Ryba

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kurt má knír, multikáru, ženu architektku a tři děti. Jednoho dne po šichtě najde v přístavu velkou černou rybu, která nikomu nepatří, a tak si ji odnese s sebou domů. Jeho rodina tak nečekaně získá dostatek jídla a vyráží s multikárou do světa. Navštíví několik kontinentů a po cestě zažívají neuvěřitelné příhody. Když celou rybu snědí, postaví si její kostru do zahrady jako sochu. Norské i cestovatelské reálie se v knize mísí se zdravou dávkou absurdity, dětským viděním světa a čistou radostí z vyprávění. Kurt je jednoduchý a naivní, ovšem v jeho světě je možné skoro všechno, takže proč se omezovat realitou!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26821/big_ryba-ZhP-26821.jpg 4.258
Série:

Kurt 1.


Žánr:
Literatura světová, Novely, Pro děti a mládež

Vydáno: , Baobab
Originální název:

Fisken, 1994


více info...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Ryba

meluzena
20. března

Velice příjemný literární výlet do světa nekomplikované dětské logiky - celé je to takové krásně přímočaré a jednoduché. Jazykově někde na úrovni slabikáře, akorát že tady Ema nemá mísu, ale Kurt rybu :)
Inu, „někdy je mnohem lepší být na cestách než nebýt na cestách.“

stanky
09.01.2018

Výborná krátká oddechovka. Taková jednohubka.


EmmaEmma
09.01.2018

Malá, sympatická, veselá, vtipná, inteligentní, trošku praštěná knížka /nejen/ pro norské děti. Moderní pohádka o rodinné cestě kolem světa na tatínkově ještěrce s velikou černou darovanou rybou jako důležitým spoluzavazadlem. /"Celý den jezdí tím velkým městem a prohlížejí si domy a lidi. Někteří lidé se smějí, jiní se tváří vážně a v taškách si nosí pistole.Tak to ve velkých městech chodí, vysvětluje Kurt. Lidi jsou ze sebe tak nervozní, že musejí mít pistole, aby mohli střílet, když se leknou..."/ s.30
Líbí se mi humor, fantazie a styl psaní tohoto autora, i když už dávno nejsem dítě...

MayB2
27.07.2017

Multikára je opravdu matoucí, když je na obrázcích jasně ještěrka. Nejvíc mě bavilo, že ta ryba pořád pluje, i když už je jí notně snědeno.

bakterie_
12.08.2014

Já četla knihu v norštině. Moc jsem se u ní pobavila. Teď mě čeká ještě Kurt blir grusom. Ráda bych se ještě mrkla do toho českého překladu, protože Kurt nemá multikáru, ale ještěrku (vysokozdvižný vozík). Nevím, jestli česká verze převzala i obrázky, ale řekla bych, že ta multikára může být poněkud matoucí.

Makrela Liška
17.01.2013

krásně mi to teď zvedlo náladu!

zuzulique
29.12.2011

Celkom vtipná knižka, na dospelého čitateľa to môže miestami pôsobiť trochu nasilu...Ale keďže ide o knihu pre deti, je to v tomto prípade viac než prijateľné :-)

janha
08.08.2011

Mile potrhlé road-movie. S dcerkou jsme se pěkně pobavili. Loe opět nezklamal. Výborné jsou i ilustrace Kima Hiorthøye.

Doporučujeme

Malý princ
Malý princ