O kocourovi a bručounovi

O kocourovi a bručounovi https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51678/bmid_o-kocourovi-a-brucounovi-fP0-51678.jpg 4 37 11

Volně navazuje na bestseller O kocourovi, který přišel na Vánoce. Další dobrodružství této kouzelné dvojky potěší všechny milovníky zvířat. Amory si obratně dělá legraci sám ze sebe a zároveň se nepřímo vyznává z obdivu ke svému milovanému kocourovi. Známý a velice populární příběh o zatoulaném bílém kocourovi a o jeho pánovi, který ho o Štědrém večeru našel opuštěného a zbídačelého v zapadlé newyorské uličce, pokračuje dalším vyprávěním, jež je vtipné a dojemné zároveň. Lední medvěd se odmítá stát celebritou, proslulou díky první knize O kocourovi, který přišel na Vánoce; jeho pán se mu snaží sestavit horoskop, i když nezná jeho datum narození; setkáme se dokonce i s první dámou Spojených států. Vyprávění se stále zaplétá a rozvětvuje a příběh kocoura a jím ochočeného bručouna se ubírá zcela nečekanými směry.... celý text

Literatura světová Příroda, zvířata Příběhy
Vydáno: , Práh

The Cat and the Curmudgeon , 1990

Kimeček
04.05.2022 2 z 5

Musím přiznat, že kniha mě vůbec nezaujala. Dočetla jsem, ale s velkým přemáháním.

Mája873
01.04.2021 2 z 5

Knížku jsem četla kvůli prvnímu dílu...Je to zvláštně napsané dílo a místy mi přišla trochu zdlouhavá, ale jinak se mi moc líbila, mám ráda zvířata atˇ je to kočka nebo pes, nedělám rozdíly.

popeluška
20.03.2021 5 z 5

Druhý díl o Ledním Medvědovi opět krásný :-) Autor byl mistr slova a já za to moc děkuji :-) knihu jsem si maximálně užila.

Hoshi
07.07.2020 4 z 5

Po pár letech jsem se ke knize znovu vrátila. Bohužel tentokrát mě nebavila tolik, jako při prvním čtení, ale i tak mám nejraději předposlední kapitolu :) Kniha neosloví každého, místy je zdlouhavá, každopádně své čtenáře zajisté má.

Opisska
05.03.2020 3 z 5

Milovníci koček je v něčem najdou :)

DragonflyT
01.11.2019 2 z 5

Druhý díl byl o hodně horší. Velkou část knihy jsem se nudila a chvíli jsem měla chuť ji úplně odložit nedočtenou. Ba dočetla jsem, ale trvalo to. Od druhé poloviny to začalo být trošku lepší. Ale opravdu jen trošku...

lucie.8
13.07.2019 3 z 5

Druhý díl o Ledním medvědovi mě poměrně zklamal. Dost pasáží mě nudilo a měla jsem co dělat, abych knihu vůbec dočetla. Na můj vkus tam bylo "málo kocoura". První díl se mi moc líbil, ale třetí už asi zkoušet nebudu.

Harry
14.01.2019 3 z 5

Máme doma taky kočku, nikdy by mě nenapadlo o ní psát. Autor byl zřejmě velký milovník zvířat-je to chváli hodné, ale někdy mají tito lidé osobité názory na soužití člověka a zvířete, zvíře je u nich pánem v domě a zvláště kočky toho umí jaksepatří využívat ! Kniha (první díl jsem nečetl) byla místy zajímavá, místy nezajímavá.

ziriant
29.07.2018 4 z 5

Tak to já bych klidně pár (desítek) stran přidala. Jak je už u mě zvykem, opět mám výhrady ke konci. Tentokrát jsem měla tendenci rozlepovat poslední stránky, jestli jsem nějakou nevynechala. Na můj vkus zcela neukončené dílo. Ale zrovna u tohoto typu knihy to až tak nevadí. Kočky miluju, doma mám taky jednoho takového ledního medvídka, o to více je myslím nesnadné mě s tímto tématem potěšit a proto klobouk dolů a díky za milé čtení. Určitě si od autora seženu další knihy.

karolina0346
04.03.2018 2 z 5

Trochu jsem se nudila i u prvního dílu, a to byl lepší...

rose
01.03.2012 4 z 5

Nečetla jsem první díl, takže neznám začátek příběhu. Bručoun a kocour Lední medvěd jsou dobrá dvojka. Bručoun o tom umí dobře, s nadhledem a laskavým humorem, vyprávět. Jen by to možná sneslo míň stránek, občas jsem se trošku nudila. Nebo nejsem ten správný typ čtenáře, i když kočky a povídání o nich mám moc ráda.

kočky člověk a zvíře autobiografie kočičí příběhy humoristické příběhy

Cleveland Amory
americká, 1917 - 1998
2009  73%O kocourovi, který přišel na Vánoce
2010  72%O kocourovi a bručounovi
2011  77%O nejlepším kocourovi

Kniha O kocourovi a bručounovi je v