marketa2384 marketa2384 komentáře u knih

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Já i děti jsme byli nadšení! Chtěly další a další kapitolu, velmi napínavé a se spoustou dalších možností k povídání...Pořídím si asi do sbírky.

27.03.2024 5 z 5

Taje olivového háje Taje olivového háje Daniela Krolupperová

Pro děti dlouhé popisy, příběh se trošku vleče, přijde mi silou vytvořený. Asi se nám líbila nejméně z celé série ;-).

12.02.2024 2 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Kniha přečtena za 3 dny...příběh hlavní hrdinky vás velmi rychle vtáhne do děje.

03.01.2024 4 z 5

Dědeček v růžových kalhotách Dědeček v růžových kalhotách Lucie Hášová Truhelková

Velké myslenky...snad pro starší děti. Kniha ve mně vyvolala velkou uzkost příběhem i kresbami. V dnešní době žijí deti v neustálém strachu (covid, války, atp.)... asi pro mne jim poskytnu raději více smíchu a bezstarostnost. A tím nemyslím, že žijí bez povinnosti a pravidel. Už jim to znovu nechci číst. Omlouvám se...

29.10.2023 2 z 5

Jak Island změnil svět Jak Island změnil svět Egill Bjarnason

Vyrážíme na Island, tak pro mne některé informace byly dosti zajímavé a kniha se nečetla vůbec špatně. Možná motivace pro přečtení byla větší než čtivost - ale už se tam těším!

12.05.2023 3 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

První přečtená kniha od této autorky a musí říci, že příjemné a milé čtení na klidné večery na dovolené. Nic náročného a velmi mile mne to překvapilo. Tak si jen vystát řadu v knihovně na ostatní knihy ze série.

12.05.2023 4 z 5

Co musejí morčata Co musejí morčata Klára Pondělíčková

Od knížky jsem nic nečekala, ale byla jsem mile překvapena. Já i děti. Dobře se četla, byla napínavá a spousta zajímavých myšlenek.

12.04.2023 5 z 5

Pro člověka geografií nepolíbeného - spoustu zajímavých informací, které jsou srozumitelně napsané. V průběhu čtení jsem si často otevírala mapu nebo zkoumala globus :-).

15.03.2023 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Nenáročné čtení mezi složitějšími kousky. Ideální na dovolenou, bez většího přemýšlení, ale zase s možností zasmání, pobavení. Je pravda, že tento typ literatury nemusím stále, ale jako zpestření.

07.02.2023 3 z 5