malagelo malagelo komentáře u knih

Jeden hrob za druhým Jeden hrob za druhým Jeaniene Frost

Tento díl je nejslabší z celé série. Možná kdybych přečetla Kladivo na čarodějnice, tak by mě to tolik nenudilo. Další díl bude snad lepší z náznaků v tomto díle.

22.03.2014 2 z 5

Mluvčí za mrtvé Mluvčí za mrtvé Orson Scott Card

Po Enderově hře jsem čekala co přijde a pokračování je prostě paráda. Nemohla jsem se odtrhnout. Líbí se mi kam se posunula povaha hlavního hrdiny a nemohla jsem pochopit, že ho lidstvo považuje za vraha. Po boji je každý generál. Těším se na další díly a jelikož se lidi nikdy nepoučí ze své historie čekám, že to Ender nebude mít lehké.

16.03.2014 5 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Dobré provázání s Božským bastardem. Nebyla tak vulgární, jak první kniha, žádná kráva atd. se nekonala a ani přílišné trhání kalhotek, takže za mě dobrý. trochu jsem čekala, že se objeví nějaký problém s expřítelem, nějaká zápletka nakonec a ono nic. No možná, že se ještě objeví ve třetím díle až potká toho pravého jejich kamarádka.

03.03.2014 3 z 5

Věčný polibek temnot Věčný polibek temnot Jeaniene Frost

Jestli chcete také příběh Vlada Tepeše (v originále jsou již 2 díly) pomozte v naléhání na nakladatelství Fantom Print. Ptala jsem se zda plánují vydání a zde je odpověď: Letos určitě ne. Jak to bude příští rok je otázkou. Ale je to vlastně jednoduché, čím lépe se bude Frostová prodávat, tím je větší šance na další knížky.

03.03.2014

První rudá kapka První rudá kapka Jeaniene Frost

03.03.2014

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Kniha z prostředí prostituce, kde se autor zamýšlí nad tím, že každá žena má možnost volby, zda přijme peníze rádoby lehce vydělané nebo odmítne a bude se protloukat životem jiným počestnějším způsobem. Hlavní hrdinka je poměrně inteligentní Brazilka, která se ocitne ve Švýcarsku, kde učiní tuto volbu s plným vědomím co dělá a provází nás myšlenkovými pochody a vším co prostituce dává a bere. Potkává svého pana božského, který ji mimo jiné provede historií prostituce a vysvětlí rozdíl mezi bolestí a bolestí.
Rozhodně zajímavá kniha. Jen jednu výhradu mám a to ke konci. Normálně mám ráda Happy endy, ale zrovna tomuto příběhu fakt nesedl.

07.10.2013

Visio in Extremis Visio in Extremis Miroslav Žamboch

Můj první Žamboch mě nezklamal. Upír sympaťák. Trochu volný konec - má to pokračování?

08.08.2013

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

Přátelé, takto utnout knihu se vážně nedělá! Naposledy mě takto vytočil Kotleta. Dlouhé čekání mezi díly mi zase připomíná autora George R.R. Martina a doufám, že P.V. Brett nepřičuchnul k jeho manýře zabíjet hlavní hrdiny.
Myslím to, ale v dobrém, protože čekání za to stojí. Nemám ani potuchu, jak to bude pokračovat a jak to celé skončí. Né že bych fandila démonům, ale autor je vykreslil, tak nepřemožitelně, že vůbec netuším, jak je ti lidé porazí.

Třetí díl dává velký prostor Ineveře a čteme tak část příběhu už potřetí ( poprvé Arlenův pohled v Tetovaném, podruhé Jardirův v Pouštním kopí) tentokrát z pohledu Inevery - dama'ting. Fandím všem postavám jen Renna mě občas vytáčí.

14.06.2013 4 z 5

Paladinovo proroctví Paladinovo proroctví Mark Frost

Knížka je napsaná svižným tempem. Hlavní hrdina poznává své kamarády a společně čelí nepřátelům.
Koncepce hlavní hrdina a přátelé je podobný jako Harry Potter a Hraničářův učeň.

24.03.2013 4 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Začínám mít Gerharta opravdu, opravdu ráda :-)

31.01.2013 4 z 5

Štvanice Štvanice Patricia Briggs

Další série od Patricie je skvělá. Hrdinka Anna je omega tedy nejsubmisivnější členka smečky, ale je to jen zdání, protože ve skutečnosti nemusí poslechnout ani Maroka. To je to co se mi na knížce nejvíc líbí, jak Anna získává odvahu nekrčit se před dominantními vlky. Charlese jsem si ze série s Mercy vůbec nepředstavovala, jak ho autorka vykreslila, takže pro mě rozhodně příjemné překvapení. Mam ráda i odstavce s Branem, kterých je v této sérii dost a určitě by si zasloužil svoji serii :-)
Patricii jsem začala číst hned po Stephenii, když jsem hledala další fantazy. A v současné době u mě těžce vede. Je to autorka, která píše dospěle a její dialogy jsou skvěle vystavěné bez prázdných frází.

06.01.2013 5 z 5