marcela6183 marcela6183 komentáře u knih

Pád Pád Maya Banks

S trilogiemi mocných mužů a závislých žen se nějak roztrhl pytel, nemáte ten pocit?
Má to emocionálně silná místa, kterým bych se nebála nasolit i pětku. A pak to sjede k totálnímu přeskočení tří stránek. Trochu škoda. Dějově neurazí, nepoučí, neuškodí. Pointa? Pro mne jinde než na konci knihy. Tři s odřenýma ušima, nejde dát 2,75? ;-)
Ořezala bych na polovinou, celou sérii Breathless vydala v jednom - a fakt by to byl trhák!

07.06.2015 3 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

"Jezdecký bičíky si dovedete seřadit sám!"
Jako ono jde napsat i knihu, která nemá moc děje, nemá moc převratných myšlenek a pointa rozhodně není v tom, jestli se ti dva dají dohromady. Překvapivě je to právě díky humoru na dvě hvězdy! Je mi jedno, kolik dobrého sexu to mělo, já šla po humoru - a ten stál za to. Dokonce jako vyznavačka psů poprvý přemýšlím, jestli si nepořídit kočku:-D

06.06.2015 2 z 5

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

Jednou netypicky začnu těmi třemi hězdičkami. Nad těmi jsem ani moc nepřemýšlela, prostě jsem je tam hodila. Pak mne napadlo srovnat si hodnocení se zbytkem série. A teď přemýšlím o revizi na čtyřku.
Podle mne se J Lynn začíná dostávát ještě víc nahoru - prostě se vypisuje k větší dokonalosti. Přistihla jsem se, že jem se párkrát i nahlas smála. Dějově i myšlenkově mám Jase ráda, Tereza mi trošku uniká - asi tím učitelským studiem načichla moc brzy. Pokud to mělo být o vině a trestu, nepovedlo se. Pokud to mělo být o vině a vykoupení, budiž. Prvoplánovitá lovestory tak proplula do docela pěkné pohádky. Pointa nadvakrát a rozvláčně.

06.06.2015 3 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Jo, taky jsem přesvědčovala svého přítele, že s ním nechci nic mít. Půl roku to nevzdal, ale sušenky nenosil. Tolik k vytrvalým mužům. Prostě ji uchodil. Bylo to milé, vtipné a nedalo moc práce přečíst to jedním tahem.
Trochu vadou na kráse mi přišel překlad, ztratila se mi troška typicky autorského vyjadřování. Ok, to mám z toho, že čtu knihy i v originále (ale když on ten překlad tak trvá...).
BTW nemám ráda obálku, už jen pro to, že Wait for You 1 + 1.5 patří k sobě... tak proč mi kruci někdo vnucuje cizí holku? .-)
Ty tři hvězdy dávám zaslouženě, autorka umí stoprocentně zralý koncert děje, myšlenek a pointování. Jen mi přišlo, že je hrdinům o pět let víc.

06.06.2015 3 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Měla jsem období, kdy jsem Remarquea četla, jak na běžícím páse. Obvykle na střídačku s harleqinem, aby toho temného nebylo moc. Naturalismu by se u něj taková EL James mohla učit, že? Miluju knihy s vyváženým poměrem děje, myšlenek a pointy. A tohle dílo mezi ně patří.
Výborná dějově i myšlenkově, pointa drsná = autorská. Dvě a půl - ï když je to drsňárna a podle mne autorova dobrá kniha, já se nemohla nějak do téhle německé hlavy dostat.
Spíš moje chyba.

06.06.2015 2 z 5

Důvěřuj mi Důvěřuj mi J. Lynn (p)

Jako Camerona mám fakt ráda. Je trošku švihlý, zábavný a i když jsem totéž už jednou četla (haha), bavila jsem se. Nevím, jak to J Lynn dělá, ale fakt na to má. Ona ty chlapy prostě dá!
Bylo tam všechno - děj, myšlenky i pointa. A vlastně to nebylo jen úplně sladký. zasloužené tři a půl

On On Carey Heywood

Odhodlala jsem se přečíst rychlolistovacím čtením poté, co jsem dostala do ruky spin-off v angličtině. Nemyslím, že je to jen překladem, tenhle díl je trošku lepší - ač jsem nechtěla vidět hrdince do hlavy. Lépe vykreslené. Platí, že "jsem ženská, líp se mi píše z žensého pohledu".
Proporce děj - myšlenky - pointování rozhodně neplatí. Spousta se toho dá přeskočit. Za dvě hodiny hotovo, zážitek? Jedna a půl hvězdy.

06.06.2015 1 z 5

Ona Ona Carey Heywood

Po recenzích jsem toho moc nečekala. Lepší pohled jeho, než její (ale co, jsem ženská). Čteno v originále, takže na český překlad nemám názor. Trochu připomíná středoškolské slohové úvahy na volné téma, dlouhé odstavce na rychločtení (= přeskakování). Děj hodnotit nebudu, nevidím tam nic z hrdiny, vidím druhou oslavnou epopej na hrdinku.
Pokud mám stovnávat, pak dvojice Wait for You 1 + 1.5 je jako mercedes vedle trabantu...
Jedna vězda - za snahu.

06.06.2015 1 z 5