MaláLasička MaláLasička komentáře u knih

Adam a Eva Adam a Eva Karel Šiktanc

Absolutně nejlepší zabásněná knížka, kterou jsem kdy četla. Styl a atmosféra naprosto ladí s mým myšlením. Nic tam není zbytečné a přesto je toho tolik navíc.

Kdo má rád dospělácko-pohádkové, zasněné čtení, ať po ní v těžkých a nebo prostě jen takových těch "nic nedělavých" chvílích sáhne. Stejně jako to dělám já. Knížka, která změní náladu i barvu očí.

18.05.2015 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Strašně zbožňuji tuhle knížečku. Mohla bych si to číst pořád a nikdy by mne to neomrzelo. Je tak úžasně čistá.

06.07.2014 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Láska, u které se vůbec nebojím plakat.
Film mne vůbec nenadchl a to je tedy štěstí, že jsem ho viděla až po přečtení knížky. Představy nedotknuty.

06.07.2014 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

A prostě ne a ne a ne. A ať si říká kdo chce, jak jsou jeho knížky strašně úžasné, mne to prostě nebere. Tolik jsem se musela nutit, abych to dočetla. První a poslední setkání, pane přeškrtnuté ó.

06.07.2014 2 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Sajuri a její slovní obraty mne doslova uchvátily, strašně jsem je obdivovala a mám pocit, že si je snad všechny vypíši někde na papír a schovám.
Všechny postavy byly vypracovány tak, aby si o nich člověk udělal vlastní obrázek, aby si k nim vytvořil svůj vlastní vztah, ať už kladný a nebo záporný. Nevím, co psát, ale cítím potřebu. Prostě moc líbilo.

18.05.2015 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Všechno se mi líbilo, přelétla jsem to jedním dechem.
Jen Lo mne pak štvala! Jak sakra mohla být tak umanutá.
A nebo bylo právě v tom to její kouzlo?

06.07.2014 4 z 5

Střípky duší Střípky duší Mary Lindsey

Aneb co všechno si na narozky nepřejete od kamarádky.
Čtivě napsáno, všecko letělo rychle. Ale kniha jako taková mi nic nedala. Ale pro holky s vysněným princem, který je vlastně duch, dobré.

06.07.2014 2 z 5