Makrela Liška Makrela Liška komentáře u knih

Svatý Bimbas Svatý Bimbas Raymond Queneau

půvabná ztřeštěnost ve vianovském duchu psaná krásným jazykem, určitě stojí za přečtění

24.05.2013 5 z 5

Skořicové krámy (15 povidek) Skořicové krámy (15 povidek) Bruno Schulz

fascinující čtení od začátku až do konce, pohltila mě malebnost jazyka a neuvěřitelné obrazy

12.05.2013 5 z 5

Dole Dole Leonora Carrington

velmi autentický vhled do stavu choré mysli

03.04.2013 5 z 5

Konec punku v Helsinkách Konec punku v Helsinkách Jaroslav Rudiš

skvěle napsané, už dlouho mi kniha nejitřila sny, ale téhle se to zas jednou povedlo. Výživný kus potemna

25.03.2013 5 z 5

Totem vlka Totem vlka Ťiang Žung

naprosto strhující kniha. Zaujala mne už svým námětem, ale rozhodně bych nečekala, že se do mě zaryje víc než cokoliv předtím. Zvláště poté, co jsem ji málem nechala být po šílených naturalistických scénách souboje koňského stáda s vlky. Působivé a smutné dílo

19.03.2013 5 z 5

O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu Werner Holzwarth

skvělá a vtipná kniha na níž pracoval můj oblíbený geniální ilustrátor, jenž je sám autorem mnoha vynikajících knih pro děti. Škoda, že na náš trh se dostávají jen jednoduché mnohdy až stupidní knížky, které z našich dětí dělají spíš blbečky nežli osobnosti s rozhledem a nadhledem

Kuriózní lenoška a jiné příběhy Kuriózní lenoška a jiné příběhy Edward Gorey

Podivné postavy, divné příběhy, trocha erotiky a hromada absurdit, navrch úžasná kresba, nevím, co by mě mohlo potěšit ještě víc než tahle kniha, kterou jsem objevila právě až díky databázi knih. Díky bohu! Navíc jméno pana Cílka jakožto předmluvce a překladatele mě velmi mile překvapilo. Tato půvabná kniha by si určitě zasloužila mnohem větší popularitu

Velké putování Vlase a Brady Velké putování Vlase a Brady František Skála

skvělé, fascinuje mě způsob, jakým Skála vede děj a neotřele vnáší a zase odebírá postavy z příběhu, s nímž ty malé podivné bytůstky bez problémů plynou :-)

10.03.2013 5 z 5

kniha mě moc zaujala, mám sice úplně nejradši Murakamiho téměř až magicko-realistickou polohu jako z Konce světa.., ale ani tu mě nezklamal. Tajemství, které zůstane neodhalené mi jako čtenáři poskytuje pole pro mnoho interpretací, vždyť ani v životě neodhalíme vše, za co nevidíme a třeba je to tak pro nás daleko více obohacující. Ovšem musím souhlasit s předchozími narážkami na povahu hlavního hrdiny, který i pro mě byl trochu zbytečně rozervaný a nespokojený

10.03.2013 4 z 5

Octárna ... a jiné příběhy Octárna ... a jiné příběhy Edward Gorey

Boží! Miluju Rozšmelcované dětičky a jejich malé tvářičky

08.03.2013 5 z 5

Skutečný příběh Cílka a Lídy Skutečný příběh Cílka a Lídy František Skála

krásné, nádherné, blízké

08.03.2013 5 z 5

Médium papír Médium papír Jiří Hynek Kocman

Vynikající publikace pro všechny, kdo mají vztah k papíru a pracují s ním na profesionální úrovni

21.02.2013 5 z 5

O smutném tygrovi O smutném tygrovi Alois Mikulka

Už dlouho sem nebyla tak dojatá, nádherná knia od začátku do konce

17.01.2013 5 z 5

Ryba Ryba Erlend Loe

krásně mi to teď zvedlo náladu!

17.01.2013 5 z 5