníci jeden po druhém opouštějí závod. A jen doufáte, že kniha bude mít dobrý konec. Ovšem ten se nakonec dostaví.