Jazdci zo zlatej kotliny I. diel

Jazdci zo zlatej kotliny I. diel https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128622/jazdci-zo-zlatej-kotliny-i-diel-128622.jpg 4 9 3

Za zlatom do krajiny Apačov, do nedozerných zelených savan a divo rozoklaných sierr! V dychtivej túžbe po drahocennom žltom kove valia sa bledé tváre na územie Indiánov a hľadajú ložiská. Za skaliskami striehne na nich nebezpečný grizly, za kroviskami sa blýskajú oči jaguára a v tráve sa vlní jedovatý had. Divočinou sa potulujú bandy lúpežníkov. Kdesi v lone hôr, zahalených do belasého oparu, je obrovské zlaté ložisko, kotlina s hrubými žilami zlatonosnej rudy. Je to priam rozprávkové bohatstvo. A Indiáni si ho chránia ako oko v hlave. Keď sa okolo polnoci zjaví pri belošskej osade záhadný jazdec na bielom mustangovi, je to výstraha pred náporom apačských jazdcov smrti - jazdcov zo Zlatej kotliny. Podarí sa chamtivým belochom túto kotlinu objaviť a zmocniť sa jej pokladov?... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Obzor (SK)

Le coureur des bois , 1850

Magnum1
02.11.2018

A ještě jednu připomínku. V oddíle životopis uvádíte jméno Gabriel Ferry - Gustave Aimard vlastním jménem atd. Musím uvést, že Gustave Aimard je jiný autor a nikoliv totožný s Gabrielem Ferrym.

Magnum1
02.11.2018

Knihy Jazdci zo Zlatej kotliny 1 a 2 díl vlastním a jako originální název je uvedeno La Vallée d´or a Scénes de la vie des chercheurs d´or a nikoliv výše uvedené. Ale je také pravdou, že jsem na žádných stránkách Wikipedie, ani francouzské nemohl tento název u autora Gabriel Ferry najít.

1972Sixo
06.09.2013 4 z 5

Už ani neviem o čom to bolo, zviezlo sa to u mňa so záujmom o "winnetuoky" a je to aj podobného razenia. Doteraz mám z toho dobrý pocit už len pri pohľade ne ten obal spred 30tich rokov.

Gabriel Ferry
francouzská, 1809 - 1852