Marie60 Marie60 komentáře u knih

Duch Duch Danielle Steel

Podobnou literaturu moc nečtu, ale tady jsem udělala výjimku a nelituji.

28.04.2024 4 z 5

Kouzelný dům Kouzelný dům Karel Josef Beneš

Také moc hezká kniha od autora. Myalím, že byl příběh i zfilmován.

23.04.2024 5 z 5

Sekty satanských bohů Sekty satanských bohů Václav Pavel Borovička

Je to otřesná kniha, nicméně si zaslouží plný počet hvězdiček.
Spisovatele Borovičku velmi obdivuji pro jeho precizní literaturu, kdy se věnuje faktickému popisu jednotlivých událostí a příběhů, žádná fikce. Takovíto lidé si obdiv zaslouží, musí věnovat spoustu mravenčí práce, aby uváděli skutečnosti tak, jak se staly.
Sekty satanských bohů je výpověď šílených událostí, které se ještě v dnešní době stávají. Člověk nemůže uvěřit, že existují takoví magoři a ještě lidé, kteří se dokáží nechat tak zmanipulovat.

21.04.2024 5 z 5

Na faře Na faře Vlasta Javořická

Stará dobrá literatura.

18.04.2024 4 z 5

Holky z porcelánu Holky z porcelánu Jaromíra Kolárová

První jsem viděla film. Jaromíra Kolárová nikdy nezklame.

Kluci, holky a Stodůlky 1 Kluci, holky a Stodůlky 1 Eva Bernardinová

Napsala bych úplně to samé, co je v komentáři pode mnou. Moc milá a oblíbená knížka mého dětství. Vřele doporučuji všem dětem.

Světlo Světlo Janine Pečenková

Kniha mě překvapila, dostala jsem se k ní náhodou a nemyslela jsem, že mě tak zaujme. Je to zdařilé a pěkné dílo.

Zlý vlk Zlý vlk Nele Neuhaus

Zajímavá detektivka, i když mi násilí nedělá dobře. Někdy ale po těchto knihách pro změnu sáhnu.

13.03.2024 4 z 5

Kdo seje vítr Kdo seje vítr Nele Neuhaus

Docela dobře se mi tato knížka četla.

13.03.2024 4 z 5

Chaloupka strýčka Toma Chaloupka strýčka Toma Harriet Beecher Stowe

Souhlasím s předchozími komentáři.

05.03.2024 5 z 5

Detektiv Kalle má podezření Detektiv Kalle má podezření Astrid Lindgren

Knížku jsem strašne ráda jako dítě četla.

05.03.2024 5 z 5

Scarlett 1 Scarlett 1 Alexandra Ripley

Alexandra Ripley navázala na vypravování Jihu proti severu velmi působivě. Četla jsem stejně zaujatě a ke všem čtyčem dílů, ač psaným dvěma spisovatelkami se mohu vracet opakovaně.

Jih proti Severu 1+2 Jih proti Severu 1+2 Margaret Mitchell

Jedna z mých nejoblíbenějších knih.

Byl jednou jeden dům Byl jednou jeden dům Zuzana Muchová-Daxnerová

Nějak nenacházím slova. Toto je přesně typ literatury, která ve mně probouzí spoustu emocí a slz. Příběhy lidí, kteří takto skončí...

Pohádky z tisíce a jedné noci Pohádky z tisíce a jedné noci František Hrubín

Moje oblíbená knížka.
Přiznám se, že si ji ráda projdu ještě dneska.

21.12.2023 5 z 5

Za vším hledej ženu Za vším hledej ženu Dagmar Užkonečně Šťastná (p)

Fajn pro pobavení.

21.12.2023 4 z 5

Omyl Honoré de Balzaca Omyl Honoré de Balzaca Natan Rybak

Kniha mě překvapila a velmi zaujala. Krutost některé šlechty byla v každé době a kdekoliv šílená. Bylo mi líto, čím si Balzac prošel a jak nakonec prozřel. Bohužel až pozdě.

19.12.2023 4 z 5

Jen tak obyčejný život Jen tak obyčejný život Zuzana Muchová-Daxnerová

Knížečku jsem slupla za jeden večer. Je to úžasný příběh o síle člověka, který přes nepřízeň osudu, který mu zákeřně přinesl takovou nemoc, dokázal vzdorovat a vybojovat si své štěstí. Bohužel, zůstal osamocen, ale myslím, že ty vzpomínky ho držely i v tak nezáviděníhodném postavení na sklonku života.

19.12.2023 5 z 5

Uloupený život Uloupený život Karel Josef Beneš

Tuto knihu si občas přečtu znovu. Pamatuji se, jak na mě v mládí zapůsobila a zanechala ve mně hluboký dojem.

18.12.2023 5 z 5

Odstíny barvy černobílé Odstíny barvy černobílé Zuzana Muchová-Daxnerová

Příběh mě vtáhl do doby mého mládí, ano, tak nějak to v oné době bylo. Myslím, v osmdesátých letech minulého století. Bývalo hodně mladých maminek, dnes to není trendem. Ale situace a různé prožitky hlavní hrdinky v knize mi toho hodně připomněly. Příběh se četl sám.

18.12.2023 4 z 5