maly.vlada maly.vlada komentáře u knih

Tři okamžiky exploze Tři okamžiky exploze China Miéville

Moje první kniha od tohoto autora. Těšil jsem se, že objevím další slavné jméno a ono nic. Povídky jsou sice pěkně řemeslně zpracované, ale jaksi nemají konec. Nikam nevedou a já si nejsem jist, co na konci chtěl vlastně básník říct.

08.05.2022 1 z 5

Krv prvorodených Krv prvorodených Juraj Červenák

bylo to o něco lepší, než díl první. nebo je to možná tím, že si začínám s autorem rozumět. krátká kniha přečtená jedním dechem.

04.05.2021 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Marťana jsem zatím nečetl, nechce se mi do toho, protože film byl boží, možná časem. Ale Artemis mě moc nechytla. Ono vystavět funknčí a logický svět je asi trochu něco jiného, než psát deník chlápka, který je hned v první větě v hajzlu.

19.08.2020 3 z 5

Prokletý Prokletý Benedict Jacka

Hodnotím oba díly, které fungují jako příjemný celek. Svět je fajn, ale přiznávám, že pro Londýn mám slabost. Postavy taky fajn. Ideální prázdninové čtení.

19.08.2020 4 z 5

Šedí bastardi Šedí bastardi Jonathan French

Těšil jsem se na svět, který ale nebyl tak propracovaný, jak jsem doufal. Aspoň to vyvážila parta gangu, která jezdila na roztomilých zvířátkách. Pokud u toho člověk vypne hlavní mozkové funkce, je to celkem zábava.

19.08.2020 4 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Nejlepší a nejpropracovanější české sci-fi posledních let! Kvalita se s každým dílem zlepšuje.

14.12.2019 5 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Moje první setkání s Kotletou. Moc jsem si od toho nesliboval, tím spíš že jsem nečetl předchozí díly. Ale kupodivu jsem se bavil!

14.12.2019 5 z 5

Potopená města Potopená města Paolo Bacigalupi

Bacigalupi je famózní povídkář i téhle knížce by možná víc slušel krátký formát, děje tam teda moc nebylo, ale ten svět byl tak perfektně popsaný, že si to pěihvězdu zaslouží.

26.07.2019 5 z 5

Pán ledové zahrady 4 Pán ledové zahrady 4 Jarosław Grzędowicz

Tak tohle chceš! Nečekaná pecka pocházející ze střední evropy! Celá série je super, má to hlavu i patu, doporučuju k přečtení.

09.03.2019 5 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Nedostal jsem se za půlku. Přijde mi , že soudruzi popadli průměrného autora a řekli si, že z něj udělají světovou hvězdu.

30.11.2018 1 z 5