Magnum1 Magnum1 komentáře u knih

Lovci kožišin Lovci kožišin Hal George Evarts

Další čtivá kniha od H. Evartse. Popisuje soupeření mezi kanadskou a americkou kožešinovou společností na území indiánů. Hlavním hrdinou je lovec kožešin Hunter Breckenridge, přítel indiánů se jménem Velký Mandan, a jeho pátrání po dívce Anně McKenzie.

18.12.2020

Colorado Jim Colorado Jim George Goodchild

Po přečtení toho příběhu (Colorado Jim) jsem zjistil, že se jedná vlastně o pokračování Kolorádského Jima a to Zlatá horečka. V originále asi Jim Goes North (1926) nebo The Return of Colorado Jim (1926). Tento komentář patří k Rodokapsu z roku 1937 č. 102 - Colorado Jim

08.08.2020

Červený kůň Červený kůň William Crosny (p)

Obálka je velmi zavádějící, neboť příběh se odehrává v pralese Jižní Ameriky.

06.08.2020

Poklad ve Zlatém údolí Poklad ve Zlatém údolí Gabriel Ferry

Komentáře předchozí to již naznačují. Knihy Poklad ve zlatém údolí, Zálesák, Bělouš prérie a přepracované dílko Karla Maye Komanč a zálesák jsou zřejmě totožné dílo. Tyto úpravy a vydání mají zřejmě na svědomí čeští nakladatelé, tedy kromě díla K. Maye, tam je to uvedené. Pozorným čtenářům jistě neunikla shoda v osobách a ději.

06.07.2020

Černé údolí Černé údolí Eduard Fiker

Vlastním vydání z roku 1934. Dějově patří k průměru spisovatelovy tvorby. V dnešní době již překonané novodobými westerny.

Zlatá horečka Zlatá horečka George Goodchild

Pokračování románu Kolorádský Jim, který již nedosahuje kvalit prvního dílu, aspoň tedy u mě.

Vysoká hra Vysoká hra George Goodchild

Další z románů G. Goodchilda z Kanady, který nic nepostrádá, ale nevymyká se standardu na který jsme u něj zvyklý.

Coloradský Jim Coloradský Jim George Goodchild

Román, který jsem poprvé četl v roce 1973. Na tu dobu, kdy nic jiného nebylo, perfektní. Aljaška, zlatá horečka atd. Až v 90 letech jsem četl pokračování pod názvem Zlatá horečka. Tento už mě moc nezaujal.

Právo tomahavku Právo tomahavku Hal George Evarts

Pro mě nejhezčí román od tohoto spisovatele. Mám to v sešitovém vydání (Dobrodružný svět) a již jsem to četl opakovaně a vždy zážitek.

Kdo zradil krále Kdo zradil krále Jan Bauer

Typický Jan Bauer. Zde nezklamal ani nepřekvapil. Příběh se odvíjí a má spád. A můžeme čekat na další díl.

Ztracení lovci Ztracení lovci Joseph Alexander Altsheler

Ano, jedná se o přímé pokračování romány Za zlatem do země Siouxů.

17.02.2020

Za zlatem do země Siouxů Za zlatem do země Siouxů Joseph Alexander Altsheler

Další klasická kniha od Josepha Altshelera. Čtivá. Popisuje indiány jako lidské bytosti a nikoliv jen vraždící bestie. Brání své domovy před postupující civilizací. Na tuto knihu přímo navazuje další jeho román a to Ztracení lovci.

16.02.2020

Strážci pralesa Strážci pralesa Joseph Alexander Altsheler

K uvedenému románu lze říci, že tento je přímým pokračováním Stopařů přední stráže. ( 1 díl Mladých stopařů). Autor jich napsal celkem 8. U nás vyšly pouze první dva uvedené díly. Souhlasím s RemiBlack k osobě Braxton Wyatt. V mém vydání je uvedeno, že padl v bitvě pod Tabulovou horou, která proběhl v závěru románu. Jinak tato osoba vystupovala i v prvním díle a už i tam byl velice protivný.

13.02.2020

Stopaři přední stráže Stopaři přední stráže Joseph Alexander Altsheler

Jedná se o první díl z osmidílné série Mladí stopaři (The Young Trailers Serie ). Následují Strážci pralesa. Další díly v češtině nevyšly.

11.02.2020

Strážci arkansaských prérií Strážci arkansaských prérií Friedrich Gerstäcker

Přidávám malou zajímavost pro případné zájemce. Tento titul vyšel v češtině také v roce 1911 pod titulem Rudá stopa v překladu Josefa Drna s podtitulem Ze života zálesáku v Arkansasu. Není to uvedené ani v naší české wikipedii k tomuto spisovateli.

30.01.2020

Zákon prérie Zákon prérie Louis L'Amour

Pro mě jeden z lepších od tohoto autora, mám rád děj, kde vystupují indiáni. Zároveň jsem mohl porovnat s filmovou verzí z roku 1958 pod názvem Apache Territory ( uvedla STV pod názvem Zem Apačov) s Rory Calhounem v hlavní roli. Děj téměř totožný. Povedený.

22.01.2020

Poker Jim Poker Jim Larry Red Weald

Sice jsem to nečetl, ale pod jménem spisovatele se skrývá Viktor Böhnel ( L.R. Weald je jedním z jeho pseud. - viz Svět rodokapsu od Pavla Janáčka)

03.12.2019

Hrdina z prérie Hrdina z prérie C. W. Dickson (p)

Zdravím, Milt Cummings sice není hlavní hrdiny, ale budiž. Je jím Chip Bennett a jeho pátrání po svém bratrovi. Jedná o román Viktora Böhnela (C.W. Dickson jedním z pseudonymu i Will Mac Khiboney) a tudíž jsem čekal trochu více. Dobrý start, ale pak útlum a nedotažený závěr. Jako by neúplný. Nebo zkráceno novým vydavatelem a utekl závěr.

03.12.2019

Černý kaplan Černý kaplan Zdeněk Vojtěch Peukert

Možná dříve..... dnes již opravdu jen průměr, ničím nepřekvapí i když děj celkem utíká.

01.12.2019

Mushalong hrdina severu Mushalong hrdina severu George Goodchild

Další z dobrodružných románů G. Goodchilda, který má vše co má obsahovat.

30.11.2019