MamaKnihomolka MamaKnihomolka komentáře u knih

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Další super Carterovka. Tento díl mi sice přišel kapku slabší než předešlé, ale jen o chlup.
Miluju ty jeho krátký kapitoly vždycky si říkám "ještě jednu kapitolu..."
Kdo nemá rád moc brutality a velmi živého popisu tak ať radši knihy od Cartera nečte, je tom opravdu mistr.
Knihy čtu od prvního dílu a moc se mi líbí, že v každé knize se o Hunterovi dozvím něco nového. A miluju ty jeho myšlenkový pochody.

Jako o život Jako o život Lisa Jackson

Kniha mě zezačátku teda neuchvátila. Chvílemi mi přišla až fantasy nebo sci-fi kvůli tomu jaký chlapec je.
Každopádně mě zaujalo očíslovaní knih v knize. Každá kniha má svůj příběh, který se propojuje jak s předchozí tak i s následující.
Postupné odkrývání pravdy a událostí mě velmi bavilo, ale do půlky knihy jsem pořádně nevěděla jestli mě kniha vůbec baví a o co v ní jde.
Každopádně zajímavý příběh, člověk začne přemýšlet jaký vliv mají peníze.

01.01.2020 3 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

Tak toto jsem nečekala. Čekala jsem průměrné čtení, ale pravdou byl přesně opak. Už od začátku čtivé a napínavé. Super jsou krátké kapitoly, které knize dodávají ještě více spádu.
Čím víc se schylovalo ke konci jsem byla víc a víc napnutá a přistihla se, jak jen kulím oči a doslova tahám vlasy.
Parádní rozuzlení a originální pitevní protokol na konci.
Tato kniha rozšíří sbírku mých oblíbených

Jsme poslední Jsme poslední Hanna Jameson

Kniha se dobře četla, děj byl svižný a čtivý. Občas mě deprimoval samotný námět knihy a donutí člověka přemýšlet jak by se choval kdyby k nějaké apokalypse došlo. Bez vody, elektřiny, internetu a dalších vymožeností.
Styl psaní jakého si deníku přeživšího se mi moc líbilo. To dodávalo knize na zajímavosti.
Ovšem když jsem knihu dočetla přišlo mi, že jsem si z ní nic neodnesla, překvapilo mě i samotné zakončení otevřeného konce, které nemám ráda. Samozřejmě, že takový námět ukončit jen tak nejde, ale mohlo to být lepší.
Čekala jsem od knihy víc.

01.01.2020 2 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Promyšlený a zajímavý námět a rozuzlení. Elin a Vicky mě štvala. Celkově ty holky mě rozčilovali. Nemusela jsem se do knihy nutit, ale moc mě nepohltila. Písečný muž mě bavil mnohem víc.

01.01.2020 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

I přes velmi kladné hodnocení mi kniha dlouho ležela v knihovně a stále jsem ji považovala za průměrnou.
Jak jsem začala číst, nemohla jsem se odtrhnout. Velmi čtivá díky krátkým kapitolám, ve kterých se stále něco děje.
Moc se mi líbilo, že autorka v knize použila i poznatky z neurologie a starověkých umění a to nemluvím o způsobech smrtí, které jsou uvedeny.
Rozhodně velmi spletitý a zamotaný případ. Nechávala jsem se zmást stejně jako tým FBI. Možná že jsem o tom kdo je vrah zauvažovala o pár kapitol dřív než sama agentka v knize.
Velmi povedený thriller, který nejspíš bude mezi mými oblíbenými.

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

To že je autor génius a výborně umí popsat děj i okolí už ani nemusím zmiňovat. Brutální vraždy se sochami z lidského těla jsou vážně TOP.
Jako v předchozích dílech se mi moc líbí, že myslí i na čtenáře, kteří nečtou jeho knihy popořadě a seznamuje je s tím co se stalo. Někoho to může obtěžovat,ale já to oceňuji.
A Robert Hunter? Prostě ho miluju.Jeho chytrost, styl života a vzhled..
Poutavý děj s krátkými kapitolami, které dodávají knize na napětí a spádu.
Kdo má slabý žaludek a bujnou fantazii nedoporučuji. Kdo je jako já, čím brutálnější tím lepší,tak tuto knihu musíte mít.

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Za mě naprostá ztráta času. Jediné plus je, že autorka šla přímo na věc, žádné omáčky okolo a kniha byla napsána svižně a čtivě. Jinak mě povídka vůbec nebavila a strašidelná nebyla vůbec. Ještě, že byla tak krátká.

01.01.2020 odpad!

Šelma Šelma Andrew Mayne

Když začnu obalem knihy tak jsem se hned zamilovala. Takový zvláštní obal jsem ještě nikdy neviděla. Nejen obálkou mě kniha uchvátila, ale i námětem.
Moc se mi líbí, že případ nevyšetřuje policie a FBI, ale pouhý vědec, který si jde za svou pravdou. Naopak, policie mu nevěří ani slovo.
Super jsou krátké kapitoly, které knize dodávají na dramatičnosti.
Na mě kniha měla pomalý rozjezd,proto ubírám jednu hvězdu. Stále mě zajímalo proč se Theo zajímá o tu svou studentku, jestli to bylo opravdu kvůli výčitkám.
Theo byl pro mě snad nejnudnější postava,kterou jsem kdy četla, ALE doufala jsem , že se bude postupně vyvíjet, což se stalo.
Rozhodně skvělá knihami s výborným zakončením, která stojí za přečtení.

01.01.2020 3 z 5