Mája873 Mája873 komentáře u knih

O kocourovi a bručounovi O kocourovi a bručounovi Cleveland Amory

Knížku jsem četla kvůli prvnímu dílu...Je to zvláštně napsané dílo a místy mi přišla trochu zdlouhavá, ale jinak se mi moc líbila, mám ráda zvířata atˇ je to kočka nebo pes, nedělám rozdíly.

01.04.2021 2 z 5

O kocourovi, který přišel na Vánoce O kocourovi, který přišel na Vánoce Cleveland Amory

Příběh o kocourovi byl moc hezky napsaný a pobavil mě.... Pasáže o vraždění tuleňů a testování na kočkách byly hrůzu nahánějící, aspoň že existují lidé tak uvědomělí jako byl sám autor, kteří se snaží zvířátka chránit a pomáhat jim.

29.03.2021 2 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Prvních pár stránek byla docela nuda, možná taky proto, že jsem nečetla žádnou předešlou knihu, takže mi tohle téma moc neříkalo. Ale byla to jen otázka dalších řádků a knížka mě začala bavit. Hlavní hrdince její úlohu vůbec nezávidím a rozhodování bude těžší a těžší zdá se.

29.03.2021 3 z 5

Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži Jennifer L. Scott

Knížka je napsaná hezky čtivě, není to příběh, ale způsob života. Kdo by nechtěl žít tak jako madam Chic. Autorka dává úžasný návod jak toho dosáhnout. Popravdě jsem se musela i já po přečtení podívat do své skříně :-)

27.03.2021 3 z 5

Odd a mraziví obři Odd a mraziví obři Neil Gaiman

Přečteno během chvíle :-)...nicméně moc pěkný příběh s krásnými ilustracemi...

26.03.2021 2 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Knížku jsem četla se zatajemným dechem.... Příběh mě úplně zasáhl. Osud Marjam a Lajli byl opravdu krutý a nejednou mě dojal k slzám. Odráží se v něm všechny lidské vlastnosti, jak ty nejlepší, tak i ty nejhorší.

26.03.2021 5 z 5

Moje srdce a jiné černé díry Moje srdce a jiné černé díry Jasmine Warga

Velmi pěkně napsaná knížka. Zprvu jsem myslela, že je to kniha jenom pro náctileté, ale myslím, že zrovna tohle téma se týká všech lidí napříč věkem. Bylo to docela na zamyšlenou. Jsem ráda, že příběh měl šťastný konec. Celou dobu jsem doufala, že hlavní hrdinové svůj plán nakonec nedokončí.

24.03.2021 4 z 5

Doktore, teď to chce klid! Doktore, teď to chce klid! Patrick Taylor

Moc hezká knížka, sice jsem si jí koupila kvůli čtenářské výzvě, ale teď po přečtení jsem jí zařadila mezi mé oblíbenější kousky. Je to suprové oddechové čtení. Myslím, že to není poslední kniha o doktorech Lavertym a O´Reillym, kterou si chci přečíst, protože do přátelské vesnice Ballybucklebo se určitě chci ještě podívat.

23.03.2021 4 z 5

Utajená láska prezidenta Masaryka : Oldra Sedlmayerová (1884-1954) Utajená láska prezidenta Masaryka : Oldra Sedlmayerová (1884-1954) Petr Zídek

Knihu jsem přečetla za jediný den, tj. dnes. Byla jsem mile překvapená jak krásně se četla. Bylo zajímavé nahlédnou do soukromí prvního československého prezidenta. Paní Sedlmayerová byla zajímavá žena se smutným osudem, která ne vždy dosáhla toho co chtěla jak ve stránce politické, tak literární. A je beze sporu obdivohudné, že zaujala takového muže jakým T.G.M byl. Úplně chápu, že se nezbavila všech dopisů, vždyť byly jedinou připomínkou jejich vztahu. Bylo mi trochu líto, když jí prezident už neodepsal, jelikož si psal s jinou ženou, brala jsem to trochu jako zradu.

18.03.2021 5 z 5

Nohy z jílu Nohy z jílu Terry Pratchett

Další přečtená Zeměplocha. Doposud nebyl ani jediný díl, který by se mi nelíbil, takže ani u tohoto to nebylo jinak. Příběh s golemy byl napínavý a úsměvný. Se čtením nešlo vůbec přetat. Jednoduše Zeměplocha je jednička mezi knihami. K této knižní sérii jsem se dostala díky knižní soutěži, kde mě zaujala na první pohled. Knížky od pana Pratchetta může jedině doporučit.

17.03.2021 5 z 5

Nesmrtelný hrabě Nesmrtelný hrabě Kristýna Freiová

Při předchozí recenzi jsem psala o tom, že mi tuhle knížku pořídil Ježíšek :-), kromě jiných tedy (k Vánocům jedině literaturu) ani tentokrát jsem nebyla zklamaná. Moc se mi líbilo vědomí, že už vím jak to s hlavím hrdinou bude dál, protože za mě: jde knihy číst i bez posloupnosti, dozvěděla jsem se jak se hlavní hrdina stal nesmrtelným a jak vlastně ,, život funguje" . Knížky od Kristýni Freiové jsou napsány poutavě.

Lucifer a Markétka Lucifer a Markétka Kristýna Freiová

Lucifer a Markétka....kniha, která se mi líbila podle anotace, právě jsem měla rozečtenou zeměplochu a úplně dočtenou sérii o Cizince. Myslím, že jsem vůbec nesáhla vedle. Upřímně jsem knížku od českého autora nečetla nikdy, takže moje překvapení o tom, že kniha je velmi čtivá bylo o to větší. Název v podstatě obsahuje dokonale děj knihy. Lucifer si udělá prázdniny a poznává lidi a cestuje ve společnosti Laurenta, kterého představuje jako Karla Johanna Fausta. O proti knihám co jsem četla před tím to byla změna, na první pohled nejvíc viditelná na tloušťce :-)... A možná i proto jsem se po přečtení okamžitě rozhodla koupit předchozí díl ( díky Ježíšku ), abych zjistila co se událo předtím.

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Knižku jsem dostala jako dárek ( který jsem si vybírala sama) . Dostala jsem se k ní náhodou, popravdě mi padla do oka, kvůli tomu, že jsem viděla asi tři díly seriálu...No a pak se mi hezkých pár dní válela doma. Den kdy jsem jí začala číst asi nezapomenu, byla jsem naprosto uchvácená a úplně mě vtáhla do děje. Spoustu let jsem se ke čtení nějak nemohla dostat a tenhle návrat doslova do minulosti, byl úžasný. Oba hlavní hrdiny jsem si na první pohled zamilovala, Clařin i Jamieho osud jsem prožívala při čtení v každém slovu. Celou sérii knih bych určitě doporučila všem co rádi čtou.