Marla Marla komentáře u knih

U nás I. - Úhor U nás I. - Úhor Alois Jirásek

Člověk musí asi zestárnout , aby si vychutnal a s potěšením přečetl Jiráskovo dílo U nás. Líbezně a plasticky psané dějiny jednoho krásného koutu naší země mě na dlouho usadily do křesla a já jsem četla a četla a smála se a asi i dojímala nad tím, jak krásně dokázal Jirásek psát.

25.08.2023 5 z 5

Vinohradské dětičky Vinohradské dětičky Jarmila Hašková

Velmi milá a vtipná knížka. Jarmila Hašková musela být zajímavá žena.

19.08.2023 5 z 5

Havaj je nejlepší - Hawaii no ka oi Havaj je nejlepší - Hawaii no ka oi Miloslav Stingl

Výborná kniha, jako ostatně všechny knihy pana Stingla.

30.07.2023 5 z 5

Expedice Peking 40.000 km (2. část) Expedice Peking 40.000 km (2. část) Petr Hošťálek

Sny se mají plnit...

24.07.2023 5 z 5

Lepší člověk Lepší člověk Louise Penny

Výborné čtení, jako ostatně zatím všechny knihy série. A i když kniha obsahuje mnohá bolavá témata - nejen knižní vymyšlená, ale i ta ze skutečného světa - cítila jsem se při čtení velice příjemně. A proč by také ne, když jsem byla obklopená obyvateli vesničky Three Pines....

19.07.2023 5 z 5

Expedice Peking 40.000 km (1. část) Expedice Peking 40.000 km (1. část) Petr Hošťálek

Prostě je potřeba plnit si své sny...

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Po jako prvním přečteném dílu Matčin hrob jsem dočetla díl první a rozhodně ve čtení této série budu pokračovat. Zase to bylo napínavé a mrazivé a Josie je mi velice sympatická, jak bojuje s démony a strachy kolem sebe a v sobě. Už se těším na další díl.

19.07.2023 5 z 5

Adam ze Zbraslavi a případ královské dcery Elišky Adam ze Zbraslavi a případ královské dcery Elišky Hana Whitton (p)

Výborná kniha dobrodružství Adama ze Zbraslavi, četla jsem s častým vyhledáváním historických reálií a tleskám autorce a doufám, že snad, možná...bude i další díl.

07.07.2023 5 z 5

Pod jabloní Pod jabloní Jindřiška Ptáčková

Velmi zabydlená a vtipná detektivka, přímo stvořená pro líné letní odpoledne. Velké množství nejrůznějších postav a postaviček sice způsobilo že jsem občas musela trochu přemýšlet kdo je vlastně kdo, ale čtení mě bavilo a nad některými situacemi jsem se válela smíchy.

29.06.2023 4 z 5

Smrt zpívající ryby Smrt zpívající ryby Jaroslav Kuťák

Hrozná hloupost, slepenec učebnice golfu, novinových článků a vikipedie. Detektivní to nebylo ani trochu a dočetla jsem s vypětím všech sil jen proto, že jsem byla zvědavá, kdo je v tomto nesmyslu hlavní padouch.

29.06.2023 1 z 5

Barbora Špotáková: Zlatá královna Barbora Špotáková: Zlatá královna Richard Kozohorský

Útlá knížečka, docela hezky se to četlo, ale připadalo mi to takové odbyté, jako by autorovi někdo řekl: máš dva dny a napiš něco o Špotákové, ale ať to může vyjít jako knížka!.
Na biografii to bylo velmi stručné.

27.06.2023 4 z 5

Ostrovy živých draků Ostrovy živých draků Blanka Jehlíková

Docela zábavné čtení o radosti z cestování.

13.06.2023 3 z 5

Z Laosu do Kambodže Z Laosu do Kambodže Blanka Jehlíková

Docela zábavné čtení o radosti z cestování.

13.06.2023 3 z 5

Český hraný film a filmaři za protektorátu Český hraný film a filmaři za protektorátu Lukáš Kašpar

Skvěle napsané, velmi zajímavé!

13.06.2023 5 z 5

Agatha Raisinová a zlý veterinář Agatha Raisinová a zlý veterinář M. C. Beaton (p)

Hrozná ptákovina, celkem vtipná. Odrovnalo mě přirovnání svěžesti dámy k zeleninovému salátu a nepochopila jsem, proč si v určité situaci hlavní hrdinka vyhrnovala sukni, když na sobě měla kalhoty....Možná si najdu i další díly:)))

29.05.2023 4 z 5

Co dělala Abigail v létě Co dělala Abigail v létě Ben Aaronovitch

Příjemné a zábavné nahlédnutí do dalších míst tajemného světa. Abigail je prima holka, nebojácná , fandila jsem jí.

23.05.2023 5 z 5

Divné údolí Divné údolí Jan Frána

Zábavná a napínavá knížka. Může se neco z jejího obsahu stát opravdu? Možná ano, svět kolem nás je plný záhad a podivností kterým nerozumíme. A pokud bude někdo přesvědčený, že je to vše jen vymyšlené, pak sláva Hafranově fantazii! V každém případě já jsem se královsky bavila a až zase někdy budu na hradě Buchta, nezapomenu si pořádně prohlédnout okolí a studnu.

23.05.2023 5 z 5

Dovolená s moderním fotrem Dovolená s moderním fotrem Dominik Landsman

Trapný pokus o veselé historky z dovolené. Nevím, jestli jsou i ostatní dílka tohoto populárního autora stejně trapná, nemám odvahu zkusit nějakou další. Půjčeno v knihovně, rychle vráceno.

18.04.2023 odpad!

Všichni naši ex Všichni naši ex Eva Woods (p)

Taková jaksi placatá a nudná odpolední jednohubka. Půjčeno, s díky vráceno.

10.04.2023 2 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Každý dítě/nejen sedmiletý/si zaslouží superhrdiny. A komu se to nelíbí, ten musí bejt padlej na hlavu.
Život je složitý i snadný zároveň.
Tohle je zvláštní knížka. Veselá i dojemná, drsná i něžná zároveň.
A ano, všechny pohádky by měly mít dobrý konec .

10.04.2023 5 z 5