Mark26 Mark26 komentáře u knih

Vesničanka Vesničanka Mirka Skočílková

Tak bohužel na mě kniha nezapůsobila. Karin mi nepřišla vůbec sympatická a celý děj byl podle mě postavený tak, aby čtenářku (opravdu si nedovedu představit muže jako čtenáře) manipuloval k symaptii s Karin. Bohužel v mém případě to působilo opačně. No a ten závěr... přesně toho jsem se obávala...

19.06.2023 2 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

(SPOILER) Vynikající téma, bohužel zpracované jako červená knihovna. Příběh z 2. sv. války byl ještě celkem OK, ale ten ze současnosti byl pro mě čtenářským utrpením. Hlavní hrdinka Kat je vynikající restaurátorka oděvů, ale proč ještě musí mít doktorát z medicíny (ještě to je asi málo) tak i doktorát z přírodních věd. Najde ve skříni opravdu mnoho modelů od Diora v domě, kde desítky let nikdo nebydlel, ale šaty jsou perfektní a hned je začne nosit (zároveň je v knize zmíněno, že šaty od Diora byly dělány na extra štíhlé modelky). No Kat samozřejmě všechny šaty hned padnou, paráda. A nesmí chybět milostná zápletka - zamiluje se do velmi známeho a krásného spisovatele, který se do ní taky moc zamiluje... uff... a asi po týdenní známosti se chtějí vzít, úžasné...
Taky mi dost chyběly nedořešené postavy - třeba otec Kat, ten asi vůbec neexistoval, nebo spisovatelova matka (otec asi taky neznámý).
Dávám 3 hvězdy za historické skutečnosti z 2. sv. války.

21.03.2023 3 z 5

Dům v Bretani Dům v Bretani Marta Davouze

Plně souhlasím s předchozím komentářem. Musela jsem se přemáhat, abych knížku vůbec dočetla. Těšila jsem se na Bretaň, na její atmosféru, přírodu, moře... ale o Bretani se autorka zmínila někde krátce kolem str. 178. A ten snobismus mně vadil, věty typu: "Byla jsem již v mnoha drahých hotelech, je to vždycky snobárna, ale člověk se stím smíří, pokud služby odpovídají své kategorii a pokud tu najde za své peníze skutečný klid a pohodlí." (str. 107) se mi opravdu příčily. S čím se jako autorka smíří? Se snobárnou? ...Tak proč jezdí do drahých hotelů? Aby se s tím smířila?

14.01.2019 1 z 5

Ten, kdo tě miloval Ten, kdo tě miloval Marie Poledňáková

Za mě teda nic moc, podle mého názoru děj často bez logiky. Odhalena korupční aféra, ale jaká vlastně? Také jsem se těžko v těch zápletkách orientovala, například těhotná Irena se v ději objevovala a zase mizela. A zápletka jejího těhotenství? Několikrát byla v ději zmíněna úvaha, s kým vlastně to dítě čeká...ale nakonec se to čtenář nedozví. No a ten slíbený humor jsem nenašla ani jednou.

05.05.2017 2 z 5

Mlsná huba Mlsná huba Magda Váňová

Nemohla jsem se dočkat, až knihu dočtu. Pro mě trochu nudný příběh, kdy celá rodina s nadšením pracuje 30 let v restauraci, hrozně je baví pracovat 7 dní v týdnu od rána do večera, k tomu vychovali 3 děti... no nevím. A postava Laury, ze které se po "velkém zklamání" stává protřelá mrcha, nejdřív lusknutím prstu získá byt a potom jde dělat pomocnou sílu do kuchyně ... nějak mi to nesedělo. Příběh mě nebavil.

29.09.2020 2 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Kniha se ke mně dostala spíš náhodou a to byla chyba. Chladno tak akorát na vraždu... na vraždu? Tak to vypadalo, že se bude vyšetřovat vražda. Jenže v knize byly mraky vražd, hromady mrtvol (myslím, že čtenář ani nemůže spočítat), potoky krve a spousta násilí. Nic pro slabší povahy. Za mě špatný výběr, jinak kniha napínavá a čtivá. Pro nadšence násilí asi fajn.

18.07.2019 2 z 5

Holčičky Holčičky Magda Váňová

Velké zklamání, 1. povídka pěkná, ale už jsem ji četla, 2. povídka, kde je hlavním hrdinou úchylné prase mně byla vyloženě nepříjemná a 3. povídka je to nejslabší, co jsem od paní Váňové četla, navíc už také podruhé. Škoda, jinak paní Váňová patří mezi mé nejoblíbenější autory.

02.01.2019 1 z 5

Světlo v temném domě Světlo v temném domě Jan Costin Wagner

Za mě netradiční melancholická detektivka, ale o to zajímavější. Velmi dobře se to četlo, napínavé. Inteligentní čtení.

27.07.2017 5 z 5

Nakresli mi vítr Nakresli mi vítr Eva Urbaníková

Ano, dobře se to četlo,ale... Hlavní hrdinka mi bohužel nebyla vůbec sympatická, nechápu, jak může být někdo tak naivní, hloupý a sobecký (na svoje děti asi moc nemyslela, když se dostala do takových potíží, na rodiče asi taky moc ne). Všechno si to způsobila sama, i když jsem měla pocit, že část viny se stále snaží na někoho přenést (2 tchýně, 2 partneři, netrpěliví klienti ji dostali až do vězení?). Bylo mi líto jen dětí a rodičů. A taky těch podvedených klientů mi bylo hodně líto, přišli o svoje úspory a nejspíš je už nikdy neuvidí! Zajímavé bylo vyprávění z vězení.

15.12.2017 3 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Mě teda kniha neoslovila, přišla mi příliš brutální, z téměř každé stránky kapala krev (nejenom ta z vraždy). Celé je to od začátku jenom tragické a depresivní, zbytečně moc, třeba to nespravedlivé sexuální obvinění Bena, to bych klidně vynechala. Nikdo z celé knihy mi nepřišel sympatický. Jinak je to celkem čtivé.

24.01.2017 2 z 5