Magnum1 Magnum1 komentáře u knih

Napříč Aljaškou Napříč Aljaškou George Goodchild

Klasický román z pera G. Goodchilda. Pro mě jeden z nejlepších, neboť jeden z hlavních hrdinů je pes. Obsahuje vše včetně dobrého, ale i smutného konce.

30.11.2019

Ať je to Jardo 007, dal bych to jako povinnou četbu pro politiky napříč Evropou. Jinak za mě dobrý.

04.11.2019

Udavač Udavač Bob Hurikán (p)

Dá se to přečíst, ale asi jen jednou na rozdíl od jeho westernů, které jsem četl jako kluk opakovaně.

29.09.2019

Tajomstvo zomierajúceho Tajomstvo zomierajúceho Josef Peterka

Western Boba Hurikána, který u náš v ČR nevyšel. Přečetl jsem si ho, protože jako kluk jsem četl všechny jeho westerny počínaje Pobožným střelcem z roku 1969, Mexikem v plamenech či Jezdci z Arizony. Kdybych ho četl v téže době a možná s kresbami Káji Soudka, bylo by to na stejné úrovni. Nyní už jen nostalgie a pousmání.

29.09.2019

Jazdci zo zlatej kotliny I. diel Jazdci zo zlatej kotliny I. diel Gabriel Ferry

A ještě jednu připomínku. V oddíle životopis uvádíte jméno Gabriel Ferry - Gustave Aimard vlastním jménem atd. Musím uvést, že Gustave Aimard je jiný autor a nikoliv totožný s Gabrielem Ferrym.

02.11.2018

Jazdci zo zlatej kotliny I. diel Jazdci zo zlatej kotliny I. diel Gabriel Ferry

Knihy Jazdci zo Zlatej kotliny 1 a 2 díl vlastním a jako originální název je uvedeno La Vallée d´or a Scénes de la vie des chercheurs d´or a nikoliv výše uvedené. Ale je také pravdou, že jsem na žádných stránkách Wikipedie, ani francouzské nemohl tento název u autora Gabriel Ferry najít.

02.11.2018

Plíživý měsíc Plíživý měsíc Theodore Victor Olsen

V češtině vyšel v Československém spisovateli, edici Spirála v roce 1972.

05.07.2017

Až bude smrt mou paní Až bude smrt mou paní Jan Bauer

Právě jsem dočetl Až bude smrt mou paní. Čtivé dovršení série V tajných službách otce vlasti. Teď čekám kritické články spisovatele, že pomlouvá "hodné" saracény (muslimy) a skoro se divím, že mu v dnešní době povolili vydat.

29.04.2017

Šifra pro hlavní stan Šifra pro hlavní stan Julian Semjonov (p)

Pátý román ze série o Isajevovi - Stierlitzovi vydaném v češtině. Vydáno také pod názvem Šifra pro hlavní stan v roce 1974 v Našem vojsku.

25.02.2016

Agent bez hesla Agent bez hesla Julian Semjonov (p)

Magnum1 - Tento román je úvodem série o rozvědčíkovi Isajevovi - Stierlitzovi. Tomuto ještě předchází román Brilianty pro diktaturu proletariátu, který zřejmě česky nevyšel.

25.02.2016

Útěk do pekel Útěk do pekel František Niedl

Jsem rád, že aspoň jeden příznivec knih F.Niedla zaznamenal, že tituly Vzpomínky jednoho lumpa a Útěk do pekel je jedna a tatáž kniha. A zaráží mě, že správce webu to uvádí jako první a druhý díl série Pavla Vencla. Jinak musím souhlasit, že jeho knihy se čtou dobře.

29.11.2014