marek1278 marek1278 komentáře u knih

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Velmi příjemné překvapení, kniha se četla sama a jsem zvědavý na další pokračování. Jen na můj vkus děj občas poskočil šíleným tempem bez jakéhokoli vysvětlení, což je velká škoda

15.02.2018 4 z 5

Otroci ze Sokora Otroci ze Sokora John Flanagan

4+ Další díl Hala a jeho Volavek a zase je to pěkná četba. Těším se na další díly

13.12.2017 4 z 5

Pán draků z Mystary Pán draků z Mystary Thorarinn Gunnarsson

Oblíbená kniha mého dětství, nyní přečteno znovu a parádní čtení, těším se na další díly

29.11.2017 5 z 5

Lovci Lovci John Flanagan

Další skvělý díl a dobrodružství Hala a jeho posádky za nalezením andomalu. Skvěle jsem se bavil a těším se na další díly, jen škoda moc rychlého konce :)

31.10.2017 5 z 5

Ztracené stříbro Ztracené stříbro Lindsey Davis

Byl jsem k detektivce ze starého Říma trochu skeptický, ale moje obavy se nekonaly a knížka se čte moc dobře, je plná detailů o tehdejším životě. Těším se na další díly

25.10.2017 4 z 5

Bezměsíčné noci Bezměsíčné noci P. J. Parrish

4+ Zajímavý příběh vyšetřování lynčování na malém jižanském městě, kterého se ujímá mladý černoch Luis v tehdy bílými ovládané byrokracii. Těším se na další díly

18.10.2017 4 z 5

Příčina smrti Příčina smrti Patricia Cornwell

Další případ patoložky Kay byl čtivý a napínavý až do překvapivého závěru, těším se na další díly

26.09.2017 4 z 5

Smrtící nahota Smrtící nahota J. D. Robb (p)

Naprostá spokojenost, trochu jsem se bál, jak dopadne detektivka v budoucnosti, ale je to čtivé a zajímavé. Těším se na další díly

21.09.2017 5 z 5

D... jako desperát D... jako desperát Sue Grafton

Kinsey mám rád, ale tenhle díl byl kromě několika dobrých pasáží a nečekaného závěru trochu nuda. Každopádně těším se na další díly

15.09.2017 3 z 5

Nájezdníci Nájezdníci John Flanagan

Další díl Hala a jeho kamarádů za nalezením ukradeného andomalu. Stejné jako zbytek knížek od Flanagana - "must have" :) Těším se na další díly

08.09.2017 5 z 5

Vyděděnci Vyděděnci John Flanagan

Po Hraničářově učni jsem měl trochu strach, jak to dopadne s novou sérií, ale Flanagan nezklamal a je to zase jízda :) Už se nemůžu dočkat na další díly

25.08.2017 5 z 5

Společenství čarodějů Společenství čarodějů Trudi Canavan

4,5* Opravdu příjemné překvapení, Sonea a její svět se mi moc líbil, těším se na další díly :)

22.08.2017 4 z 5

Přijdu tě zabít Přijdu tě zabít Kathy Reichs

4+ Příjemné překvapení a už se těším na další díly

04.08.2017 4 z 5

Cestující v dešti Cestující v dešti Sébastien Japrisot (p)

Knížka se čte rychle a děj pěkně odsejpá až na ten výlet do Paříže, který jsem až tak moc nepochopil :) Asi se budu muset podívat na film, který jsem neviděl

13.07.2017 3 z 5

Tajemná řeka Tajemná řeka Robert Crais

Mě se kniha moc líbila, škoda, že nejsou dostupné v překladu i předchozí díly. Těším se na další setkání s Elvisem a tichým Joem :)

12.07.2017 4 z 5

Imprimatur Imprimatur Rita Monaldi

Přiznám se, že mě kniha dala pořádně zabrat, protože těch popisů a reálií je tam tolik, že mě to zahltilo :) Každopádně skvělé skloubení čtivé detektivky se skutečnými událostmi, těším se další

04.07.2017 4 z 5

Případ Azazel Případ Azazel Boris Akunin (p)

Moje první seznámení s Erastem Fandorinem bylo opravdu milé, ze začátku jsem měl trochu problémy vyznat se ve všech jménech a dalším, ale potom už příběh plynule nabral spád - těším se na další díly.

13.06.2017 4 z 5

Třikrát soukromý detektiv Lew Archer Třikrát soukromý detektiv Lew Archer Ross Macdonald

Všechny 3 knihy byly opravdu čtivé, doporučuji, těším se na další díly

06.06.2017 4 z 5

Žirafí slzy Žirafí slzy Alexander McCall Smith

Tento díl se mě líbil daleko více než ten první, asi tím, že případů bylo méně, děj byl ucelenější - těším se na další díly

04.05.2017 4 z 5

Rakev pro dva Rakev pro dva Quintin Jardine

Skvělé pokračování prvního dílu, ze začátku hodně rozvláčné, ale skvěle končící. Těším se na další pokračování

13.04.2017 4 z 5