Havaj je nejlepší - Hawaii no ka oi

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

"Havaj je nejlepší" - havajsky Hawaii no ka oi říkají o své vlasti její původní obyvatelé - Havajci. A havaj je opravdu zcela mimořádně krásná a zajímavá. Kdo z nás alespoň jednou ve filmu či televizi neviděl ztepilé Havajky s květinou ve vlasech a květinovými věnci lei tančící svůj národní tanec hula-hulu. A kdo alespoň jednou neslyšel sladké havajské melodie. A kdo nesnil o úžasných krajinách Havaje, jejich tropických lesích, jejích obrovských orchidejových plantážích, hlubokých kaňonech a stále aktivních vysokých sopkách. A kdo netoužil alespoň jednou navštívit nádherné havajské pláže - proslulé Waikiki či Kanaapali. O všech půvabech a zajímavostech Havaje a zejména o jejích původních obyvatelích vypráví legendární český cestovatel a autor řady knižních bestsellerů dr. Miloslav Stingl, který navštívil Havaj celkem jedenáckráte a který při svých opakovaných cestách a expedicích pochopil, proč tedy obyvatelé tohoto souostroví říkají o své vlasti "Hawaii no ka oi" - "Havaj je nejlepší". A o tom tedy je tato kniha, tento ojedinělý, hluboce zasvěcený cestopis doprovázený řadou překrásných fotografií....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99985/havaj-je-nejlepsi-hawaii-no-ka-oi-2-vydani-v-emg-1-vydani-99985.jpg 4.54
Žánr
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Havaj je nejlepší - Hawaii no ka oi

Přidat komentář
vlaben
10.08.2017

Knihu jsem mel v knihovne uz nejaky cas, ale pustil jem se do ni az po nasem navratu z Havaje. I kdyz jsme toho na Oahu sjezdili hodne a zazili spoustu az teprve precteni teto knihy ukazalo o co vsechno jsme prisli. Napriklad ze Oahu je jen jeden z havajskych ostrovu a je treba navstivit i ostatni ostrovy. Na Oahu musime znova, protoze tam nam mnoho veci uniklo a Big Island, Maui si do planu pristi cesty pridame.

Kniha je plna informaci a faktu, psana ne vzdy snadnym jazykem. Mel jsem pocit, ze nektere pasaze byly napsany pred lety a byly doplneny pri priprave k vydani v roce 2006. Historie kralu a kraloven, prijezd prvnich belochu, geologie jednotlivych ostrovu a hlavne narodopisne informace to vse muze slouzit jako skvela ucebnice. Pri cteni knihy jsem hodne hledal na internetu doplnujici informace at uz z historie nebo etnografie. Jako doplnek cetby jsme koukli na film Pearl Harbor, coz se hodilo, ale ve srovnani s kapitolou od pana Stingla je to jen takova hollywoodska limonada. Pri cteni kapitoly o havajske hudbe jsem si vzpomnel na slavnou hudebni skupinu Kucerovci a zaroven objevil na youtube spoustu autenticke havajske hudby.

Vezmu si tuhle knihu na pristi cestu, abych ji mel s sebou a mohl nektere pasaze "zkontrolovat" na miste. Priprava na takovou cestu u lonely planet je dobra, ale pan Stingl vas pripravi lip !

Technicka poznamka.
V knize je systematicky ostrov Kauai nazyvan Kuaui, coz je evidentne chyba redakce. Komentare pod fotografiemi jsou spravne Kauai.

IYv
30.08.2016

protože se chystám na Havaj, vzala jsem po letech do ruky knihu od M. Stingla. A dostavilo se zklamání...nepřesnost názvů, staré fotky...odfláknutá redakce. Možná je to tím, že mám nahromaděno spoustu knih a informací pro danou lokalitu, možná je to tím, že se dnes cestuje jinak než v dobách M. Stingla. Prostě mi to přišlo značně zastaralé.
Ale můj muž se konečně dostal do obrazu, co ho tak asi čeká a v tom kniha splnila svůj účel.


-Astarte-
25.03.2013

Velmi krásná a osobitá kniha, obdivuji jak pan doktor dokáže kombinovat disciplíny jako je historie, zeměpis a literatura. Dle mého názoru jeden z nejlepších soudobých autorů faktografického cestopisu.

Doporučujeme

Anglické listy
Anglické listy
Ve znamení Kon-Tiki
Ve znamení Kon-Tiki
Italské prázdniny
Italské prázdniny
Továrna na sny
Továrna na sny